Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

Hádzanárky doma naplno

HK Nitra - ŠKP Topoľčany 30:25 (12:10). Gólový účet stretnutia otvorili v 2. min hostky, ktoré v 18. min vyhrávali 5:8.

I. liga hádzanárok

Následne sa Nitrianky šnúrou piatich gólov dostali do vedenia 10:8. V druhom polčase opäť ako prvé skórovali Topoľčany, no domáce si do 39. min vybudovali náskok 18:14, o ktorý však do troch minút prišli. V 53. min Nitra vyhrávala 24:23. Štyri minúty pred koncom dostala 4-min. trest Tárošová, ale kvalitná obrana na čele s výbornou brankárkou Zelenákovou prevahu ŠKP ustáli a v závere zveľadili svoje vedenie.
R Gábriš - Frimmer, pok. hody: 6/1 - 8/3, vylúčené: 7 - 9, ČK: Tárošová - Ivanová, 200 divákov. Priebeh 0:1, 1:3, 3:5, 5:8, 10:8, 12:10, 14:11, 18:14, 18:18, 20:18, 24:23, 26:25, 30:25.
HK: Zelenáková - Behinská, Jablonická 1, Tárošová 1, Guzmická 2, Hanakovičová 13/3, Bírová 2/2, Rísová 1, Vachová 1, Korecová, Gabulová 6/1, Kvasňovská 3, Kuklová.
ŠKP: Satinová, Bónová - Páleníková 2, Májiková, Antalová 9/3, Illášová, Červinková, Ivanová 7, Terlandová 3, Hanová, Schwarzová 2, Káchová 2, Rodinová.
Lodiar Zlatná n/O. - Bernolákova Košice 31:23 (15:11). Žitnoostrovanky sa na svojho súpera vytiahli a uštedrili mu prvú prehru v súťaži. Zodpovedný prístup všetkých hráčok a bojovný výkon slávili úspech. Družstvo v dôležitých momentoch podržali skúsené opory brankárka Vargová a spojka M. Olajošová. Napokon z toho bol prekvapujúco vysoký, ale zaslúžený triumf Zlatnej po kolektívnom výkone.
Priebeh: 1:0, 7:5, 10:7, 15:12, 21:14, 25:17, 30:20. R Černý, Hippík, pok. hody: 6/5 - 5/4, vylúčené: 2 - 5.
LODIAR: Vargová, M. Szabóová -V. Olajosová 3, Szalaiová 4, Pásztorová, Rajkovicsová 5, Fazekasová, Gaálová, Kasznárová 7/4, Takácsová 1, Benkóczka 3, M. Olajosová 6, Kissová, Somogyiová 2/1.
HKž Nové Zámky - Pratex Čadca 28:18 (13:10). Hostky držali krok s domácim favoritom iba v prvom polčase a dokázali sa mu vždy priblížiť na prijateľný rozdiel. Po zmene strán už domáci tím jasne dominoval, i keď sa ani Novozámčanky nevyvarovali mnohých nepresností a technických chýb. Záver však mali výborný aj vďaka skvelým zákrokom brankárky Šestákovej. Desaťgólový rozdiel zavŕšila B. Procházková z voľného hodu po uplynutí času.
Priebeh: 2:0, 3:2, 8:3, 10:5, 11:8, 14:10, 18:11, 20:15, 23:17, 25:18.
R Nagy - Novák, pok. hody: 4/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 4.
HKŽ: Šestáková, Magyerková - B. Procházková 5, Korineková, Horňáková 8/4, Masaryková 3, Némethová 4, Feješová 4, Dékányová 1, Konárková 2, Chaternuchová, Ožvaldová 1.
Ostatné výsledky: Modranka - Púchov 25:23, Inter - Bánovce 27:21, Trenčín B mal voľno.
V súťaži nasleduje prestávka
13. kolo - 10.-11. 3. Nitra - Zlatná n/O., Topoľčany - Modranka, N. Zámky - Košice.