Pešia zóna v Šali je už vlastne ukončená, pracovníci dodávateľskej firmy z Považskej Bystrice z nej však ešte stále neodišli. „Opravujeme niektoré jej časti. Napríklad zle osadené dlažbové kocky. Niektoré sa „utopili“ viac, iné vyčnievajú a ľudia sa potkýnajú. Takže vyrovnávame nerovnosti. Pred súsoším sv. Trojice okrem toho dorábame vodiaci pruh pre nevidiacich. V hlavnej časti pešej zóny pruhy sú, nevidiaci sa môžu orientovať aj vďaka obrubníkom. Žiadali však o ich doplnenie aj pred kostolom. Okrem iného sme začali s montážou kamenných obkladov. Tie do konca marca osadíme na fontánu, oporné múriky, ako aj na jeden zo stĺpov pred objektom mestského úradu,“ informoval nás Ladislav Bačík, riaditeľ firmy Sates z Považskej Bystrice. Na pešej zóne pribudli rôzne doplnky, ako sú lavičky či nové koše na smeti. Chceli tam osadiť aj betónové kvetináče, projektant to vraj zamietol.
Kuriozitou je, že pešia zóna vraj bola postavená bez právoplatného stavebného povolenia.
Kapitálový výdavok 43 miliónov korún na realizáciu stavby, rovnako ako dodávateľský úver, neschválili poslanci mestského zastupiteľstva. „Bývalé vedenie mesta v decembri minulého roka prevzalo od dodávateľa stavbu do užívania, pričom ani pri preberaní stavby nebolo vydané právoplatné stavebné rozhodnutie,“ tvrdí súčasný primátor Šale Martin Alföldi. „Poverili sme hlavného kontrolóra, aby vykonal kontrolu celého priebehu výstavby prvej etapy pešej zóny od procesu obstarávania až po ukončenie fakturácie.“
Uviedol, že bývalé vedenie mesta zaťažilo mestský rozpočet sumou, ktorú si mesto nemohlo dovoliť. „Celá investícia je prehnaný luxus,“ uviedol. Dodávateľský úver vo výške 43 miliónov korún, splácanie ktorého je rozložené na štyri roky, považuje súčasný primátor za nevýhodný pre mesto. Dodávateľská firma, ktorá realizovala výstavbu pešej zóny, bola vybratá výberovým konaním externou firmou. „Pri preberaní stavby do užívania boli spísané tri strany rôznych závad, ktoré dodávateľ doteraz odstraňuje,“ podotýka primátor Šale Martin Alföldi.