III. LIGA, Šamorín - Topoľčany 1:0 (0:0)

III. LIGA
Šamorín - Topoľčany 1:0 (0:0)
Gól: 70. Almási.
Hráčom robil problémy silný vietor. Topoľčanci, hrajúci v prvom dejstve proti nemu, mali už v 5. min. šťastie po Ösziho strele nad. Prvýkrát "žochári" pohrozili v 24. min., ale Moravčíkov priamy kop letel nad. O dve minúty sa odrazila lopta k Candrákovi, ale tomu chýbal dôraz pri zakončení. Po zmene strán opäť Topoľčanec Čuhák z 5 metrov trestuhodne prestrelil. V 64. min. Ambrušovu delovku a lá Roberto Carlos vytlačil Mikuláš. Dvadsať minút pred koncom sa vydal na sólovú akciu Almási, po priťuknutí od Pinteho napokon nekompromisne zavesil - 1:0. V 85. min. ešte Moravčíka vychytal Candrák. Tri body v zaujímavom stretnutí tak napokon ostali v Šamoríne.
R Koníček, bez kariet, 250 divákov.
ŠTK: Pörsök - Végh, Ambrus, Kovács, Fekete (78. Červený), Pinte, Gyurák (80. Ferenc), Almási, Soós, Vodička, Öszi (90. Sarközy). Tréner A. Pinte. MFK TOPVAR: Mikuláš - Čuhák, Ondrka, Matušík, Drienovský, Bačík, Grznár (80. Mrázik), Moravčík, Candrák - Krajčík (Lovička), Pavlovič. Tréner P. Jančovič. ERVÍN SARMANY
Neded - Myjava 1:4 (0:1)
Góly: 58. Tomaček - 35. a 54. Červienka, 63. Viselka, 86. Šarudi.
Hral sa vyrovnaný futbal, v ktorom domáce ofenzívne pokusy končili na kompaktnej obrane hostí. Myjava hrozila po rýchlych brejkoch a jeden z nich im vyšiel v 35. min., keď skóre otvoril Červienka. Ten istý hráč zvýšil po zmene strán na rozdiel dvoch gólov. Kontaktný gól zaznamenal v 58. min. strelou pod brvno z 10 m Tomaček - 1:2. V poslednej polhodine Neded hral vabank, čo Myjava využila na zveľadenie náskoku. Úvodné tri góly hostí mali rukopis útočníka Viselku. Gólový účet priemerného zápasu uzavrel Šarudi.
Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Tomaček, Györi, 200 divákov.
FC: Dobiáš - Plankó (53. Kalmár), Györi, Heriban, Valent, Nádaský, Kovács, Ambrus, Vlčan, Konc, Tomaček (83. Pál). Tréner L. Kečkéš. Tréner R. Madunický. (jd)
Nové Zámky - Bánovce 2:1 (1:0)
Góly: 32. Guldan, 90+. Šebík - 62. Mezovský.
Úvod patril prekvapujúco hosťom, ktorí dobre kombinovali a v 7. min. hlavičku kapitána Filína len s námahou vyškriabal s pod brvna Szapu. FKM postupne vyrovnal hru a jeho hráči si vypracovali aj niekoľko dobrých príležitostí, z ktorých však skórovať nedokázali. V 32. min. vnikol po ľavej strane do šestnástky Dang Van, jeho prudkú strelu stačil brankár hostí vyraziť, ale odrazenú loptu už Guldan poslal do siete. Snaživí hostia od začiatku druhého polčasu bojovali o vyrovnanie a dočkali sa ho v 62. min., keď z hranice šestnástky vystrelil presne k žrdi Mezovský Bánovce po vyrovnávajúcom góle tlačili, ale väčšie šance mali po brejkoch domáci. Novozámčania sa nadýchli k záverečnému tlaku a v nadstavenom čase sa po rohovom kope dostala lopta k Šebíkovi a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste.
Rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Herda, 250 divákov.
FKM: Szapu - Fehervári, Čaplák, Zsák, P. Piskla (68. Kovács), Guldan (60. Šebík), Močkor, Dang Van, Mazúch, Hajko, Hlavačka. Tréner J. Chovanec. ROMAN GULIŠ
Gabčíkovo - Štúrovo 3:0 (0:0)
Góly: 61., 65. a 67. K. Csicsay.
Duel herne opanovali domáci, lenže ich šance likvidoval skvelý Németh. Ako predjedlo zhltol v 5. min. strelu K. Csicsaya do vinkla, v 8. min. chytil i čistý gól pri Méryho samostatnom úniku. Na druhej strane v 12. min. napálil brvno Urbán. V 20. min. gólman hostí vychytal Csicsaya, o chvíľu bravúrne zneškodnil strelu Kozméra. Po obrátke prišiel zdrvujúci tlak domácich, ktorý v priebehu šesť minút premenil na hetrik Csicsay. Najskôr pri centri Kozméra nedal hlavičkou šancu brankárovi hostí. Potom center Nagya z ľavej strany Milan napálil do tyče, lopta sa odrazila opäť k Nagyovi, jeho strelu ešte Németh vyrazil, no Csicsay už nezaváhal. Hosťom zlyhal o dve minúty ofsajd systém a Csicsay uzavrel skóre. Ako dezert ponúkol čarujúci gólman hostí chytený Méryho nájazd a v 75. min. vyrazil Nagyovi penaltu.
Rozhodoval Fehér, ŽK: K. Csicsay - Kianek, Varga, 600 divákov.
TJ: Izsmán - Soós, Végh, Liszkay, Milan, K. Csicsay, (76. Varga), Illés, Kvačkaj, Méry (83. Hegedüs), Kozmér (57. Kiss), Nagy. Tréner T. Szaban. JCP: Németh - Varga, Urbán, Dobai (63. Tóth), Mišicák, Gavroň, Tárnyik, Kianek, Molnár (74. Kelko), Kovács (63. Petráš), Ármai. Tréner B. Toběrny.
TIBOR LISZKAY
Galanta - J. Bohunice 0:1 (0:0)
Gól: 84. Gerši.
Duel šancami a ani gólmi nenadchol. Od úvodu sa hralo medzi 16-tkami a bez výraznejších šancí. Po štvrťhodinke sa domáci pokúsili o tlak, lenže streleckých pokusov bolo ako šafranu. Hostia sa takisto do útoku nehrnuli, i preto bol v polčase remízový výsledok. Aj v druhom dejstve vynikali obrany oboch mužstiev nad útokmi a výsledok sa zdal byť neodvratný. Prišla však 84. min a šanca hostí, v ktorej sa po chybe domácej defenzívy dostal pred galantskú svätyňu Gerši a nekompromisne zakončil. Strelec gólu si za následné vyzlečenie dresu vykoledoval druhú žltú kartu a šiel pod sprchy. Domáci už nedokázali odpovedať a hostia brali tri body.
Rozhodoval Škadra, ŽK: Špánik, Vaňo - Gajarský, Gerši, ČK: 84. Gerši, 240 divákov.
SLOVAN: Šálka - Eliáš, Červenka, Lošonský, Harsányi (81. Varga), Obložinský, Lenivý, Vaňo, Špánik, Prístavok (23. Fehér (72. Kiss)), Mačica. Tréner M. Novotný. JÁN FRANCISCI
Domaniža - V. Ludince 2:1 (1:0)
Góly: 8. a 66. Svoboda - 55. Šátek (11 m).
V zápase priemernej úrovne otvoril skóre domáci Svoboda po samostatnom úniku a chybe obrany v 8. min. O štyri minúty Šuška a Lagín netrafili v dobrej pozícii loptu. V 16. min Svoboda z päťky minul bránu a v 39. min po Šátekovej strele Minarechovi pomohla žrď. V 48. min Svoboda hlavičkoval do brvna a o minútu ho vychytal Molnár. V 55. min Šátek z jedenástky vyrovnal. Domaniža začala útočiť a v 66. min sa jej snaha vyplatila, keď Svoboda pridal druhý gól a domáci výhru ustrážili.
Rozhodoval Kasznár, 200 divákov, ŽK: Mi. Augustín.
DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Balog, M. Ambrus, Cziria (35. Tulai), Konda (75. R. Ambrus), Kasana, Maďar, Černý, Mužík (77. Snop), Porubszký, Šátek. Tréner F. Urban. JÁN MOŽUCHA
Partizánske - Led. Rovne 1:0 (1:0), 37. Kundala.
Moravany - Dubnica B 2:1 (0:0), 68. Godál, 77. Koprna - 56. Jakuš.

1. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  2. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  3. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  4. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  7. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  9. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  1. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  2. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 661

Emília Došeková. Herečka dostala cenu Kvet Tálie.

Na televíznej obrazovke si v poslednom období zahrala epizódne postavy v seriáloch Ochrancovia (2014) a Tajné životy (2015).

13 h
Prvú dobrú šancu Nitry mal v 34. minúte Matej Franko (s loptou), zblízka ale hlavičkoval nad a Senica zakrátko dala na 0:3.

Pátranie po hlbšej odpovedi na zdanlivo plytkú otázku.