Polícia dodnes nepozná totožnosť muža, ktorého kostra sa našla v tráve vedľa cesty vedúcej na nitriansku skládku odpadov Katruša. Od marca 2002 sa k neznámemu nikto neprihlásil!
Podľa znalcov sa telo na mieste nachádzalo dva až päť rokov. „Muž mal 27 až 35 rokov, vysoký bol približne 170 centimetrov,“ povedal nám krajský policajný hovorca Miloš Fábry.
Kostru objavil muž z Nitry, ktorý v okolí zbieral železo. Zachovali sa iba tenisky značky Adidas a pánske náramkové hodinky s ciferníkom a kovovým remienkom striebornej farby. Polícia našla aj zvyšky tkaniny bledej farby s nápisom jeans.
Pri identifikácii nebohého nepomohla ani počítačová rekonštrukcia jeho tváre. Podoba s reálnou tvárou by mala byť až 70-percentná. „Môže však aj skresľovať a ľudí zmiasť, preto ju teraz nechceme zverejniť. Dúfame, že si niekto na muža spomenie na základe vecí, ktoré sa pri ňom našli,“ povedal nám nitriansky pátrač. Poznávacím znamením by mohlo byť aj to, že neznámy prekonal za života zlomeninu nosových kostí a mal zjavne asymetrický nos. „Akékoľvek informácie ku kostrovému nálezu je možné oznámiť na číslach 096130 3370-1 alebo 158,“ vyzýva polícia.