Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Víťazná bodka hokejistov Nitry za základnou časťou

Posledný týždeň pred play off preverili Nitru rozdielni súperi. V Košiciach olejárom nepomohol k bodom ani výborný Irbeho výkon, zápas so Skalicou ale obstaral víťaznú rozlúčku so základnou časťou.

HC Košice - HK Dynamax oil Nitra 6:3 (1:1, 4:0, 1:2). Skóre otvoril Kontšek, keď zblízka prekonal Irbeho. Na opačnej strane odpovedal Liška. Prostredná časť hry patrila jednoznačne východniarom, ktorí si v nej schuti zastrieľali a šnúrou štyroch presných zásahov v rade upravili na 5:1. Od väčšieho gólového rozdielu olejárov uchránil brankár Irbe. V tretej tretine už víťaz základnej časti zvoľnil tempo, čo hostia využili na skorigovanie. Najprv Lipovského prekonal Kolník, onedlho aj Kmeč. Osem sekúnd pred koncom pri power-play pečatil víťazstvo Košíc Faith.
Góly: 11. Kontšek, 24. Gron, 34. Špilár, 36. Lipiansky, 36. Rud. Huna, 60. Faith - 18. Liška (S. Saliji, S. Pavličko), 54. Kolník (J. Mihálik), 55. Kmeč (M. Chrenko).
Rozhodoval Pavlovič, vylúčenia na 2 min 4:7, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 8014 divákov.
HK: Irbe - Topoli, Kováčik, Švarný, Suur, Liška, Petrina, Varga, Molnár - Kolník, Mihálik, Raček - Vozdecký, M. Chrenko, Kmeč - G. Saliji, Pavličko, S. Saliji - Špaček, Polčík, Pupák.
Marcel Ozimák, asistent trénera: V prvej tretine sa hral veľmi pekný hokej. Druhá tretina rozhodla, hrali sme staticky, domáci si vytvárali šance a strelili góly. Irbe dnes podal veľmi dobrý výkon. - jd -
HK Dynamax oil Nitra - HK 36 Skalica 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Olejári túžili po športovej odvete za nedávne peripetie na Záhorí, dlho sa ale nevedeli vysporiadať s výborným Kotvanom v bránke hostí. Skalického dorastenca prekvapil až na začiatku druhej časti hry nahodeným pukom Kolník, ktorý zvyšoval strelou pod hornú žrď aj na 2:0. Aj súper štípal, ale z Konráda v bránke Nitry sálala istota. Domáci boli pri chuti, v poslednej tretine mierili S. Saliji s Kmečom iba do žrdiek. V závere prišla zbytočná nervozita, keď rozhodca Jonák ponúkol hosťom takmer päťminútovú presilovku o dvoch hráčov. Zajac dobre mierenou bombou znížil, ale domáci už viac srdnatým mladíkom v dresoch súpera nedovolili.
Góly: 21. Kolník (Čacho, Mihálik), 37. Kolník (Čacho, Mihálik) - 58. Zajac.
Pred 3 407 divákmi rozhodoval Jonák, vylúčenia 11:11, navyše Suur 5 min. + DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
HK: Konrád - Topoli, Kováčik, Švarný, Suur, Liška, Petrina, Bališ, Molnár - Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, Štefanka, Kmeč - Raček, Pavličko, S. Saliji - Polčík, Slovák, Pupák.
Ivan Dornič, tréner: Spokojný som s výsledkom aj hrou, na ktorej je vidieť zlepšenie. Od začiatku sme hrali na víťazstvo a je dobré, že sa v posledných zápasoch prebúdzajú aj naši strelci. ŠTEVO KORMAN
Ostatné výsledky 54. kola: Martin - Slovan 3:2, Lipt. Mikuláš - Poprad 6:7, Zvolen - Košice 5:3, Trenčín - Žilina 4:3. Konečná tabuľka:
10. Žilina 54 11 2 7 34 121:191 37
Štvrťfinále - najbližší program: 26. a 27. 2. o 17.00 h Zvolen - Nitra, 2. a 3. 3. o 17.30 h Nitra - Zvolen. Hrá sa na 4 víťazné zápasy.

Štatistiky HK Dynamax Nitra
Produktivita: 44 Kmeč 21+23, 41 Kolník 22+19, 32 Štefanka 14+18, Čacho 12+20, 25 Vozdecký 7+18, 24 S. Saliji 12+12, J. Mihálik 9+15, 22 Švarný 9+13, G. Saliji 8+14, 20 Kováčik 7+13, 19 Raček 6+13, 14 Pavličko 2+12, 9 Topoli 0+9, 8 M. Chrenko 4+4, Petrina 3+5, 6 Slovák 3+2, Suur 0+5, 4 Liška 3+1, Pupák 2+2, 3 Domian 2+1, 2 Ablad 0+2, 1 Andraščík 1+0, Doskočil 0+1.
Brankári: Konrád 2,23 g/z (537, 20), Račko 2,77 (562, 26), Irbe 5,31 (248, 22).