Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Casta dýcha na krk vedúcej dvojici

Extraliga basketbalistov: V ďalšom anglickom týždni sa od Nitranov čakal plný bodový zisk. Rolu favorita mali splniť v stredu v Ružomberku (kde hráva Dolný Kubín), ako aj v sobotu doma proti Spišiakom.

Extraliga basketbalistov
23. kolo: BK Dolný Kubín - BK Casta SPU Nitra 59:70 (11:13, 15:16, 18:17, 15:24). Domáci nastúpili bez Velčiča, kým v drese Nitry pauzoval Tomek so zraneným členkom a Richardson sa dostal na palubovku až v druhom dejstve. Favorit si udržiaval tesné vedenie a nedarilo sa mu výraznejšie bodovo odpútať od nováčika. V 32. min. viedli hostia o 8 bodov, no minútu pred koncom bolo na svetelnej tabuli 59:63. Až vtedy sa Nitranom podarilo odskočiť, keď dôležité body dal Richardson.
Rozhodovali Gabara, Lukáč a Ženiš, TH: 19/8 - 25/20, trojky: 7 - 4, fauly: 21 - 22, 5 OCH: 40. Klein - 29. Orešanský, 200 divákov.
D. Kubín: Klein 25, Zotov 7.
CASTA: Červenka 13, Pohánka 12 (2), Seman 9 (1), Hill 8, Ivanovič 5 (1) (Richardson 14, Vido 3, Žiak 3, Vrabec 2, Orešanský 1).
Užitočnosť: Richardson 17, Červenka 16, Pohánka 11, Ivanovič 9, Seman 8.
Ľubomír Urban, tréner: Herný štýl Dolného Kubína s obrovským nasadením nám nevyhovuje. Nedarila sa nám streľba z poľa, ale zamerali sme sa na dobrú defenzívu. Plusom je, že si zahrali aj Žiak, Vido a Vrabec.
Komárno - Handlová 53:67 (28:35), Kablár 15, Pivac 14, Štorcel 10. Komárno nastúpilo po zmenách v kádri a v defenzívne ladenom zápase stále doťahovalo náskok súpera. V tretej štvrtine sa priblížilo na 4 body, no potom hostia opäť zabrali.
Ostatné výsledky: Košice - Lučenec 88:78, Spiš. N. Ves - Svit 91:70, Inter - Levice 105:76.
24. kolo: BK Casta SPU Nitra - AC LB 04 Spišská Nová Ves 86:70 (25:19, 29:21, 22:10, 10:20). Začalo sa akoby bez obrán. V celom prvom polčase Casta predvádzala svoju veľkú útočnú silu a keďže bránila lepšie ako súper, jej náskok postupne narastal. Tentokrát sa Nitrania nespoliehali na individuálne akcie Richardsona, ale presadzovali sa kolektívnym prejavom a bodovo výrazne potiahli viacerí hráči. Tréner Urban si mohol dovoliť poslať do hry až desiatich hráčov. Od stavu 85:58 prišiel vďaka dekoncentrácii záverečný výpadok favorita, ktorý už ale nič nemohol zmeniť na komfortnom víťazstve domácich.
Rozhodovali Kuzmiak, Brziak, Kovalčík, TH: 15/14 - 25/20, trojky: 4 - 4, fauly: 25 - 24, 5 OCH: 36. Orešanský - 27. Madaj, 800 divákov.
CASTA: Hill 23, Pohánka 21 (3), Tomek 20 (13 doskokov), Richardson 10, Červenka 1 (Seman 5 (1), Vido 4, Žiak 2, Orešanský, Ivanovič, Vrabec).
Užitočnosť: Hill 31, Tomek 26, Richardson 10, Pohánka 10.
Sp. N. Ves (najviac bodov): Hovaňák 17, Ridzoň 16, Radojičič 11.
Pavol Horička, vedúci družstva: Chceli sme pokračovať v úspešnej sérii a od začiatku sme mali navrch. Vďaka výškovej prevahe sme dominovali pod oboma košmi. Škoda záverečnej straty koncentrácie.
Inter - Komárno 88:68 (46:37), Rončevič 18, Pivac 13, La Rosa 13. Posledný tím tabuľky v úvode zápasu prekvapil, keďže v 5. min viedol 15:9. Potom však prišla 14-bodová šnúra favorizovaného Interu a skóre sa vyvíjalo podľa očakávania v prospech domácich.
Ostatné výsledky: Handlová - Košice 81:70, Lučenec - Dolný Kubín 101:79, Levice - Svit 73:59.
10. Komárno 24 5 19 1661:1916 29
25. kolo - 7. 2. o 18.00 h Komárno - Levice, Svit - Nitra odložili na 21. 2.
26. kolo - 10. 2. o 18.00 h Komárno - Košice, o 18.30 h Levice - Nitra.

Predĺžia víťaznú sériu?
* Basketbalisti Nitry sú zatiaľ najlepším tímom tretej štvrtiny. Séria piatich víťazstiev v rade im síce k postupu v tabuľke nepomohla, no od Interu i Košíc ich delí už iba horšie skóre. Najbližšie majú v stredu voľno, vo Svite totiž opravujú strechu haly.
* Veľký podiel na stredajšom víťazstve v Ružomberku mal opäť Donta Richardson. Ten v pondelok a utorok vôbec netrénoval pre bolesti chrbta a proti nováčikovi nastúpil až do druhého polčasu. Napriek tomu sa stal najlepším strelcom Nitry v zápase.
* Pohodu pri sobotňajšom takmer 30-bodovom vedení v dueli so Spišiakmi narušili niektoré verdikty trojice rozhodcov. Tí tak vytočili trénera Urbana, že ten si vykoledoval dve technické chyby, za čo musel opustiť lavičku a krv mu v žilách vrela ešte desať minút po stretnutí...

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?