Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Zlaté Moravce sú späť, ŠK Eldus bodoval aj v Trnave!

Spartak Trnava - ŠK Eldus Močenok 0:0. ZTS Dubnica - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0). Gól: 36. Kuzma. Rim. Sobota - FC ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:3). Góly: 12. Greguška, 27. a 29. Kuračka.

Spartak Trnava - ŠK Eldus Močenok 0:0
Domáci začali stretnutie s miernou prevahou, ale v koncovke neboli nebezpeční. V 14. min vyskúšal Fišanovu pozornosť Poljovka, onedlho ešte nepresne strieľali Kriss a Barčík. Eldus hral nebojácne a aj smerom dopredu ukázali jeho hráči niekoľko pekných akcií. V 51. min perfektne zakombinovala dvojica Uzola - Kubala, ale bez úspešnej koncovky. O tri minúty sa hosťujúci útočník Bernáth uvoľnil a jeho strela opečiatkovala brvno domácej svätyne.V 70. min Ujlaky zahrával priamy kop po faule na Kožucha z hranice šestnástky. Loptu pekne zatočil, tá sa odrazila od chrbta Šidlu, ktorý stál v postavení mimo hry, a tak rozhodca gól neuznal.Trnavčania si vydýchli aj v 87. min, keď po strele striedajúceho Masaroviča na bránkovej čiare zachraňoval obranca Poljovka.
R Vnuk, ŽK: Kriss - Dojčan, Palic, R. Paľo, Pavlík, 5648 divákov.
ŠK: Fišan - Drahno, Dojčan, Pavlovič, Paľo - Palic, Kubala, Pavlík (90. Ďurica), Hrnčár (76. Chovanec), Uzola - Bernáth (77. Masarovič).
Tibor Meszlényi: Pred Spartakom sme mali zdravý rešpekt. Som spokojný, pretože sme dosiahli cenný bod. Naše mužstvo mohlo pri troške šťastia bodovať i naplno. Pričinili sme sa o dobrý futbal a hráči odviedli maximum.
Postava zápasu: Útočník Eldusu Ľubomír Bernáth podal, rovnako ako jeho spoluhráči, výborný výkon. Močenský klenot výrazne podkuroval domácim zadákom, najmä jeho prienik v 54. min od polovice ihriska bol ukážkový. - jd -

ZTS Dubnica - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (1:0)
Gól: 36. Kuzma.
Dubnica sa dlho nemohla proti pohyblivému súperovi presadiť. Domácim viazli presné kombinácie, aj pohyb a predvídavosť hráčov zaostávali za očakávaním. V 30. min opečiatkoval zblízka brvno Kuzma. Ten istý hráč nasmeroval Považanov k víťazstvu o šesť minút neskôr, keď hlavou zužitkoval veľmi peknú prihrávku T. Zápotoku - 1:0. O tri minúty mohol dosiahnuť zblízka repete, zadáci chemikov však situáciu tentoraz zvládli. V tíme ZTS a Dusla boli prínosom striedajúci hráči, hra mala celkovo v druhom polčase oveľa lepšiu úroveň a až do poslednej minúty sa bojovalo o konečný výsledok. Domáci dôležitý boj o tri body nakoniec úspešne zvládli.
Rozhodoval Trutz, ŽK: T. Zápotoka, Držík - Tyčiak, Vyskoč, 1820 divákov.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Lauko, Kubištel - Obert, Vyskoč, Tyčiak (46. Vencel), Lalák, Demeter (75. Lancz) - Valachovič (78. Čižmár).
Peter Ančic: Nedali sme už v treťom zápase za sebou gól. Umelecký dojem je možno dobrý, ale zase sme bez bodu. Za zranených strelcov budú musieť nastúpiť v ďalších zápasoch iní hráči a vziať si to na svoje plecia.
Okamih zápasu: Desať minút pred koncom prvého polčasu potiahol loptu na pravej strane domáci Držík, poslal ideálny center do šestnástky, na ktorý si krásne nabehol Kuzma a elegantnou hlavičkou rozvlnil sieť za Valenského chrbátom. - jd -

Rimavská Sobota - FC ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:3)
Góly: 12. Greguška, 27. a 29. Kuračka.
Na Gemeri síce začala aktívnejšie R. Sobota, no ich šance v úvodnej desaťminútovke ostali nevyužité. A tak platilo známe "nedáš-dostaneš", keď sa hráčom ViOnu podarilo za necelých dvadsať minút prekonať domáceho gólmana Šimona až trikrát a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Strelecky úspešný bol najprv po Kuračkovej akcii z pravej strany exportnou bombou do šibenice Greguška, potom dva razy aktívny Kuračka zveľadil náskok hostí.
V druhom polčase domáci opäť aktívne aj vďaka vetru, ale Liška ani Sivčevič nemierili presne. Keďže v závere si na Pahulyim vylámal zuby aj kanonier Pisár, zvíťazili Zlaté Moravce rozdielom triedy a zaknihovali premiérové body v prelínacej súťaži.
Rozhodoval Richtárik, ŽK: Líška, Šimon - Pavlenda, 934 divákov.
FC: Pahulyi - Pavlenda, Klabal, Medera, Mackovčín (58. Choma) - Ondrejka (83. Hnilica), Greguška, Kuračka, Černák - Plichta (88. Juska), Chren.
Ján Rosinský: Prvý polčas nám vyšiel rozprávkovo. Využili sme všetky šance, domácich sme do ničoho nepustili. Podali sme kvalitný, zodpovedný výkon a zaslúžene sme zvíťazili.
Postava zápasu
V strede poľa dominovala usilovná včelička ViOnu Peter Kuračka, ktorý svoj kvalitný výkon korunoval dvoma presnými zásahmi do čierneho. Najprv zakončil hlavičkou Pavlendov center, onedlho z voleja preloboval Šimona. - jd -

Inter - Trenčín 3:0 (1:0), 22. Hodek, 55. Šlahor, 84. Horváth - 90.+ Križko.

8. Šaľa 3 0 1 2 0:2 1 (-2)

Program 4. kola: 30. 3. o 18.00 h Trenčín - Dubnica, 31. 3. o 18.00 h Trnava - Rim. Sobota, 1. 4. o 10.30 h ŠK Eldus - Šaľa, FC ViOn - Inter.