Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

Jedna radosť gymnazistiek

V drese volejbalistov Ekonómu sa počas víkendu predstavil nitriansky odchovanec Lukáš Diviš, ktorý sa domov vrátil na hosťovanie do konca sezóny z Púchova.

Extraliga mužov
Cityfarma Nové Mesto - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (-13, -17, -13). Jednoznačný zápas - jasné víťazstvo domácich, ktorí dominovali vo všetkých herných činnostiach a bez problémov si pripísali dvadsiatu výhru.
VK PU Prešov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (22, 22, -22, 20). Na východe sa hral kvalitný a vyrovnaný volejbal. Nitrania s domácimi počas celého zápasu držali krok, avšak v koncovkách setov boli úspešnejší domáci. Veľmi dôležitý bol najmä ten druhý, v ktorom hráči spod Zobora dlho vyhrávali, ale východniari zlepšenou hrou zlomili tuhý odpor hostí.
SPU: Diviš, Chudík, Száraz, Paška, Valent, Zentko (libero Kostka, Vavro, Czápa, Kubš).
Ľuboš Šalata, tréner: „V sobotu sme doslova vybuchli, keď ani jeden jednotlivec nepodal optimálny výkon. Pôsobili sme príliš zakríknuto. V Prešove sme sa už prezentovali oveľa lepšie, hráči pôsobili koncentrovane, ale o konečnom výsledku rozhodlo väčšie množstvo nevynútených chýb na našej strane.“
Ostatné výsledky: Prešov - Zvolen 3:0, Púchov - Malacky 3:0, Lovinobaňa - Žilina 0:3. Nové Mesto - Zvolen 3:0, Žilina - Malacky 1:3, Púchov - Lovinobaňa 3:1.
8. Lovinobaňa 21 0 21 15:63 21
Ďalší program - 3. 2. o 18.00 h Zvolen - Nitra.

Extraliga žien
Žiar n/Hr. - ŠG Nitra 3:1 (18, -23, 19, 21). Lepšie začali domáce a ujali sa vedenia. V druhom sete sa Nitrianky zlepšenou hrou postarali o vyrovnanie, no v ďalšom priebehu ich domáce predčili hlavne v nasadení. Dôležitý okamih prišiel vo štvrtom sete, keď za stavu 14:14 domáce šnúrou viacerých bodov v rade definitívne zlomili odpor súpera.
ŠG Nitra - Malacky 3:1 (15, 21,
-16, 17). Úvodný set bol vyrovnaný do stavu 16:15, keď zaúradovala na servise Povrazníková a domáce získali set. V tom druhom síce Nitrianky prehrávali 10:17, ale dokázali ho ešte nakoniec otočiť. Hostky dominovali v treťom sete, avšak záver štvrtého opäť patril hráčkam spod Zobora a zaslúžene zvíťazili.
ŠG: Hradecká, Rusiňáková, Orelová, Povrazníková, Fábryová, Hinzellerová (libero Brejčáková, Salanciová, Janovcová).
Marek Henček, tréner: Sobotňajší výkon ma mrzí, pretože hráčky nedodržiavali taktické pokyny. Naopak, v nedeľu som bol s predvedenou hrou spokojný, dievčatá podali výborný výkon.
Ostatné výsledky: Košice - Pezinok 0:3, Slávia VM - Doprastav 3:2, Žilina - Malacky 3:1. Pezinok - Doprastav 3:0, Slávia VM - Košice 3:0, Žilina - Žiar n/Hr. 3:1.

Diviš sa vrátil do Nitry
Napriek dvom prehrám volejbalistov Ekonómu mladý novic dokázal svoju kvalitu. „Podal spoľahlivý výkon, predvedenou hrou nesklamal. Pre mužstvo bude určite prínosom, len potrebuje čas na aklimatizáciu nášho herného systému,“ uviedol na margo premiérových štartov Diviša kormidelník Ľuboš Šalata.

1. Zase pozeráte do obrazovky? Radí fyzioterapeut aj očný lekár
  2. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  3. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  4. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  5. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 134

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

2 h

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.