Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Začína sa sezóna kúpalísk

NITRA
Nitrianske mestské kúpalisko plánujú otvoriť v polovici júna. „Záleží to od počasia aj stanoviska hygienika,“ povedal nám Juraj Kollár, riaditeľ Správy športových a rekreačných zariadení v Nitre. Dodal, že vo štvrtok začali s de-
zinfekciou a čistením bazénov, z ktorých odstraňujú aj topoľové páperie. „Pomohla nám pondelková búrka, ktorá páperie zo stromov čiastočne zmyla dolu a stmelila ho, takže už nepoletuje.“
Vstupné bude tento rok vyššie o päť korún: dospelá osoba zaplatí 50, dieťa 30 korún. Po 16. hodine stoja lístky polovicu. Kúpalisko bude otvorené denne od 9. (v pondelok od 12. h) do 19.30 hodiny. Návštevníkom bude k dispozícii šesť bazénov, z toho dva detské, dve plážové ihriská a detské ihrisko. V jednom z bazénov je tobogan. Kollár uviedol, že možno pribudne aj druhý - detský tobogan. „Pred touto sezónou sme robili novú dlažbu okolo 50-metrového bazéna a upravili sme aj zadnú lúku. Zároveň sme z nej zabezpečili prístup k bazénom.“

Skryť Vypnúť reklamu

ZLATÉ MORAVCE
Kúpalisko v Zlatých Moravciach otvoria v tomto roku skôr ako vlani. Vodu napustia už 15. júna. Potom sa počká na výsledky z hygieny a pre verejnosť by malo byť kúpalisko k dispozícii od soboty 23. júna.
Vstupné bude 35 korún, po 16. hodine 20 korún. Deti do troch rokov v sprievode platiaceho budú mať vstup zadarmo. Deti od troch do desiatich rokov zaplatia 25 korún, po 16. hodine len 15 korún. Kúpalisko bude otvorené v pondelok od 12. do 18.30 h, v utorok až piatok od 10. do 18.30 h. Cez víkend sa brány kúpaliska otvoria už od deviatej.
Kúpalisko v meste funguje už viac ako štyridsať rokov. Má kapacitu pre 750 ľudí a tri bazény – veľký plavecký a dva detské. „Oba detské bazény sú vykurované slnečnými kolektormi. V nich sa voda dennodenne vypúšťa,“ povedal riaditeľ Správy športových zariadení v Zlatých Moravciach Peter Martinec.
Na kúpalisku sa v súčasnosti pripravujú na začiatok sezóny. „Robia sa dve nové volejbalové ihriská, opravujeme detské hojdačky, natierame niektoré plochy, na asfaltovú plochu dávame umelú trávu. Sú tam basketbalové koše, dá sa hrať basketbal, hádzaná, futbal,“ hovorí Peter Martinec.

Skryť Vypnúť reklamu

POĽNÝ KESOV
Kúpalisko Poľný Kesov by malo svoje brány otvoriť v priebehu júna. Vstupné by sa nemalo meniť – dospelí 100 korún, deti 50 korún. Počas roka nedošlo v areáli kúpaliska k žiadnym rekonštrukciám. Podľa našich informácii je však otvorenie ohrozené. Majiteľa kúpaliska sme nezastihli.

DUDINKA
Kúpalisko Dudinka v Dudinciach zahájilo letnú sezónu 1. a 2. júna. Posledné tri sezóny bolo zatvorené. „Po úplnej rekonštrukcii majú návštevníci k dispozícii štyri bazény: rekreačný bazén s dĺžkou 25 m, šírkou 12,5 m a hĺbkou 1,3 m, bazén s vodnými atrakciami (výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka a vodný kanál s tryskami), detský bazén tvoria dva menšie bazéniky spojené šmýkačkou s hĺbkou max. 0,4 m. Štvrtým bazénom je minerálny bazén s originálnou dudinskou minerálnou liečivou vodou s teplotou vody 36 až 38 stupňov Celzia,“ informuje Jana Hanáková z kúpaliska Dudinka. Má samostatný vstup, jedna 30-minútová procedúra stojí 250 korún. Vstupy do kúpaliska sú rozdelené na poldenné a celodenné. Dospelí zaplatia za celý deň 290 korún, deti od 0 do 3 rokov majú vstup zdarma, deti od 4 do 12 rokov zaplatia maximálne 200 korún.

Skryť Vypnúť reklamu

SANTOVKA
Kúpalisko Santovka je otvorené od 1. júna. Ako nás informoval vedúci kúpaliska Pavol Budkovský, pred troma rokmi prebehla na kúpalisku kompletná rekonštrukcia bazénov aj okolia. Návštevníkom sú k dispozícii tri bazény: plavecký, rodinný a detský. Rovnako vnútorný termálny bazén a štyri sedacie kamenné bazény, do ktorých priteká a odteká voda priamo z vrtu s teplotou 26,7 stupňa Celzia.
Vstupné počas júna je v pondelok v čase od 12. do 18. hodiny pre dospelých 80 korún, pre deti od 2 do 12 rokov, dôchodcov a ZŤP 50 korún. Od utorka do nedele zaplatia dospelí 100 korún, deti 60 korún, dôchodcovia 65 korún. Po 16.30 hodine dospelí 85, deti a dôchodcovia 55 korún. V júli sa vstupné zvýši o 10 až 25 korún.

MARGITA-ILONA
Druhá májová sobota je tradične dňom, kedy sa otvára kúpalisko Margita-Ilona pri Leviciach. Počas letnej sezóny sú pre návštevníkov k dispozícii plavecký, rekreačný a detský bazén a bazén pre najmenšie deti Ilona. Tento rok sa prevádzkovateľ rekreačného zariadenia zameral na renováciu ubytovacej časti. „V kempingu sme ukončili rekonštrukciu bungalovov, kde je obnovená elektroinštalácia, pribudlo 360 metrov štvorcových nových dlažieb, kuchynské linky a nátery. Vybudovali sme nové centrálne sociálne zariadenie v kempingu na mieste pôvodného, ktoré je kompletne zrekonštruované, vrátane úsporných sprchových automatov,“ vymenúva zmeny, ktoré čakajú na návštevníkov kúpaliska Margita-Ilona, konateľ Ján Lacek. Ďalším pozitívom je rozšírenie oddychovej plochy, ktorá má rozlohu osemsto metrov štvorcových a je čiastočne zatienená. Vznikla vyklčovaním náletového porastu a výsevom trávy pri detskom bazéne.
Počas pracovných dní zaplatia dospelí šesťdesiat korún, deti do 15 rokov štyridsať a deti do šesť rokov dvadsať korún. Zľavy na vstupnom sú po 15. hodine. „Víkendové vstupné sme tento rok zvýšili, čím chceme aj takýmto spôsobom dosiahnuť rovnomernejšie zaťaženie kúpaliska,“ dodal J. Lacek.

ŠTRAND NOVÉ ZÁMKY
Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch otvorilo letnú sezónu 19. mája. V mesiacoch máj, jún a september je kúpalisko otvorené denne od 10. do 18. hodiny a v júli a auguste od 9. do 19. hodiny. Kúpalisko ponúka celkom osem bazénov: detský, vírivkový s ohrievanou vodou, rekreačné s termálnou vodou, relaxačný a plavecké bazény. V areáli sa môžete občerstviť v nových bufetoch, takisto je tu možnosť využitia nového ihriska pre deti, tenisových kurtov, pingpongového stola, minigolfu, dvojdráhovej kolkárne alebo si tiež môžete zahrať volejbal. Štrand ponúka aj nové sprchy, hygienické zariadenia, šatne. Svoje cenné predmety si môžete uschovať v úschovni kúpaliska. A ak vám budú chýbať nejaké športové potreby, tie si môžete zapožičať v areáli kúpaliska. Cena vstupného je pre deti 40 korún a pre dospelých 70 korún na deň. Pred aj po sezóne ponúka toto kúpalisko možnosť využitia krytého vyhrievaného 25 metrového bazéna. Počas letnej sezóny sa môžete na kúpalisko zdarma dopraviť prostredníctvom Štrandbusu.

VEĽKÝ MEDER
Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi je otvorené počas celého roka. Ponúka celodenné vstupné lístky na kúpalisko v hodnote 170 korún pre dospelých a pre deti je to 120 korún, dôchodcovia zaplatia 140 korún a deti do troch rokov majú vstup zdarma. V areáli nájdete rekreačný, plavecký, detský bazén, kde je aj nový tobogan. Ďalej si tu môžete zahrať volejbal, minigolf, maxišachy a pre deti je k dispozícii veľké detské ihrisko. Termal Veľký Meder ponúka aj možnosti ubytovania, reštauračné služby, rýchle občerstvenie. Ďalší relax dopĺňa saunové centrum a kozmetický salón. Celý areál je obklopený lesoparkom, ktorý dáva možnosť na dlhé prechádzky lesnými cestičkami.

KOMÁRNO
V polovici marca otvorili v Komárne nový bazén s termálnou vodou a s rôznymi masážnymi efektmi. Keďže ide o bazén krytý, tak zabezpečuje prevádzku aj počas chladných mesiacov. Ďalej kúpalisko ponúka športový, detský, sedací, rekreačný bazén. K doplnkovým službám kúpaliska sa radí možnosť rýchleho občerstvenia, masáže, pedikúra a manikúra, sauna. Novinkou sú okrem novovybudovaného bazéna aj dve petangové ihriská. Vstupné na kúpalisko je pre dospelých 80 korún na deň, po 16. hodine sa cena znižuje na 70 korún. V prípade detí, študentov a dôchodcov je vstupné 70 korún a po 16. hodine 60 korún. K dispozícii je aj možnosť zakúpenia permanentiek na 15 vstupov. Kúpalisko je otvorené denne od 9. do 19. hodiny.

VADAŠ
Termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove začalo sezónu od mája. „Cena vstupného pre dospelých je 150 korún, po 16. hodine 80 korún, zdravotne postihnutí majú zľavu. Za deti od štyroch do pätnástich rokov sa platí 80, popoludní 40 korún,“ uviedla Lívia Németh z oddelenia marketingu. Na kúpalisku Vadaš je sedem bazénov vrátane lagúny s umelým vlnobitím, teplota vody sa pohybuje od 26 (plavecký) do 36 stupňov Celzia (perličkový a sedací bazén). Pre návštevníkov je k dispozícii vyše 50 bufetov, v areáli je minigolf, ihriská na plážový volejbal a loptové hry.

PODHÁJSKA
Termálne kúpalisko Podhájska otvorilo sezónu už 1. mája rekordnou návštevou – prišlo takmer 2000 ľudí. V posledných týždňoch tu dokončovali prestavby za takmer tridsať miliónov korún. Tunajší hotel upravili na vyššiu úroveň, pribudlo 15 lôžok, ďalších 15 miest doplnia počas sezóny. Začiatkom júna chcú uviesť do plnej prevádzky gastrocentrum s jedenástimi novými bufetmi. Bude tu prírodná, oddychová a detská zóna.
V Podhájskej je deväť bazénov, v štyroch je geotermálna voda. Teplota vody je od 26 stupňov (plavecký bazén) po 36 stupňov (sedací bazén). Osobitne sa spoplatňuje vírivý bazén s perličkou a hydromasážou. Oproti vlaňajšku sa cena vstupného zvýšila o desať korún. Dospelí zaplatia 130 korún, deti do 15 rokov 90, zdravotne postihnutí 110 korún. Denný poplatok za parkovanie osobného auta je 60 korún (parkovisko pri vstupe do obce 30 korún).

TONA ŠURANY
Rekreačný areál Tona v Šuranoch ponúka vodné bicyklovanie na prírodnej nádrži. Hodinový prenájom bicykla stojí 50 korún. Prírodná nádrž nie je učená na kúpanie, len na vodné športy. Bazény na kúpanie chcú sprevádzkovať od júla. Počas sezóny chcú v areáli zriadiť detský park s preliezačkami. Dospelí zaplatia za vstup 30 korún, deti do desať rokov 10 korún, jazda na tobogane stojí 5 korún. Parkovací poplatok je 30 korún.

TOPOĽČANY
V sobotu 2. júna privítali letnú sezónu na kúpalisku v Topoľčanoch, kde bol v tento deň voľný vstup. Základné vstupné na tohtoročnú letnú sezónu sa nemenilo a je v rovnakej výške ako minulý rok. Dospelí zaplatia 50 Sk, deti od 6 do 15 rokov 30 Sk, deti do 6 rokov 15 Sk, dôchodcovia, ZŤP, študenti, vojaci, darcovia krvi 30 Sk. Vstup po 16. h je lacnejší – dospelí 25 Sk, deti od 6 do 15 rokov 15 Sk, deti do 6 rokov 5 Sk, dôchodcovia, ZŤP, študenti, vojaci a darcovia krvi 15 Sk. Návštevníkom je k dispozícii napríklad aj úschovňa bicyklov - za 15 Sk, zapožičanie lekátka – 20 Sk či zapožičanie športových potrieb (petanque, stolnotenisové rakety) – 20 Sk/hod. Otvorené je denné od 10. h.
K dispozícii sú tri bazény, tri volejbalové ihriská, nohejbalové ihrisko, tobogan, tenisové kurty a veľa stánkov s občerstvením.

THERMALPARK D. STREDA
V Thermalparku v Dunajskej Strede majú otvorené celoročne. Oproti minulému roku je z dôvodu výstavby nového welness z prevádzky vyradený polokrytý bazén. V novom komplexe sa rozšíri aj možnosť saunovania. Otvorené budú až tri druhy sáun, fínska, parná a infrasauna. Chýbať nebude ani bazénik s ľadovou vodou. Pribudnú aj nové šatne a detský bazén. „Nové priestory by sme chceli spustiť do prevádzky už v júli. Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede mnohí vyhľadávajú aj kvôli dobrým účinkom termálnej vody na pohybové ústrojenstvo,“ informoval nás Zoltán Bugár, riaditeľ Thermalparku v Dunajskej Strede. Uviedol, že celodenné vstupné je sto korún pre dospelých, deti do 14 rokov platia sedemdesiat a deti do výšky sto centimetrov majú vstup zdarma.

VINCOV LES
Termálne kúpalisko Vincov les pri Sládkovičove ponúka návštevníkom päť bazénov. Voda v nich má teplotu od 26 do 30 stupňov Celzia. „Sezónu sme otvorili 2. júna. Z termálneho vrtu vyviera 62°C horúca voda. Mnohí jej pripisujú liečivé účinky, aj keď sa to nepotvrdilo. Návštevníci majú k dispozícii aj požičovňu športových potrieb, tobogan, ihrisko na plážový volejbal a detské ihrisko. Do konca roka by sme mali dokončiť výstavbu kongresového centra,“ informovala nás Mária Chudá, riaditeľka kúpaliska. Vstupné pre dospelých je 130, dôchodcovia a deti od 4 do 14 rokov zaplatia 65 korún, nočné kúpanie od 21. do 24. hodiny stojí 40 korún.

HORNÉ SALIBY
Na Termálnom kúpalisku v Horných Salibách pripravili pre milovníkov termálnej vody tri bazény: taliansky, bazén pre mládež a detský. „Práve taliansky bazén sme zrekonštruovali, čím naši návštevníci budú mať ešte lepšie podmienky na príjemný relax. Na zábavu návštevníkov slúži 72 metrov dlhý tobogan,“ informoval nás Edmud Csiba, riaditeľ kúpaliska. Oproti minulým rokom sa v podstate nezmenilo ani vstupné. Pre dospelých predstavuje 70, deti 50 Sk, ZŤP zaplatia 40 a deti do 6 rokov 20 korún. Kúpalisko pre verejnosť otvorili 15. mája.

DIAKOVCE
Riaditeľ Termálneho kúpaliska Diakovce Kazimír Estélyi uviedol, že u nich sa letná turistická sezóna začala 1. júna a potrvá do 15. septembra. Na termálnom kúpalisku je možné využiť dva bazény s termálnou vodou, a to plavecký a detský bazén s vodnými atrakciami, ako je napríklad vodný hríbik a vodné trysky. Vodu v týchto bazénoch upravujú na teplotu od 28 do 33 °C. Vstupné pre dospelých je sedemdesiat korún.


Vstupné na kúpaliská v Sk

Kúpalisko Dospelí Deti
Nitra 50 30
Zlaté Moravce 35 25
Poľný Kesov 100 50
Dudinka Dudince 290 200
Santovka 100 60
Margita-Ilona 60 40
Nové Zámky 70 40
Veľký Meder 170 120
Komárno 80 70
Vadaš 150 80
Podhájska 130 90
Tona Šurany 30 10
Topoľčany 50 30
Dunajská Streda 100 70
Vincov Les 130 65
Horné Saliby 70 50
Diakovce 70 40

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Zelená Bratislava
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 557
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 14 108
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 180
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 862
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 261
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 334
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 879
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 960
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 792
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 770
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Triážna unimobunka je pred chirurgickým pavilónom.

Šalianske cintoríny zatvorili

Prevádzkové časy cintorínov mali byť počas nadchádzajúcich dní predĺžené, pre prijaté opatrenia sa však radnica rozhodla zatvoriť ich.

Ilustračné foto

Nitrianska radnica vymáha aj centové nedoplatky

Náklady na vymáhanie sú neraz vyššie, ako samotný dlh. Limit však nestanovia.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V piatok zachytili takmer 1 700 pozitívnych (minúta po minúte)

Na Orave sa začala pilotná časť celoplošného testovania na Covid-19.

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Už ste čítali?