Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Anglický týždeň pre Nitričku bez gólov i bodov

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:2 (0:1). Góly: 45+. Chlebek, 90. Breznaník. MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0). Gól: 62. Rák (11 m).

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 45+. Chlebek, 90. Breznaník.
V stredu sa pod Zoborom stretli dva tímy, bojujúce o tretie miesto. Priebeh bol dlho poznačený dôležitosťou zápasu, hráči oboch mužstiev sa zamerali na pozornú defenzívu a dodržiavanie taktiky. Prvú gólovú príležitosť si vypracovali hostia, no Masarykovu strelu v 32. min. brankár Senecký chytil. O chvíľu Slovan opäť pohrozil a Masarykova strela narobila Seneckému značné problémy. Rušno bolo potom v závere prvého polčasu, Szórád posunul Čurgalimu, no ten z dobrej pozície prestrelil, na druhej strane Ibragimove zakončenie domáci zblokovali na roh. Po ňom však trestuhodne nechali trikrát zakončovať Chlebeka a Slovan tak odchádzal do šatní s náskokom. V druhom dejstve sa Nitra snažila zvrátiť nepriaznivé skóre, no Slovan veľmi pozorne a zodpovedne bránil a domáci sa cez belasé hradby nevedeli vôbec presadiť. Najbližšie mal k tomu Čurgali, no aj jeho v 16-tke zastavila obrana hostí. Klinec do rakvy Nitranov zatĺkol v poslednej minúte Breznaník a hostia si tak odviezli tri body.
R Kačenga, ŽK: Grajciar, Senecký, Szórád - Breznaník, Ibragimov, Kubala, Hanek, 2359 divákov.
FC: Senecký - Tóth, Štajer (14. Čurgali), Čeman, P. Farkaš (46. Babic) - Bališ (69. Košút), M. Farkaš, Szórád, Ďatko - Grajciar, Hesek.
Okamih zápasu: Slovanisti strieľali pod Zoborom góly v závere oboch polčasov. Rozhodujúci bol ten úvodný, ktorý prišiel v nadstavenom čase prvého dejstva. Domáca obrana nechala po rohu trestuhodne trikrát zakončovať Chlebeka a Slovan šiel do šatní s náskokom.
Slovo trénera: Ivan Galád: Z prehry sme sklamaní. Nestrelili sme gól, ktorým by sme sa vrátili do zápasu. K športu patria aj prehry a musíme pracovať na tom, ako ich minimalizovať. Naši hráči majú určitý strop, ku ktorému sa dnes nepriblížili.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 62. Rák (11 m).
Obe mužstvá začali svižne so snahou o útočný futbal, chýbala však nápaditosť vo finálnej fáze. Prvú gólovú šancu mal v 16. min. Babnič. Potom sa hra presťahovala do nudného stredu ihriska. Až v závere polčasu vyslal Jakubjak technickú strelu, ktorú Hajdúch vytlačil nad brvno. Po zmene strán si vymenili miesta Rák s Babničom, no na bezzubosti Ružomberka v ofenzíve to nič nezmenilo. V 58. min sa ocitol v sľubnej pozícii Bakoš, ale jeho prízemnú strelu hosťujúci zadáci zblokovali. V 62. min sa však domáci dočkali, keď Rák z penalty prekonal Seneckého. O chvíľu mohol zvýšiť Božok. V 76. min. sa do dobrej príležitosti dostal nitriansky Grajciar, ale koncovku nezvládol. V závere mohol ešte dvakrát skórovať Rák, ale v 80. min. jeho tutovka skončila na žrdi. V poslednej minúte strelu Bakoša Senecký vyrazil na roh.
Rozhodoval Kružliak, ŽK: Zošák - Jakubjak, Tóth, Karlík, Senecký, 1850 divákov.
FC: Senecký - Karlík, Szórád, Čeman, Ďatko - Tóth (81. Valenta), P. Farkaš, M. Farkaš, Leško (29. Jakubjak, 66. Hesek) - Čurgali, Grajciar.
Okamih zápasu: V 62. min. urobil osemnásťročný Jakubjak hrúbku pri rozohrávke na vlastnej polovici. Loptu prihral Žofčákovi, ten uvoľnil Bakoša, ktorého Senecký v rohu šestnástky stiahol. Z bieleho bodu Exnitran Rák mieril presne do ľavého rohu - 1:0.
Slovo trénera: Ivan Galád: Hrali sme dobre, bojovali sme, pokúšali sa o dobrý výsledok a prispeli k slušnej úrovni. Keď sme predávali Ráka, vedeli sme, že jeho góly nám budú veľmi chýbať. Rozhodla osudná chyba, ktorá predchádzala penalte.

8. Senec 26 3 7 16 19:57 16 (-23)

Program 13. kola: 26. 5. o 19.30 h Nitra - Žilina (Havrilla), Senec - Artmedia, B. Bystrica - Košice, Ružomberok - Slovan.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?