Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Štvrtá remíza Eldusu, gólová mizéria Šale pokračuje

FC Rimavská Sobota - ŠK Eldus Močenok 1:1 (1:0). Góly: 23. Pisár - 63. Bernáth. Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 0:0. ZTS Dubnica - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0). Góly: 42. Grendel, 66. T. Zápotoka - 76. Chren.

FC Rimavská Sobota - ŠK Eldus Močenok 1:1 (1:0)
Góly: 23. Pisár - 63. Bernáth.
Hostia vyrukovali s opatrnou hrou, zodpovedne bránili na svojej polovici. Až v 19. min sa domácemu Lazúrovi podarilo odvážne vniknúť do pokutového územia, ale Fišan bol pozorný. V 23. min presný center Janečku zužitkoval kapitán Pisár a nedal Fišanovi šancu - 1:0. V 28. min mohla R. Sobota zvýšiť na 2:0, ale Paľo na bránkovej čiare v poslednej chvíli zachránil. V 42. min po faule Drahna nepremenil domáci Pisár pokutový kop. Medzi 59. a 61. min horelo pred oboma bránkami, ale gól inkasovali iba domáci. Po strate lopty v strede ihriska a rýchlom protiútoku sa o vyrovnanie postaral Bernáth - 1:1. V závere zápasu už predvádzali Močenčania taktickú hru na udržanie výsledku. V nadstavenom čase niekoľkokrát ratoval situáciu ich brankár Fišan.
Pred 821 divákmi rozhodoval Pavlík, ŽK: Drahno.
ŠK: Fišan - Drahno, Pavlovič, Palic, Paľo - Pavlík, Hrnčár (55. Kubala), Ďurica, Chovanec (83. Masarovič) - Bernáth, Jelšic (63. Uzola).
Tibor Meszlényi: Som rád, že sme ukoristili z horúcej pôdy bod. Prvý polčas sme hrali zle a ustráchane. Po prestriedaní sa nám podarilo vyrovnať. Mali sme aj šťastie, ťažko povedať, či je výsledok zaslúžený.
Okamih zápasu: Tri minúty pred koncom prvého polčasu za stavu 1:0 fauloval v pokutovom území obranca Eldusu Drahno a loptu si na biely bod postavil kanonier domácich Pisár. Výborný močenský brankár Fišan však jeho pokus zneškodnil. - jd -

Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 0:0
Dôležitý duel pre oba kolektívy začalo lepšie Duslo a už v prvom polčase mohlo rozhodnúť o premiérovom víťazstve. V 16. min sa v stopercentnej šanci ocitol Lalák, no jeho strela skončila na žrdi hosťujúcej svätyne. Jej ochranca Hodál sa vyznamenal pri strele Oberta, šťastie mal pri dorážke Vyskoča. V 27. min mali chemici ťažké srdce na asistenta rozhodcu, keď Obertovu dorážku posúdil ako „ofsajdovú“. Trenčania v úvodnom dejstve pohrozili iba v 44. min zásluhou Dobeša, ktorý strieľal nad. Po zmene strán sa vytratila pohoda z prvého polčasu, keď sa hralo prevažne medzi 16-tkami a šancí bolo málo. Zo strany Šale ich nevyužili Vencel a Obert, na druhej strane zase Ďoubek, a tak sa zrodila bezgólová remíza.
Pred 950 divákmi rozhodoval Samotný, ŽK: Gašparík, Valachovič, Vencel - Kamenský, Baranyai, Szkukálek, Mičenec.
DUSLO: Valenský - Mikla, Gašparík, Lauko, Demeter - Obert (86. Valachovič), Vyskoč, Lancz (59. Masný), Lalák - Čižmár (46. Dékány), Vencel.
Peter Ančic: Boli sme lepším tímom, ale opäť nám ostali len oči pre plač. Strelili sme aj gól, no neviem, prečo ho rozhodca neuznal. Súperovi sme nedovolili ani raz vystreliť na bránu, na výkon mojich hráčov som hrdý.
Okamih zápasu: V 27. min vystrelil z ľavej strany spoza šestnástky Demeter. Lopta trenčianskemu gólmanovi Hodálovi vypadla z rúk a najaktívnejší hráč zápasu Obert ju pohotovo poslal do siete. Gólovú radosť chemikov zmaril asistent rozhodcu Vindiš. JOZEF SKLENÁR

ZTS Dubnica - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)
Góly: 42. Grendel, 66. T. Zápotoka - 76. Chren.
Úvod stretnutia bol vyrovnaný, hostia si vypracovali niekoľko príležitostí na otvorenie skóre. Najväčšie šance mal hosťujúci Kuračka, no Perniš zachránil. V 42. min išli naopak do vedenia domáci, úspešným strelcom bol Grendel. Tento gól znamenal pre „strojárov“ doslova vykúpenie, pretože do druhého polčasu nastúpili pokojnejšie a vyťažili z toho zvýšenie náskoku v podobe presného zásahu T. Zápotoku. Dubnický útočník skóroval v 66. min z veľmi ťažkého uhla, keď mu v tom nestačil zabrániť ani pozorný brankár ViOnu Peškovič. Zdalo sa, že je všetko jasné, ale v 76. min gól Chrena vrátil hostí do zápasu. Považania si síce skomplikovali situáciu, no v ďalšom priebehu už neurobili ani jednu chybu a získali tri body.
Pred 1200 divákmi rozhodoval Hracho, ŽK: Držík, Pleva - Klabal.
FC: Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (68. Plichta) - Ondrejka (58. Číž), Černák, Kuračka, Hözl, Juska (58. Hnilica) - Chren.
Ján Rosinský: V prvom polčase sme sa dostávali do vyložených šancí, ale v závere sme inkasovali. Nečakaný druhý gól nás zabrzdil, a hoci sme sa po znížení Chrena dostali opäť do zápasu, napokon sa nám už vyrovnať nepodarilo.
Okamih zápasu: Po polhodine hry sa na ľavej strane zbavil dvoch dubnických hráčov stredopoliar Zlatých Moraviec Kuračka a ocitol sa zoči-voči vybiehajúcemu gólmanovi domácich. Jeho lob skončil nad, a tak platilo známe „nedáš-dostaneš“ na 1:0. - jd -

Inter Bratislava - Spartak Trnava 1:1 (0:0), 66. Ševela - 50. M. Tomčák.

8. Šaľa 5 0 3 2 1:3 3 (-3)

Program 6. kola: 14. 4. o 15.30 h FC ViOn - Šaľa (Valášek), Rim. Sobota - Inter, o 19.30 h Trnava - Dubnica, 15. 4. o 10.30 h ŠK Eldus - Trenčín (Hracho).