Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Rekordných 53 gólov Hlohovcu(!), proti Košiciam excelentný výkon

V minulom týždni sa hrali dve kolá nadstavbovej časti extraligy hádzanárov o postup do semifinále play-off. Novozámčania sa predstavili dvakrát pred vlastným publikom, v stredu dosiahli vysoké víťazstvo o 28 gólov nad Hlohovcom, ktorému nastrieľali až 53

Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 53:25 (27:8). Štart začal impozantne a hostia sa nestačili čudovať, keď na konci ôsmej minúty prehrávali 0:7. Po oddychovom čase sa na chvíľu spamätali, ale dobre rozbehnutých domácich zastaviť nedokázali. Tí hrali v pohode, uvoľnene a svojim divákom predvádzali oku lahodiace akcie, po ktorých neustále zvyšovali náskok. Zápas sa postupne zmenil na hru mačky s myšou a Hlohovčania pôsobili miestami veľmi odovzdaným až trápnym dojmom. V závere dal tréner Sporni príležitosť aj hráčom z lavičky, ktorí si takisto z chuti zastrieľali. Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 350 divákov. ŠTART: Kanás 1, Makoviczky – Rábek 4, Mojzes 3, Chripák 5, Fekete 4, Peťko 9/4, Szücs 4, Bozsóky, Vadkerti 10, Pénzeš, Lubušký 1, Ivanov 4, Veres 8. Tréner: P. Sporni. Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 36:26 (15:13). Hostia prekonali Pčolu prvýkrát až zo sedmičky za stavu 3:0, z ďalšej však M. Urban už vyrovnal na 4:4 a v 23. min skvelého zápasu šli Košice v oslabení do vedenia (10:11). Výborne pripravení Novozámčania im ale viac nedovolili, polčas vyhrali o dva góly, no po obrátke spustili na východniarov oheň a síru. Skúseného Olejára vyhnal z bránky gólmi z diaľky Rábek, a keď desať minút pred koncom zvýšili nezastaviteľní domáci už na 28:21, tréner Hruščák by najradšej vhodil uterák. Priebeh: 3:0, 4:1, 6:6, 9:8, 10:11, 14:12, 17:13, 21:19, 25:20, 28:21, 30:23, 34:25. Pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčení: 5 - 8, ČK: 58. Vikartovský (Košice) za hrubý faul, rozhodovali: Dvorský, Sivák, 500 divákov. ŠTART: Pčola, Kanás - Mojzes 1, Chripák 5, Vadkerti 1, Lubušký, Szücs 1, Peťko 2/2, Fekete 8, Rábek 6, Szapu, Ivanov 10, Veres 2, Bozsóky. Tréner: P. Sporni. OSTATNÉ VÝSL. NADSTAVBY - 3. kolo: Košice - Prešov 24:32 (11:18), Pov. Bystrica – Sečovce 52:26 (23:14), 4. kolo: Hlohovec - Sečovce 43:23 (21:12), Prešov – Pov. Bystrica 42:33 (21:16).