Nečakané body Zbehov, Váhovce šokovali Čiernu Vodu

V. liga Juh: Trstice - Sereď 2:0 (0:0), 68. J. Ivicze (11 m), 85. Š. Pint. V šlágri sa hralo svižne, viac útočili domáci.

V. liga Juh
Trhová Hradská - Veľké Úľany 3:2 (1:1), 38. L. Dórák, 60. J. Tomasovics (11 m), 90+. Z. Bereczky - 45. a 89. L. Csandal. Úvodná štvrťhodina patrila Úľanom, ale potom si územnú prevahu vytvorili domáci. Po dvoch šanciach prišiel nacvičený signál z priameho kopu a Dórák z 25 m trafil do šibenice. V poslednej minúte polčasu však Csandal využil nepozornosť obrancov - 1:1. Domáci šli do vedenia z penalty. Minútu pred koncom Csandal z 20 m z voleja trafil šibenicu, ale domáci sa nevzdávali a v nadstavenom čase Bereczky po prihrávke Tomasovicsa rozhodol. R Ješko, 250.
T. HRADSKÁ: Orosz - Dórák (Slovák), Gombos, M. Kozma, Cserge, Matlák, Tomasovics, Makó, Csicsó (Révész), Bereczky, K. Kozma (A. Kovács). V. ÚĽANY: Tornyai - Nagy, J. Kováč, Černohous, Strelecký, Csandal, Pavlišin, Sendecký, Hlinický (Lakatoš), Barčák, Németh.
Výčapy-Opatovce - Baloň 1:2 (1:1), 13. J. Martonka - 35. A. Csicsay, 52. Š. Simon. Prvú šancu mali hostia, ale keď domáci získali optickú prevahu, prišla chvíľa oslávenca Martonku (30 rokov), ktorý z 20 m ľavačkou po zemi do rohu vsietil. Výčapy mali ďalšie sľubné možnosti, ale potvrdilo sa nedáš-dostaneš, keď dobre hrajúci hostia vyrovnali. Po prestávke šiel Baloň striedajúcim Simonom do vedenia, ktoré si napokon aj udržal, jeho obranu výborne dirigoval Štefanka. Domáci mali ťažké srdce na rozhodcu. R Strečko, 300.
VÝČAPY-OPATOVCE: Pintér - Kučera, Dekýš, Kluka, Košťál, Hrnčár, Prešinský, Beňuš, Molnár, Pavlovič, Martonka. BALOŇ: Németh - Štefanka, Suchý, Burián (62. Kulacs), Vida, Csicsay, Tóth (70. Fekete), Vass, László, Z. Vörös (46. Simon), Diószeghy.
Žitavany - Vlčany 4:0 (1:0), 19. E. Tonkovič, 55. D. Drienovský, 61. I. Füle, 72. M. Nagy. V 17. min. trafil hosťujúci Bombicz z priameho kopu brvno, ale zapršalo na druhej strane, keď si do 16-tky nabehol Tonkovič (posila z Rakúska) a vsietil. Do polčasového hvizdu sa hral pomerne vyrovnaný futbal. Po obrátke Tonkovič tesne minul, ale vzápätí Drienovský využil kiks obrancov Vlčian. Strelu Nagya brankár Pápai vyrazil, no na Füleho dorážku po rohu už bol krátky. Výsledok stanovil Nagy hlavičkou po centri Füleho. R Dohál, 250.
ŽITAVANY: Drgoňa (76. Jenis) - Jakab, Pindeš, Černák, Nagy, Tonkovič (76. Kralovič), Drienovský (73. Kováč), Segíň, Füle, Beláň, Grom. VLČANY: Pápai - Práznovský, Páldy, Mónosi, Brnula, Bombicz (64. Olich), Izsák, Halászik, Mészáros, Molnár (76. Ács), Karvai.
Nový Život - Horná Potôň 2:1 (2:0), 27. J. Mészáros, 43. P. Jankovič - 60. J. Juriga. V okresnom derby domáci pritlačili súpera a Fatona sa mal čo obracať. Gól prišiel po priamom kope Ballu do žrde, loptu poslal do siete Mészáros. Hostia sa prezentovali strelou Ti. Szabóa. V 43. min. ušiel Schiffer a Jankovič zvýšil. Po obrátke domáci tlak prerušil Jurigov priamy kop. Šance N. Života pokračovali, ale na konci sa domáci strachovali, keď ďalší priamy kop Jurigu tesne minul. R Ševčík, 400.
NOVÝ ŽIVOT: Takács - A. Skuby (67. G. Skuby), Mikóczi, Kiss (70. P. Németh), Soós, Lelkes, T. Skuby, Balla, Jankovič, Schiffer, Mészáros (85. Molnár). HORNÁ POTôŇ: Fatona - Tóth, Štrba, Pittner, Ti. Szabó, Straka (84. Hudcovský), Miklós (74. Kovács), To. Szabó, Juriga, Rácz, Laurov (55. Ibolya).
Čierna Voda - Váhovce 3:5 (2:2), 17., 27. a 58. Sz. Csémy - 7., 30. (11 m) a 74. (11 m) R. Szarka, 85. R. Adamko, 90. R. Borš. Hralo sa obojstranne útočne. Po chybe Feketeho otvoril skóre Szarka. Potom prišli veľké chvíle Csémyho, po prihrávke J. Molnára vyrovnal a neskôr zakončil rýchly brejk. Z penalty vyrovnal Szarka. Po obrátke domáci v presilovke šli do vedenia. Hostia vyrovnali z prísnej penalty, ktorá zdvihla domácim žlč. Čierna Voda vrhla všetko do útoku a Váhovce trestali dvoma gólmi. ČK: 87. Csémy - 45. Krivosudský, 87. Lukáč. R Mihál, 350.
Č. VODA: Jasovský - Katona, Z. Molnár, Szakólczi, Kádár, J. Molnár, Papp, Varjú st., Varjú ml. (78. Tumma), Zs. Varjú, Csémy. VÁHOVCE: Horváth - L. Takáč, Forgács, R. Lukáč, R. Takáč - Zbojek (52. Adamko), Krivosudský, Karácsony, Varga (80. Bestro) - Szarka, Borš.
Orechová Potôň - Zbehy 0:2 (0:1), 39. P. Mego, 80. J. Ďuriš. V prvom polčase sa hralo v strede poľa a prakticky bez šancí. Najmä domácim chýbal v ofenzíve moment prekvapenia. Navyše, z ničoho nič prišla pekná akcia Zbehov na jeden dotyk, ktorú zakončil Mego z päťky do odkrytej brány - 0:1. Najslabší výkon domácich v sezóne pokračoval aj po prestávke. Za zmienku stála len strela P. Nagya, čistú šancu si Potôň nevypracovala. Víťazstvo Zbehov poistil po samostatnej akcii Ďuriš. R Bílek, 100.
O. POTôŇ: Šanta - Jakóczi (53. Andrássy), R. Varga (46. P. Nagy), Lehota, Végh, Sátor (58. J. Nagy), Bognár, Jávorka, Csiba, P. Varga, Láboda. ZBEHY: Repa - Kollár (88. Píš), Habay, Chudý, Mego, Kukučka, Ďuriš, Ťapušík, Pčola (84. Šmitala), Fúska, Kelemen (90. Greguš).
Vrakúň - Veľký Meder 0:0. Hral sa priemerný zápas. Hostia prišli so zabezpečenou obranou, ktorú sa domácim nedarilo preľstiť. Najbližšie ku gólu mal Kósa, ktorý trafil brvno. Hosťom brejky nevychádzali. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Cez mederský betón sa Vrakúň naďalej nevedel dostať, a tak sa skóre nezmenilo. ČK: 70. Fekete (Vr.). R Pastoreková, 350.
VRAKÚŇ: Gróf - Végh, Kázmér, Kósa, T. Varga, Fekete, Simcsik (70. Grünfeld), Méhes (46. Simon, 65. Lelkes), Bíró, Štrbka, Polák. V. MEDER: Jankó - László, Bobkovič, J. Varga, Uharček, Szabó, Vígh, Raffai, Belucz, Vörös (89. Kacz), Puzsér.
Trstice - Sereď 2:0 (0:0), 68. J. Ivicze (11 m), 85. Š. Pint. V šlágri sa hralo svižne, viac útočili domáci. Dorušincovi najskôr podkuroval Ivicze. Sereď hrala po 16-tku pekne, ale bránu trafil len Rojka. Finálna fáza však nevychádzala ani domácim. Druhý polčas sa hral v réžii domácich, hlavne po príchode Somogyiho. Po fauloch naňho kopali Trstice dve penalty. Prvú Dorušinec chytil K. Molnárovi, druhú Ivicze už premenil. Hostia sa snažili vyrovnať, ale na bránu nevystrelili, a skóre pečatil hlavou voľný Pint. Trstice mohli vyhrať aj vyššie. R Štefanec, 450.
TRSTICE: Nagy - Berényi, Ľ. Sárkány, K. Molnár, Lukács, A. Juhos (86. Turza), Pint (90. Bartalos), L. Juhos (55. Somogyi), Ivicze, J. Molnár, Tánczos. SEREĎ: Dorušinec - Mikulec, Stareček, Vrtík, Martinák (60. Kubánek), M. Svátek, Polednák, Rojka, Majerník (70. Švec), Gál (79. Vydarený), Földeši.
12. Váhovce 21 5 8 8 30:37 23 (-7)
13. Trh. Hradská 21 7 2 12 27:47 23 (-10)
14. Zbehy 21 7 1 13 28:36 22 (-8)
15. Výč.-Opatovce 21 7 1 13 34:46 22 (-11)
16. Veľký Meder 21 5 6 10 17:24 21 (-9)
Najlepší strelci: 21 - L. Gasparovics (Čierna Voda), 13 - A. Polednák (Sereď), L. Csandal (Veľké Úľany), 11 - M. Földeši (Sereď), R. Turza (Trstice), I. Füle (Žitavany), 10 - J. Mészáros (Nový Život), M. Kósa (Vrakúň).