Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Dobojované: 2. Nitra, 3. Zlatná, 4. Topoľčany

I. liga hádzanárok: Púchov - HK Nitra 26:32 (13:19). V záverečnom zápase sezóny si hostky pripísali povinné víťazstvo, keď boli od úvodu vo vedení.

I. liga hádzanárok
Púchov - HK Nitra 26:32 (13:19). V záverečnom zápase sezóny si hostky pripísali povinné víťazstvo, keď boli od úvodu vo vedení. Rozhodujúca pasáž pre celkový vývoj prišla v 9. min., keď Nitrianky šnúrou štyroch gólov v rade za rovnaký počet minút zvýšili náskok na sedem gólov (5:12). V ďalšom priebehu si už favorit vedenie v pohode strážil, domácim nedal žiadnu šancu na zvrat. Víťazstvo hosťujúceho kolektívu je úplne zaslúžené.
Priebeh: 0:3, 3:6, 5:12, 13:19, 16:23, 20:28.
Rozhodovali Pastierik - Cipov, pok. hody: 10/7 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, 30 divákov.
HK: Zelenáková, Miklovičová - Tárošová 1, Jablonická 9/2, Hanakovičová 8/2, Kvasňovská 7, Bírová 3, Rísová 1, Gabulová 2, Korecová, Kuklová 1.
Lodiar Zlatná n/O. - ŠKP Topoľčany 28:17 (16:8). Základy prekvapujúco vysokého víťazstva domáceho celku položila skúsená brankárka Vargová, ktorá svojimi zákrokmi privádzala hráčky súpera do zúfalstva. Domácim vychádzali aj rýchle kontry načo hosťujúci celok nedokázal nájsť recept a na lepší výsledok jednoducho v tomto zápase nemal. Žitnoostrovanky tak mohli po záverečnom hvizde oslavovať vynikajúce tretie miesto, čo je pre veľmi mladý kolektív veľkým úspechom.
Priebeh: 0:1, 5:4, 10:4, 14:5, 16:9, 18:12, 22:13, 26:15.
Rozhodovali Hasoň - Strecký, pok. hody: 5/5 - 3/2, vylúčenia: 4 - 5.
LODIAR: Vargová, M. Szabóová - J. Szabóová, Szalaiová 3, Jakabová, Rajkovicsová 5, Kasznárová 8/5, Gaálová 1, Benkóczka 3, M. Olajosová 4, Takácsová 4, V. Olajosová.
ŠKP: Bónová, Maťašová - Káchová 2, Májiková, Lipovská, Červinková, Ivanová 8/1, Terlandová 3/1, Hanová 1, Schwarzová 1, Rodinová 2.
HKž Nové Zámky - Inter Bratislava 22:23 (15:10). Úvod zápasu poznamenalo množstvo nevyužitých príležitostí na oboch stranách, zásluhu na tom majú však aj brankárky oboch celkov. Od polovice prvého dejstva domáce družstvo zlepšilo obranu a najmä zásluhou Horňákovej získalo päťgólový náskok. Ten dokázali Novozámčanky za 11 minút druhého polčasu prehajdákať, čo snaživý Inter využil, keď jeho hráčky lepšie zvládli dramatický záver a napokon prekvapujúco zvíťazili..
Priebeh: 1:0, 2:3, 6:6, 8:8, 11:8, 14:9, 16:13, 19:19, 19:21, 22:22.
R Jahodka, Landsfeld, pok. hody: 4/3 - 7/2, vylúčené: 4 - 5.
HKŽ: Šestáková, Tapolcsányiová - Horňáková 8, Ožvaldová, Masaryková 1, Feješová 6, Dékányová 3/3, Konárková, Chaternuchová 4.
Ostatné výsledky: Bánovce - Trenčín B 25:20, Košice - Čadca 23:22, Modranka mala voľno.
Košice priamo postupujú do WHIL.

1. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  8. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  9. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 6 369

Snímka z posledného finále medzi T. Mlyňanmi a Lehotou.

Úspešný seriál zakončujeme vtipným pohľadom do Ligy internacionálov MY Nitrianskych novín.

2 h

Niekoľko laní bolo gravidných. Poľovníckej spoločnosti vznikla škoda za desiatky tisíc eur. Polícia hľadá svedkov.

3 h

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.