2004 to bolo 1 082).
Pre jednotlivé pohlavia je podľa príčin smrti charakteristická rozdielna intenzita úmrtnosti. Dlhodobo najväčší počet mužov i žien zomiera na ochorenia obehovej sústavy. V roku 2005 to bolo takmer 50% mužov a viac ako 60% žien. Pri ochoreniach obehovej sústavy vystupujú do popredia ako najzávažnejšie druhy ochorení ischemické choroby srdca (hlavne infarkt myokardu) a cievne choroby mozgu.
Druhou najčastejšie sa vyskytujúcou príčinou úmrtia obyvateľstva sú nádory, na ktoré zomrelo spolu 1 829 osôb (801 žien a 1 028 mužov). Najvyššiu úmrtnosť zaznamenávame pri nádorových ochoreniach dýchacích orgánov (hrtanu, priedušnice, priedušiek a pľúc) a orgánov tráviacej sústavy (žalúdka, hrubého čreva a konečníka). V mužskej časti populácie je vysoká úmrtnosť na nádorové ochorenia prostaty, u žien je stále vážnym problémom nádor prsníka a krčka maternice.
Významný podiel na úmrtnosti mužskej populácie majú aj vonkajšie príčiny, na následky ktorých zomrelo 334 mužov (8,2%). K hlavným faktorom úmrtnosti v tejto kategórii patria dopravné nehody, náhodné poranenia a úmyselné sebapoškodenie. U žien sa vonkajšie príčiny podieľajú na úmrtnosti výrazne nižšie. V porovnaní s mužmi až 3,4-krát menej žien zomiera na vonkajšie príčiny (2,5%), náhodné poranenia a sebapoškodenie.
Vyššia úmrtnosť postihuje mužov aj pri ochoreniach dýchacej sústavy. V roku 2005 zomrelo na ochorenia dýchacích orgánov 6,3% mužov a 5,3% žien. K vážnym príčinám úmrtnosti patria aj choroby tráviacej sústavy, na ktoré zomrelo 427 osôb, z toho 160 žien (4,2%) a 267 mužov (6,5%).