Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky

FC Nitra pred štartom Corgoň ligy

Príloha Kompas fanúšika


Hru budú tvoriť všetci

Ivan Galád: „Víťazstvo má veľa otcov, ale prehra len jedného - trénera“

Od 1. februára 2004, presne 1121 dní už je trénerom FC Nitra Ivan Galád. Mužstvo vtedy prevzal na trinástom mieste druhej ligy, dnes, o viac ako tri roky neskôr, vstupuje Nitra do jarnej časti Corgoň ligy zo štvrtej priečky. Medzi pamätníkov Galádovho prvého príchodu do kabíny pod Zoborom môžeme zaradiť aj „sedmičku statočných“ - už vtedy hájili nitrianske farby Senecký, M. Kostoláni, Szorád, Čeman, Ďatko, M. Farkaš a Babic.
Ivan Galád pred týždňom uprednostnil prácu v klube pred ponukou Slovenského futbalového zväzu na post trénera pri reprezentácii do 20 rokov. Hovorili sme s ním na prahu jarnej časti, v ktorej bude Nitra účinkovať medzi elitnou osmičkou tímov pod Tatrami.
- Je to už vaša štvrtá zimná príprava v Nitre. Je rovnaká ako predchádzajúce, alebo je v niečom iná, modernejšia?
"Prvé dva mesiace roka ja nevolám zimnou prípravou, ale prípravou na jarnú časť. Vyspelá západná Európa ani tento pojem nepozná, pretože ligy sa hrajú bez prestávky. Samozrejme, že my, tréneri, sa snažíme vždy vniesť niečo nové. Zimnú prípravu inovujeme nielen každý rok, ale doslova každý deň. Musíme byť v myslení vždy pred hráčmi a zvyšovať ich výkonnosť. Každý hráč má určitú kapacitu v zdatnosti, zručnosti a intelektuálnom potenciáli. A práve v tejto posledne menovanej zložke sa snažíme o čo najväčší pokrok."
- Klub sa vydal na cestu omladenia, do kádra pribudli štyri dorastenci. Je to dobre alebo nie?
"Z môjho pohľadu je krásne pracovať s mladými hráčmi, ktorí sú denne dychtiví po novom poznaní v športe. Títo chlapci majú pred sebou svoje ciele a vážia si klub. Ale či naša kvalita bude stačiť v konkurencii ôsmich najlepších tímov na Slovensku, to ukáže až súťaž. Treba dodať aj to, že mladí hráči môžu vyrásť len v silnom mužstve."
- Čo naznačili výsledky a hra v prípravných zápasoch?
"Ukázali nám, v čom sa máme zlepšovať. Treba si však uvedomiť, že v príprave sa nehrá na výsledky. Odkedy som ja pri mužstve, vždy som si vyberal silných súperov, ktorí majú vyššiu kvalitu a ktorým sa chceme vyrovnať. Práve takíto súperi nám ukážu cestu."
- Podľa zloženia kádra sa zdá, že máte dosť obranných typov, niektorí možno budú hrávať aj v zálohe. Kto sa však bude starať o tvorbu hry a gólovú potenciu?
"Náš tvorca hry Babic je dlhodobo zranený, takže jeho kreativitu musíme rozdeliť medzi viacerých hráčov. Tvoriť hru budú musieť skrátka všetci. Musíme vychádzať z toho, aké typy máme v kádri. Keby sme mali v strede poľa futbalistov ako Jež či Vršič, mohli by sme produkovať kreatívny futbal, ale v tejto konštelácii sa zameriame na hernú disciplínu a rýchlosť, možno aj za cenu nepresností. Streleckú potenciu očakávame od Heseka, Grajciara, Čurgaliho, možno Kolára, ale je jasné, že nemáme v kabíne vysloveného kanoniera. Gól je však podľa mňa výsledok práce celého mužstva, a tak sa nebudeme spoliehať na jedného muža."
- Na jeseň sa často viedla polemika, či hrať 4-5-1 alebo 4-4-2. Niektorí vaši kritici dokonca videli za výsledkami mužstva iba rozostavenie. Čo budete preferovať na jar?
"Už som sa naučil žiť s tým, že víťazstvo má veľa otcov, ale prehra len jedného. Po prehre je vždy na vine tréner a systém, ktorým mužstvo hralo. Mnohí ľudia majú averziu voči modelu 4-5-1, ale asi si neuvedomujú, že najlepšie štyri mužstvá na posledných majstrovstvách sveta hrali systémom 4-2-3-1, čo je vlastne upravený model 4-5-1. Opäť budeme používať obidva systémy, na jedného alebo dvoch útočníkov, vždy bude záležať od súpera a priebehu zápasu."
- Aké budú ciele Nitry v lige a v Slovenskom pohári?
"V lige nás čaká štrnásť zápasov a v každom jednom z nich budeme predávať produkt firmy, v ktorej pracujeme. Naším produktom je herný výkon mužstva. Nesúhlasím s tvrdeniami, že na jar o nič nejde, pretože v každom zápase reprezentujeme náš klub. Za posledné roky sa tu urobilo veľmi veľa poctivej práce, ktorej výsledkom je fakt, že dnes Nitra hrá v elitnej osmičke. Najnovším výsledkom práce nášho vedenia je umelé osvetlenie, na ktoré sa všetci veľmi tešíme. A Slovenský pohár? V ňom je mojím tajným cieľom odohrať štyri zápasy, ale možno tento sen dosnívame hneď v Zlatých Moravciach. Nechajme sa prekvapiť."

Na čo sa pred štartom jari tešia majitelia?
Nitriansky futbal stojí na dobrých základoch. Situácia v klube je stabilizovaná, dokumentuje to jednak štvrté miesto Nitričky v skupine o titul, jednak plnenie všetkých finančných záväzkov voči kabíne i zamestnancom. Bez diskusie, štyri oporné stĺpy futbalu pod Zoborom predstavuje kvarteto majiteľov akciovej spoločnosti FC Nitra, ktorá spravuje klub. Práve spomínanú štvoricu mecenášov sme oslovili krátko pred prvým jarným výkopom, aby sme získali aj iný, ako hráčsky a trénersky pohľad. Všetkým sme položili rovnaké tri otázky.

1. Hoci výsledky v príprave nedávali veľa dôvodov na spokojnosť, kabína sa na jarné boje teší. Ako prognózujete zápolenia v skupine o titul vy?
2. Ktorým smerom vidíte schodnejšiu cestu k nitrianskemu úspechu - cez Slovenský pohár alebo Corgoň ligu?
3. A na čo, resp. na koho sa tešíte na jar najviac?

Eugen ÁRVAY
1. Nebudem tajiť, ja som trošku pesimista. Som totiž veľmi sklamaný ako z výsledkov prípravných zápasov, tak aj z výkonov nášho mužstva v nich.
2. Jednoznačne cez tvrdú robotu. Vysoké ciele proklamujú nielen všetci traja súperi, ktorí sú v ligovej tabuľke pred nami, ale aj pod nami. Už pred sezónou sme vedeli, že ak jeseň dohráme do ôsmeho miesta, na jar sa nám otvorí priestor na pokojné prebudovanie mužstva a na tom nechceme meniť nič. To je teda náš cieľ, pripraviť čo najlepšie mužstvo na budúcu sezónu.
3. Na čo sa najviac teším? Tak to si nechám pre seba, ale som presvedčený, že sa dočkám...

Norbert BÖDÖR
1. Aj pohľad na tabuľku Corgoň ligy navráva, že o titul sa pobijú Žilina s Petržalkou. Ak mám hovoriť o našich šanciach, zostanem pri zemi. Príprava nám naozaj nedáva právo na trúfalé vyhlásenia, všetci sme v očakávaní, ako vypália majstrovské zápasy. V zime sme sa rozhodli omladiť káder, chlapci majú polrok na to, aby nás presvedčili, že na nich môžeme stavať aj do budúcnosti. Ak nie, v lete sa zariadime inak.
2. Skôr sa mi ako schodnejšia ukazuje cesta cez Slovenský pohár. O postup do najlepšej štvorky hráme v susedskom derby so Zlatými Moravcami, a hoci hra na jeden zápas býva vabank, tu vidím našu šancu.
3. Samozrejme na umelé osvetlenie. Snažíme sa pritiahnuť diváka, veľa však bude záležať na hráčoch a ich výkonoch. No a čosi prezradím aj zo súkromia - v júni čakáme s manželkou Petrou radostnú udalosť v podobe narodenia nášho prvého dieťatka.

Jiří MAGYAR
1. Pozor, vôbec nemožno porovnávať prípravné zápasy s majstrákmi. Ak už totiž pôjde o body do tabuľky, priestor dostanú na ihrisku iba najlepší hráči, ubudne aj striedaní, preto si myslím, že budeme kompaktnejší. Verím, že štvrté miesto udržíme, maximálne klesneme o jednu priečku nižšie.
2. Vidím to tak päťdesiat na päťdesiat, rôzne názory počúvam aj v klube. Radi by sme však minimálne nazreli do pohárovej Európy a je úplne jedno, či cez Intertoto ako vlani alebo úspechom v Slovenskom pohári.
3. Prirodzene sa teším na zápasy pod umelým osvetlením, tiež na kvalitných súperov ako sú Žilina a Ružomberok. Hlavne si ale
želám, aby sme na jar predvádzali atraktívnejší futbal pre divákov, než ako tomu bolo na
jeseň.

Marián VALENTA
1. Myslím si, že aj na jar budeme hrať v Corgoň lige rovnako dôstojnú rolu ako na jeseň. Ideme presne podľa scenára, ktorý prijalo Predstavenstvo FC Nitra za svoj pred sezónou - podstatné pre nás bude, aby naše mužstvo vyzeralo dobre v auguste, teda pred začiatkom nového súťažného ročníka. Omladenému mužstvu ale určite už teraz pridá na istote najmä podpora divákov.
2. Chceme bojovať na oboch frontoch, hráči určite neodchodia žiaden zápas, o tom som presvedčený. Šancu máme v lige i v pohári, pri troške šťastia si môžeme vybojovať aj miestenky do pohárovej Európy. Chceme opäť okúsiť medzinárodnú konfrontáciu.
3. Na moment, keď sa na nitrianskom štadióne prvý raz zažne umelé osvetlenie v majstrovskom zápase. Verím, že pritom bude plný dom.

Umelé osvetlenie pred kolaudáciou
Štyri stožiare umelého osvetlenia na štadióne pod Zoborom sa už takmer mesiac hrdo týčia k nebu. Dobre ich je vidieť aj z diaľnice, Nitra môže byť konečne pyšná na svoj futbalový stánok. Hoci doteraz išlo všetko ako po masle, plánovaná premiéra spustenia umelého osvetlenia v zápase druhého jarného kola Nitry proti Sencu sa zdá byť ohrozená. Problémy spôsobujú prieťahy s trafostanicou, po jej odovzdaní niekedy v priebehu tohto týždňa sa už bude čakať len na kolaudáciu. „Robíme všetko pre to, aby sme pod umelým osvetlením hrali už zápas so Sencom,“ dupľuje snahu vedenia klubu člen predstavenstva FC Nitra Jiří Magyar. Ešte dodajme, že generálku umelému osvetleniu by mohol obstarať napríklad zápas prvého mužstva Nitry s rezervou. Hoci by nešlo o body, mal by isto náboj.

Posvieťme si na novú Nitričku
Náš komentár
Zvykajme si, aj na Slovensku sa už bojuje o diváka. Možností, ako na to, je niekoľko. Kupovanie fanúšika párkami a pivom vyznie možno primitívne, no zato s celkom dobrým výsledkom. Podobný efekt zvykne priniesť aj vstup na štadión zadarmo. Divák sa na akciu nechá zlákať, je tu ale riziko, že nabudúce bude chcieť k pivu aj koňak, namiesto párkov by tiež lepšie chutila cigánska pečienka. Je jasné, že musia existovať iné spôsoby. Ľudí zvyknú lákať v zahraničí do hľadiska osobnosti, známe meno dokáže zázraky. Niekedy však aj nie... Každý špás pritom čosi stojí, v tomto prípade minimálne veľké peniaze na platy.
Futbal v Nitre tiež vyskúšal viaceré recepty, môže porovnávať aj vyhodnocovať. Súdiac aj z posledných krokov, v klube sa rozhodli staviť na kultúru pre diváka. Pohodlie na tribúne zvýšili nové sedačky, pred kolaudáciou je umelé osvetlenie, zážitok z videného môže večerný futbal posunúť do inej dimenzie. Šuškať o tejto kacírskej myšlienke sa začalo pred rokom a prečo to nepriznať - investícia, akú si nitriansky futbal nepamätá, sa spočiatku zdala chimérou. Hoci bolo treba dať dokopy 21 miliónov korún, za ktoré sa mohla kúpiť napríklad aj nová základná jedenástka, realitou je osvetlenie. Hráči– vandrovníci zvyknú klub vycicať, o pol roka už bozkávajú iný dres. To osvetlenie tu ale zostane. A či sa na futbal v Nitre bude svietiť už proti Sencu alebo až proti Ružomberku, malo by byť plno.
Pozor ale, luxy tiež raz zovšednejú! Diváka majú v rukách jednoducho iba hráči. Len ak ho osloví impulz z trávnika, príde aj nabudúce.


Žreb jarnej časti o titul
1. kolo - 3. 3. o 14.30
Žilina - Slovan ned 16.00 TV
Košice - Ružomberok
Artmedia - FC Nitra ned 10.30
Senec - B. Bystrica pia 18.00
2. kolo - 10. 3. o 18.00
Žilina - Košice
Ružomberok - Artmedia ned 16.00 TV
FC Nitra - Senec
Slovan - B. Bystrica
3. kolo - 17. 3. o 15.00
Košice - Slovan
Artmedia - Žilina ned 10.30 TV
Senec - Ružomberok pia 18.00
B. Bystrica - FC Nitra
4. kolo - 31. 3. o 15.00
Košice - Artmedia
Žilina - Senec 18.00
Ružomberok - B. Bystrica ned 17.00 TV
Slovan - FC Nitra 18.00
5. kolo - 7. 4. o 16.00
Artmedia - Slovan ned 10.30
Senec - Košice ned 16.00 TV
B. Bystrica - Žilina 18.00
FC Nitra - Ružomberok 18.00
6. kolo - 14. 4. o 17.00
Artmedia - Senec ned 10.30
Košice - B. Bystrica ned 17.00 TV
Žilina - FC Nitra 19.30
Slovan - Ružomberok 19.30
7. kolo - 21. 4. o 19.30
Senec - Slovan pia
B. Bystrica - Artmedia
FC Nitra - Košice
Ružomberok - Žilina
8. kolo - 28. 4. o 19.30
B. Bystrica - Senec
FC Nitra - Artmedia
Ružomberok - Košice
Slovan - Žilina ned 20.30 TV
9. kolo - 5. 5. o 19.30
B. Bystrica - Slovan
Senec - FC Nitra pia
Artmedia - Ružomberok ned 10.30 TV
Košice - Žilina
10. kolo - 12. 5. o 19.30
FC Nitra - B. Bystrica ned 10.30 TV
Ružomberok - Senec
Žilina - Artmedia
Slovan - Košice
11. kolo - ut 15. 5. o 19.30
Artmedia - Košice 17.00
Senec - Žilina
B. Bystrica - Ružomberok str
FC Nitra - Slovan str
12. kolo - 19. 5. o 17.00
Slovan - Artmedia
Košice - Senec
Žilina - B. Bystrica
Ružomberok - FC Nitra
13. kolo - 26. 5. o 17.00
Senec - Artmedia
B. Bystrica - Košice
FC Nitra - Žilina
Ružomberok - Slovan
14. kolo - str 30. 5. o 17.00
Slovan - Senec
Artmedia - B. Bystrica
Košice - FC Nitra
Žilina - Ružomberok

Skryť Vypnúť reklamu

Profily hráčov

1 Štefan SENECKÝ
Nar. 6. 1. 1980 (kozorožec) v Nitre
Post: brankár
186 cm, 82 kg
Ligové štarty: 67
Doterajšie kluby: Neded, FC Nitra
Prezývka: Seno
Stav: slobodný
Tip na umiestnenie Nitry: 3. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: Max
Obľúbená herečka: všetky pekné
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: chlieb vo vajíčku

22 Tomáš TUJVEL
Nar. 19. 9. 1983 (panna) v Nitre
Post: brankár
190 cm, 83 kg
Ligové štarty: 11
Doterajšie kluby: FC Nitra, Senica, Báč
Prezývka: Tuli
Stav: ženatý, manželka Svetlana
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: Atrium
Obľúbená herečka: Angelina Jolie
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: vyprážané kuracie prsia so zemiakmi

31 Lukáš HROŠŠO
Nar. 19. 4. 1987 (baran) v Nitre
Post: brankár
195 cm, 84 kg
Ligové štarty: –
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývky: Hrošík
Stav: slobodný, bez priateľky
Tip na umiestnenie Nitry: 3. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: Donut, Goppion, Kotolňa
Obľúbená herečka: Jessica Alba
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: cestoviny so syrom a šunkou

2 Marián ĎATKO
Nar. 18. 6. 1977 (blíženci) v Zlatých Moravciach
Post: obranca
172 cm, 68 kg
Ligové štarty / góly: 55 / 0
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Mady
Stav: slobodný, priateľka Zuzanka
Tip na umiestnenie Nitry: 3. miesto
Obľúbené miesto: posilňovňa na štadióne
Obľúbená herečka: nemá
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: palacinky

4 Pavol FARKAŠ
Nar. 27. 3. 1985 (baran) v Zlatých Moravciach
Post: obranca
191 cm, 83 kg
Ligové štarty / góly: 44 / 1
Doterajšie kluby: Vráble, FC Nitra, Lapáš
Prezývka: Farky
Stav: slobodný, priateľka Róberta
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto: Casa Mia, pešia zóna
Obľúbená herečka: Angelina Jolie
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: cestoviny so syrovou omáčkou

5 Adrián ČEMAN
Nar. 10. 4. 1976 (baran) v Šali
Post: obranca
180 cm, 77 kg
Ligové štarty / góly: 49 / 1
Doterajšie kluby: Galanta, Štúrovo, Lapáš
Prezývka: Čemo
Stav: slobodný, priateľka Ivanka
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: Linos Cafe
Obľúbená herečka: Eva Mendes
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: kuracie soté

7 Ľuboš KOLÁR
Nar. 1. 9. 1989 (panna) v Nitre
Post: stredopoliar
179 cm, 72 kg
Ligové štarty / góly: –
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Kolo, Koleso
Stav: slobodný
Tip na umiestnenie Nitry: do 3. miesta
Obľúbené miesto v Nitre: reštaurácia Tango
Obľúbená herečka: Sandra Bullock
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: párky

9 Roman SLOBODA
Nar. 14. 1. 1987 (kozorožec) v Myjave
Post: útočník
178 cm, 70 kg
Ligové štarty / góly: 13 / 0
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Romčo
Stav: slobodný, bez priateľky
Tip na umiestnenie: 4. miesto + zisk pohára
Obľúbené miesto v Nitre: Donut Cafe, Goppion Cafe
Obľúbená herečka: Eva Longoria
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: varená klobása

10 Róbert VALENTA
Nar. 10. 1. 1990 (kozorožec) v Šali
Post: záložník
185 cm, 72 kg
Ligové štarty / góly: –
Doterajšie kluby: Pata, FC Nitra
Prezývka: Ňuňu
Stav: slobodný
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: futbalový štadión
Obľúbená herečka: Magda Paveleková
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: šunkový chlieb

11 Peter GRAJCIAR
Nar. 17. 9. 1983 (panna) vo Zvolene
útočník/záložník
181 cm, 79 kg
Ligové štarty / góly: 50 / 6
Doterajšie kluby: Zvolen
Prezývka: Grco
Stav: slobodný, priateľka Deniska
Tip na umiestnenie Nitry: 6. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: kaviareň Casa Mia
Obľúbená herečka: nemá
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: hranolky

14 Marek KOŠÚT
Nar. 26. 9. 1988 (váhy) v Považskej Bystrici
Post: útočník
191 cm, 84 kg
Ligové štarty / góly: –
Doterajšie kluby: Pružina, Považská Bystrica
Prezývka: Koši, Košútko
Stav: slobodný
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: nemá
Obľúbená herečka: Angelina Jolie
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: grilovaná ryba

15 Karol KARLÍK
Nar. 29. 6. 1986 (rak) v Nitre
Post: obranca
184 cm, 79 kg
Ligové štarty / góly: 7 / 0
Doterajšie kluby: FC Nitra, FC ViOn
Prezývka: zajačik
Stav: slobodný, „na voľnej nohe“
Tip na umiestnenie Nitry: do 4. miesta
Obľúbené miesto v Nitre: Divadlo Andreja Bagara
Obľúbená herečka: Sylvia Saint
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: zapekané cestoviny s lososom

16 Slavomír BALIŠ
Nar. 26. 9. 1985 (váhy) v Nitre
Post: záložník
175 cm, 70 kg
Ligové štarty / góly: 32 / 0
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Reprák
Stav: slobodný, snúbenica Kristínka
Tip na umiestnenie Nitry: 5. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: u priateľky doma, keď nie sú rodičia doma
Obľúbená herečka: nemá
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: praženica

17 Martin BABIC
Nar. 27. 7. 1982 (lev) v Trnave
Post: stredopoliar
189 cm, 77 kg
Ligové štarty / góly: 28 / 0
Doterajšie kluby: Zeleneč, Hrnčiarovce p/T., Eldus Močenok
Prezývka: Fábio
Stav: slobodný, priateľka Silvia
Tip na umiestnenie Nitry: do 4. miesta
Obľúbené miesto v Nitre: Linos Cafe
Obľúbená herečka: Gwyneth Paltrow
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: cíferské mäso s opekanými zemiakmi

18 Marek KOSTOLÁNI
Nar. 6. 2. 1983 (vodnár) v Bojniciach
Post: stredopoliar
177 cm, 76 kg
Ligové štarty / góly: 2 / 0
Doterajšie kluby: FC Nitra, Burghausen
Prezývka: Kosťo
Stav: slobodný, priateľka Zuzka
Tip na umiestnenie Nitry: do 4. miesta
Obľúbené miesto v Nitre: Paládium
Obľúbená herečka: Sarah J. Parker
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: palacinky

19 Ján ŠTAJER
Nar. 18. 2. 1982 (vodnár) v Nitre
Post: obranca, stredopoliar
178 cm, 72 kg
Ligové štarty / góly: 49 / 2
Doterajšie kluby: FC Nitra, Martin, Lapáš
Prezývka: Junco
Stav: slobodný, priateľka Natália
Tip na umiestnenie Nitry: do 4. miesta
Obľúbené miesto: doma na Klokočine
Obľúbená herečka: Sharon Stone
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: vyprážaný syr s hranolkami

20 Luis RAMOS
Nar. 11. 4. 1985 (baran) v San Pedro Sula (Honduras)
Post: stredopoliar
178 cm, 71 kg
Ligové štarty / góly: 9 / 0
Doterajšie kluby: Maraton San Pedro Sula, AC Miláno, Dinamo Záhreb, Žilina
Prezývka: Luis
Stav: slobodný, bez priateľky
Tip na umiestnenie Nitry: 1. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: pozná len štadión
Obľúbená herečka: Penelope Cruz
Obľúbené jedlo, ktoré si vie pripraviť: špagety

21 Ján LEŠKO
Nar. 6. 7. 1986 (rak) vo Vranove n/T.
Post: obranca
175 cm, 71 kg
Ligové štarty / góly: 16 / 0
Doterajšie kluby: Vranov n/T., Michalovce
Prezývka: Lečo, Lešo
Stav: slobodný, priateľka Katka
Tip na umiestnenie Nitry: 3. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: moja izba na
štadióne
Obľúbená herečka: Angelina Jolie
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: cestoviny

23 Csaba SZÓRÁD
Nar. 9. 5. 1980 (býk) v Komárne
Post: obranca
183 cm, 79 kg
Ligové štarty / góly: 46 / 3
Doterajšie kluby: Komárno, ČFK Nitra
Prezývka: Csabi
Stav: slobodný, bez priateľky
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: izba na štadióne
Obľúbená herečka: Sharon Stone
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: najradšej má všetko, čo navarí mama

24 Michal FARKAŠ
Nar. 10. 3. 1985 (ryby) v Zlatých Moravciach
Post: stredopoliar
176 cm, 70 kg
Ligové štarty / góly: 50 / 2
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Farky
Stav: slobodný, priateľka Kristínka
Tip na umiestnenie Nitry: 4. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: Linos Cafe
Obľúbená herečka: Jessica Alba
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: cestoviny

25 Michal JAKUBJAK
Nar. 8. 3. 1989 (ryby) v Šali
Post: obranca
178 cm, 75 kg
Ligové štarty / góly: 1 / 0
Doterajšie kluby: Šaľa, FC Nitra
Prezývka: Juhaniačko
Stav: slobodný, priateľka Lucka
Tip na umiestnenie Nitry: 6. miesto
Obľúbené miesto v Nitre: pešia zóna
Obľúbená herečka: Halle Berry
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: praženica

27 Andrej HESEK
Nar. 12. 6. 1981 (blíženci) v Bratislave
Post: útočník
187 cm, 79 kg
Ligové štarty / góly: 43 / 3
Kluby: Slovan, Senec, Lapáš, B. Bystrica
Prezývka: Andy
Stav: slobodný, priateľka Zuzka
Tip na umiestnenie Nitry: netipuje
Obľúbené miesto v Nitre: kaviareň Atrium
Obľúbená herečka: nemá
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: vyprážaný rezeň so zemiakovou kašou, čína

28 Ondrej ČURGALI
Nar. 25. 3. 1986 (baran) v Nitre
Post: útočník
176 cm, 74 kg
Ligové štarty / góly: 16 / 3
Doterajšie kluby: FC Nitra
Prezývka: Diňa
Stav: slobodný, bez priateľky
Tip na umiestnenie Nitry: netipujem
Obľúbené miesto v Nitre: doma
Obľúbená herečka: Irenka Fojtíková
Obľúbené jedlo, ktoré si vie sám pripraviť: vyprážaný syr s hranolkami

Ivan GALÁD
hlavný tréner, nar. 10. 4. 1963
Doterajšie kluby: Zvolen, Dubová, Vancouver, Nitra

Oto BRUNEGRAF
asistent trénera, nar. 7. 7. 1972
Doterajšie kluby: Nitra, asistent pri SR „16“ a „19“

Marián Süttö
asistent trénera, nar. 23. 12. 1965
Doter. kluby: Andau (Rak.), Lapáš, Mýtna N. Ves, FC Nitra 18, Nitra B

Vizitka FC Nitra, a.s.
Rok založenia: 1909
Adresa: Jesenského 4, Nitra
Klubové farby: modrá a biela
Kapacita štadióna: 8100, na sedenie 3455
Výkonný prezident: Martin Peško
Predstavenstvo a.s.: Eugen Árvay (predseda), Jiří Magyar, Marián Valenta, Norbert Bödör
Predseda dozornej rady: Eduard Jurovatý
Generálny manažér: Peter Dedík
Tréner A-mužstva: Ivan Galád
Asistenti: Oto Brunegraf, Marián Süttö
Tréner brankárov: Leonard Stehel
Masér: Marián Drinka
Lekár: Alexander Poprac
Vedúci mužstva: Tibor Urban
Šéftréner mládeže: Jozef Petráni

Dedík: Začína hľadanie rovnováhy
Druhú zimu pod Zoborom má za sebou generálny manažér FC Nitra Peter Dedík. Šikovný chlapík dokáže vyjsť na každý spôsob s kabínou, kávu vie s rovným pohľadom pomiešať aj s majiteľmi klubu. Slová pritom
i napriek mladému veku váži ako ostrieľaný matador. Trafil sa aj do nastávajúcej jari, keď hovorí, že omladenej Nitre pôjde o hľadanie rovnováhy.
- V čom je končiaca sa zima iná oproti tej prvej z pohľadu generálneho manažéra FC Nitra?
- Určite bola pokojnejšia, veď už na jeseň sme splnili hlavný cieľ v podobe udržania najvyššej súťaže. Odpadol tak tlak zo zháňania posíl, keďže sme sa rozhodli dať šancu odchovancom. Riešiť čo však bolo stále, zabrať nám dalo najmä sústredenie a českí súperi.
- Ste v dennodennom kontakte s prvým mužstvom, ako na kabínu „áčka“ pôsobí omladzovacia kúra?
- Na tento moment sa treba pozrieť z dvoch uhlov. V Nitre sa pracuje vynikajúco s mládežou, je preto logické, že najlepších chceme uviesť na ligovú scénu, aby sme s výhľadom do budúcna stavali na odchovancoch. Ich zapracovanie ale ruka v ruke musí ísť s adekvátnym zachovaním športovej výkonnosti mužstva, aby bol nitriansky futbal zaujímavý pre diváka. Ak nájdeme rovnováhu medzi týmito dvoma cieľmi, vyhrali sme.
- O slovo sa výsledkami v príprave začala hlásiť aj rezerva. Podarí sa ju udržať v druhej lige?
- Béčko sa v zime naozaj prebralo, vytvoril sa kompaktný celok, ktorý začal mať dušu. Som presvedčený, že okrem záchrany sa nám podarí naplniť aj cieľ v podobe výchovy ďalších hráčov pre prvé mužstvo.

Zimné zmeny v kádri
Prišli: M. Kostoláni (Burghausen, Nem.), Karlík (FC ViOn, návrat z hosť.), Ramos (Žilina, hosť.) Jakubjak, Kolár, Valenta, Košút (z dorastu).
Odišli: Harmse (Kanada), E. Hrnčár (ŠK Eldus, hosť,), Čižmár (Šaľa, hosť.).

Ponuka z Nitry sa neodmieta
Novým trénerom brankárov seniorského kolektívu je Leonard Stehel. Svojho času gólmana Banskej Bystrice, Trenčína, Hurbanova a Púchova záujem Nitry veľmi potešil. „Kontaktovali ma dva dni pred odchodom mužstva na zimné sústredenie do Vysokých Tatier. Jednoducho, takáto ponuka sa neodmieta. Dôvera vedenia ma teší a zároveň zaväzuje,“ vysvetľuje „Leo“, ktorý so štvoricou gólmanov Senecký, Tujvel, Hroššo a dorastenec Chudý absolvuje pod Zoborom tri tréningové jednotky za týždeň. „Som veľmi spokojný. Podmienky v Nitre sú nadštandardné, bezpochyby jedny z najlepších na Slovensku. Ak mám zhodnotiť mojich štyroch zverencov, tak poviem, že každý z brankárov má odlišný štýl, no všetci štyria majú určite potenciál a talent,“ povedal civilným zamestnaním živnostník, ktorý žije v Púchove. V tamojšom piatoligovom mužstve rezervy Stehel ešte pôsobí ako hrajúci tréner. Buď sa postaví do brány, alebo keď treba, nerobí mu problém ani post záložníka.

Tabuľka skupiny o titul pred jarnou časťou
1. Žilina 14 10 2 2 34:7 32
2. Artmedia 14 9 2 3 29:17 29
3. Ružomberok 14 5 5 4 13:13 20
4. FC Nitra 14 6 1 7 10:13 19
5. B. Bystrica 14 4 5 5 12:18 17
6. Košice 14 5 1 8 16:23 16
7. Slovan 14 4 3 7 13:20 15
8. Senec 14 2 3 9 11:27 9

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 2. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 3. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 4. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 7. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
 8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Reverzné inžinierstvo na FVT
 2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 3. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 4. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
 5. Lesné plody - Sila zo samotného srdca prírody
 6. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 7. Slovník investora 05: Obchodovanie na burze
 8. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 9. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 49 337
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 19 787
 3. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 16 271
 4. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 14 458
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 11 434
 6. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 8 418
 7. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 8 306
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 893
 9. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 7 080
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 5 003
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Model Defender si dnes pozreli aj Boris Kollár a Milan Krajniak.

Závod prechádza z dvojzmennej prevádzky na tzv. 2,5-zmennú.

12m
Prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Ktorí dvaja hráči naisto končia v Nitre?

47m
Ilustračné foto.

Obdobie čiastočnej uzávery cesty potrvá takmer do konca mája, v určitý deň sa uzavrie úplne.

6 h
Premostenie bude v zadnej časti, zboku novej budovy smerom k pamiatke.

Prekrytie nádvoria je podľa pamiatkarov možné akceptovať, hoci opodstatnenosť sa počas jeho existencie nepotvrdila.

8 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Spoločnosť TMR otvára strediská Jasná a Štrbské Pleso. Podmienkou jarnej lyžovačky je negatívny test.

5 h

Pohrebisko sa nachádza na mieste kde majú stavať byty.

12 h

Po upozornení jedného z vodičov utiekli.

22 h

Aj v dôchodkovom veku zažiarila v Ionescových Stoličkách. V silnom príbehu, ktorý zahrali piati seniori z Banskej Bystrice.

13. apr

Už ste čítali?