hlasil primátor.
Ak si ľudia, ktorí bývajú v bytoch postavených s podporou štátu a bytoch z KBV, nestihli behom trojmesačnej výpovednej lehoty uhradiť nedoplatky na nájomnom, automaticky sa museli vysťahovať. „Hoci neskôr dlh zaplatili, my sme už nemali právo od výpovede odstúpiť,“ vysvetľuje riaditeľ Službytu Pavol Bielik. Práve na takéto prípady sa vzťahuje spomínaná amnestia. „Samozrejme, ľudia si musia do konca marca uhradiť všetky nedoplatky,“ pripomína P. Bielik.
V Nitre je 203 bytov z komplexnej bytovej výstavby (nájomníci si ich môžu odkúpiť až po pätnástich rokoch, pričom už vyplatili preddavok) a 317 nájomných bytov, postavených s podporou štátu. Ide o špeciálne kategórie bytov, ktoré nie je možné dať do dražby ani ponukového konania.
Službyt za dva posledné roky uvoľnil 66 bytov, v ktorých bývali neplatiči nájomného. Tento rok chcú doriešiť aj situáciu na Štúrovej ulici, kde žijú neplatiči s asociálnym správaním. Byty aj s nájomníkmi pôjdu do dražby. Rovnaký postup zvolil Službyt v prípade bytu v Starom meste, z ktorého sa šíri zápach. Býva v ňom žena, ktorá skladuje výkaly v igelitke, zavesenej na stene, a perie si použité hygienické vložky. Nový majiteľ vydraží byt aj s jeho obyvateľkou. Je na ňom, ako bude voči žene postupovať.