Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Ekonóm proti Novému Mestu, ŠG do baráže

Extraliga mužov: Cityfarma Nové Mesto n/V. - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (22, 18, 20). Hráči spod Zobora nastúpili s predsavzatím byť agresívni na servise, čo sa im veľmi nedarilo.

Extraliga mužov
Cityfarma Nové Mesto n/V. - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (22, 18, 20). Hráči spod Zobora nastúpili s predsavzatím byť agresívni na servise, čo sa im veľmi nedarilo. V prvom sete riskantným podaním prišli o osem bodov. Ale aj v ďalšom priebehu, napriek prestriedaniu, domáci ťahali za dlhší koniec. Tretí vyrovnaný set bol z hľadiska Nitranov najvydarenejší, keď boli dokonca niekoľkokrát vo vedení. V závere už ale opäť dominoval favorit.
SPU: Valent, Chudík, Paška, Diviš, Zentko, Száraz (libero Kostka, Kubš, J. Hukel, M. Hukel, Vavro, Toman).
Ľuboš Šalata, tréner: Pôsobili sme príliš zakríknutým dojmom, očakával som oveľa bojovnejší výkon. Domáci boli dôraznejší hlavne v obrane, a preto zvíťazili zaslúžene.
Ostatné výsledky: Zvolen - Prešov 3:2, Púchov - Malacky 3:0, Lovinobaňa - Žilina 3:1.
8. Lovinobaňa 26 1 25 19:76 27
Vo štvrťfinále play off sa stretnú dvojice: VKP Ba - Malacky, Humenné - Púchov, Nové Mesto - Nitra, Prešov - Zvolen. Hrá sa na tri víťazné stretnutia. Termíny: 10., 14., 17., 21. a 24. marca (1., 3. a 5. zápas sa hrá u lepšie postaveného tímu).

Extraliga žien
MŠK Žiar n/Hr. - ŠG Nitra 0:3 (-13, -14, -20). V úvodných dvoch setoch jasne dominovali hosťujúce hráčky. V tom treťom síce domáce viedli 8:6, avšak zlepšenou hrou na servise a v útoku Nitrianky otočili vývoj setu vo svoj prospech - 10:16. Získaný náskok si už do závere udržali a zaznamenali hladké víťazstvo.
ŠG: Hinzellerová, Hradecká, Salanciová, Janovcová, Fábryová, Povrazníková (libero Brejčáková).
Marek Henček, tréner: Do Žiaru sme cestovali jednoznačne s cieľom zvíťaziť, čo sa nám podarilo. Takže som spokojný, dievčatá si za koncentrovaný výkon zaslúžia pochvalu.
Ostatné výsledky: Slávia VM - Doprastav 0:3, Košice - Pezinok 1:3, Žilina - Malacky 3:2.
8. Žiar n/Hr. 26 4 22 29:71 30
ŠG Nitra bude hrať v máji baráž o udržanie sa v extralige s tímom, ktorý vzíde ako porazený z baráže víťazov I. líg západ a východ.

I. liga žien sk. Západ
Nadstavba o 1.-4. miesto
UKF Nitra - Račianska Bratislava 3:1 (16, -21, 20, 21). Domáce kvôli pretrvávajúcej maródke nastúpili aj s juniorkami. Počas celého zápasu pôsobil líder bojovnejšie, Nitrianky si udržiavali mierny náskok a súperkám nedali šancu na zvrat.
UKF Nitra - Račianska 3:1 (-26, 24, 17, 21). Počas úvodného setu boli vo vedení domáce hráčky, no koncovka patrila štvrtému tímu tabuľky. V druhom sete sa karta obrátila, scenár ako cez kopirák znamenal vyrovnanie 1:1. Potom už pod sieťou kraľovali hráčky spod Zobora.
UKF: Bryndzová, Valentová, Hradecká, Majchrovičová, Firická, Paulínyová (libero Novotná, Mečiarová, Mičianiková, Švaralová).
Púchov - Spoje 1:3 a 2:3.
1. UKF Nitra 30 27 3 84:31 57
2. Spoje Ba 30 19 11 75:52 49
3. Púchov 30 17 13 68:52 47
4. Račianska Ba 30 17 13 65:53 47
Nadstavba - 2. kolo - 3. 3. o 11.00 h UKF Nitra - Púchov.

I. liga mužov sk. Západ
Šaľa - Prievidza 3:2 (-18, -22, 18, 22, 8) a 3:1 (-21, 23, 21, 19). Domáci sa pomalšie rozbiehali, čo hostia využili na zisk dvoch setov. Potom chemici zlepšili servis, hru v poli a dokonale otočili výsledok vo svoj prospech. Podobný scenár malo aj druhé stretnutie.
VK: Kurňava, Alföldi, Holota, Moťovský, Kelemen, Hamar (libero Dulay, Šimulčík, Fürjes).
VKP B - N. Mesto B 3:0 a 3:0.
1. Šaľa 30 22 8 79:46 52
2. VKP Ba B 30 21 9 71:33 51
3. N. Mesto B 30 16 14 64:54 46
4. Prievidza 30 15 15 57:63 45
Ďalšie kolo - 3. 3. Šaľa - VKP B.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 513

Monika Matysová bola pravidelne členkou Jedenástky roka SFZ. Vpravo pózuje v drese rakúskeho St. Pöltenu.

Ženy znesú viac ako chlapi, hovorí nezničiteľná Monika Matysová.

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.