Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

Hokejisti u súperov neuspeli a v tabuľke si nepolepšili

Počas reprezentačnej prestávky mali Nitrania na programe dve dohrávky. Z ľadu súperov však nepriviezli ani bod, a tak si ani v tabuľke nepolepšili.

HK 36 Skalica - HK Dynamax oil Nitra 4:2 (1:0, 3:0, 0:2). Olejári boli od úvodu aktívnejší, pomer striel v prvej tretine bol 3:18. Napriek tomu sa vedenia ujali Záhoráci. V 24. min bolo už 2:0 a Irbeho vystriedal Račko, ktorého do konca prostrednej časti hry prekonali Kocák a Malík. V 37. min zišli Nitrania na protest voči výkonu rozhodcov z ľadu, ale po päťminútovom prerušení sa pokračovalo. Záhoráci sa v tretej tretine zamerali hlavne na defenzívu, hostia už len dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, ešte 11 sekúnd pred koncom Raček nepremenil trestné strieľanie.
Góly: 10. Sloboda, 24. a 27. Kocák, 35. Malík - 41. M. Štefanka (Raček, Chrenko), 46. J. Mihálik (Ľ. Kolník).
Rozhodoval Pavlovič, vylúčenia na 2 min 5:8, T. Višňovský 10 min - Švarný 10 min + DKZ, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, 2700 divákov.
HK: Irbe (24. Račko) - Topoli, J. Kováčik, Švarný, Suur, Petrina, Ablad, Liška, Kurej - Čacho, Mihálik, Kolník - Kmeč, M. Štefanka, Vozdecký - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - Pupák, M. Chrenko, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: V prvej tretine sme mali hernú prevahu. Lekciu z efektivity nám udelila Skalica v presilovke z prvej strely. Druhá tretina bola vo veľmi emotívnom duchu, hrali sme 14 minút oslabení. V záverečnej časti sme mali navrch, avšak zlyhali sme v koncovke. Striedanie Irbeho bol psychologický moment.
MHC Martin - HK Dynamax oil Nitra 4:0 (3:0, 1:0, 0:0). V dohrávke 46. kola mali domáci štart ako na objednávku. Po chybe Petrinu sa presadil Važan, v presilovke zvýšil Beran a o 49 sekúnd Podstavek z uhla upravil už na 3:0. Irbeho v bránke vystriedal Konrád. Hosťom slúži ku cti, že nerezignovali. Olejári stupňovali tempo, ale paradoxne v 39. min ich znovu poslal na kolená Podstavek - 4:0. V tretej tretine sa už Nitrania nedokázali zmobilizovať a len vďaka brankárovi Konrádovi odolali ďalším martinským príležitostiam.
Góly: 2. Važan, 5. Beran, 6. Podstavek, 39. Podstavek.
Rozhodovali Ország - Halecký, Miľovčík, vylúčení 5:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3100 divákov.
HK: Irbe (6. Konrád) - Topoli, J. Kováčik, Suur, Petrina, Ablad, Bališ, Liška, Kurej - Ľ. Kolník, Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, S. Pavličko, S. Saliji - M. Chrenko, Slovák, Raček.
Marcel Ozimák, asistent trénera: Martin mal veľmi dobrý úvod, domáci lepšie korčuľovali a premenili šance. My sme hrali v prvej tretine zle v obrane. Po prvej prestávke sme pridali na dôraze v útoku, ale, bohužiaľ, nedali sme gól a naopak sme inkasovali ešte jeden. V tretej tretine nás Martin už do ničoho nepustil.
10. Žilina 49 11 2 6 30 112:160 37
Najbližší program - 13. 2. o 17.30 h Nitra - Slovan, 16. 2. o 17.00 h Poprad - Nitra, 18. 2. o 17.30 h Nitra - Žilina.

1. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  2. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  4. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  5. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  6. Aká je pravda o francúzskych autách?
  7. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  8. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  9. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
  10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  1. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  2. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  3. Bakalárske študijné programy na FVT
  4. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  5. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
  6. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
  7. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  9. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  10. Aká je pravda o francúzskych autách?
  10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 575

Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.

16. máj
Krásne mesto, krásny štadión, krásna história, ale jeden veľký futbalový hlavybôľ.

Futbalisti rekordne piatykrát v histórii vypadli do druhej slovenskej ligy.

2 h
Obchodný dom v utorok 24. apríla.

Na najvyššom podlaží sú kancelárske priestory. Reštaurácia na prízemí bude mať vonkajšie sedenie.

Čo sa bude hrať v Tovarníkoch už počas najbližšieho víkendu zápas proti Šahám, zatiaľ nie je známe.

Už počas víkendu 22.-23. mája by sa mali v súťažiach ZsFZ odohrať plánované dohrávky. Aspoň tak znelo aprílové rozhodnutie VV ZsFZ.