Iniciátorkou krásnej myšlienky bola reprezentantka Barbora Fabianová. „Po skončení úspešnej sezóny, keď sme získali cenný bronz, sme už dlhšie rozmýšľali o podobnej akcii. Chceli sme nejakým spôsobom hendikepované detičky potešiť. Návštevou medzi nimi chceme poukázať, že aj oni sú súčasťou našej spoločnosti a netreba na nich zabúdať. Potrebujú cítiť solidaritu a vedia ju aj jedinečným spôsobom odplatiť. Myslím si, že ich úprimný úsmev je najkrajším vyjadrením vďaky,“ úprimne povedala „Bafi“. Basketbalistky deťom priniesli dresy, sladkosti, podpísané plagáty, basketbalový kôš i loptu. „Pre nich je najväčším darom vaša samotná účasť. Samozrejme, každý darček ich určite veľmi poteší,“ dodala riaditeľka domova Marcela Dandelová.
Na záver akcie si športovkyne s najmenšími zastrieľali vonku na basketbalový kôš a prisľúbili, že v Klasove neboli naposledy. Rovnakou mincou odpovedala pani riaditeľka. „Už teraz sa všetci tešíme a v novej sezóne vás stopercentne prídeme na niektorý zápas povzbudiť.“
Starostlivosť o klasovské deti je na pleciach 85 pracovníčok domova. Každá návšteva tohto druhu dá na chvíľu zabudnúť na ich ťažký osud. Nitrianske basketbalistky môžu ísť príkladom aj ďalším športovcom. Presná trefa.