Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

V Bratislave bezpečne

V poslednom 22. kole medzinárodnej súťaže hádzanárok WHIL sa Šalianky predstavili na palubovke siedmeho tímu tabuľky.

ŠKP Štart - HK Slovan Duslo Šaľa 23:30 (8:17). Chemičky mali raketový vstup, keď domáce prevyšovali vo všetkých herných činnostiach. V 16. min. bol stav 1:9 a o víťazovi nebolo pochýb. Päť minút pred koncom prvého polčasu už Šaľa vyhrávala rozdielom desiatich gólov (14:4). Najlepšia hráčka ŠKP Vachová sama na Duslo nestačila. Po prestávke dostali možnosť všetky hosťujúce hráčky, kontrolovali priebeh a v pohode zaknihovali povinný triumf.
Rozhodovali Hippík - Černý, pok. hody: 8/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 5, 200 divákov.
DUSLO: Fabianová, Némethová - Fečová 2, Šalatová 7/2, Trochtová, Csalava 2, Varadyová 1, Pileková 2, Jakubisová 6, Weibelová, Erdösová 7/1, Prnová 2, Martanovičová, Gáborová 1.
Darina Braunová, trénerka: Začali sme veľmi dobre, čoho výsledkom bol niekoľkogólový náskok. Spokojná som hlavne so zodpovednou hrou v obrane i herným prejavom v útoku. Víťazstvo je zaslúžené.
Ostatné výsledky 22. kola: Michalovce - Olomouc 21:23, Trenčín - Slavia Praha 25:29, Písek - Partizánske 23:22, B. Bystrica - Kunovice 37:17, Veselí - Zlín 23:15. Konečná tabuľka:
12. Kunovice 22 2 0 20 427:631 4
Štartuje slovenské play off. Semifinále - 1. a 2. zápas - 28. 4. o 18.00 h a 29. 4. o 10.30 h Šaľa - B. Bystrica. Hrá sa na 3 víťazné zápasy.

Opäť s Banskou Bystricou
Počas víkendu odštartuje dvoma zápasmi v Šali semifinálová séria play off o majstra Slovenska. Hádzanárky HK Slovan Duslo privítajú pred vlastnými divákmi súperky spod Urpína. Oba kolektívy na seba narazili vo vyraďovacích bojoch aj minulú sezónu. Po hladkom víťazstve 3:0 na zápasy nad Banskou Bystricou sa z postupu tešili chemičky. „Pochopiteľne, všetci by sme boli radi, ak by sa história opakovala. Na každý zápas sa zodpovedne pripravujeme a chceme uspieť. Treba však povedať, že Banská Bystrica sa v porovnaní s vlaňajškom posilnila. Určite to nebude jednoduché, súper má kvalitné spojky i brankárku, ale jednoznačne chceme v prvých dvoch zápasoch využiť výhodu domáceho prostredia. Nálada v kabíne je dobrá, všetky hráčky sú zdravotne v poriadku. Pevne verím, že dokážeme naše kvality na palubovke. Do Bystrice chceme ísť s vedením 2:0 na zápasy,“ povedala pred začiatkom play off trénerka Dusla Darina Braunová.

7. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  8. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 058

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

45m

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

3 h
Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.