Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Postup v rukách Mojzesovčanov, Branovo neprišlo do Jasovej

MO Nové Zámky

25. kolo: Kostolný Sek – Zemné 1:1 (1:0), 27. V. Porubský – 86. Krnáč (11 m). V nervóznom zápase videli diváci niekoľko šancí na oboch stranách, no na mokrom teréne mali strelci vychýlenú mušku. V 27. min však V. Porubskému sadla lopta z 25 m a tá skončila v šibenici hostí. Tí - mysliac na postup - potrebovali vyhrať, zvýšili obrátky, no veľkou prekážkou im bol brankár Šuráni, ktorý mal svoj deň. Inkasoval až štyri minúty pred koncom z jedenástky, ktorú rozhodca správne nariadil za faul v pokutovom území. Jej smer gólman síce vystihol, lenže klzkú loptu neudržal. Keďže bod Zemnému s najväčšou pravdepodobnosťou stačiť nebude, v zúfalom závere sa snažilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no bez efektu. Štúrovo B – Radava 5:3 (2:1), 45., 60. a 71. Kováč, 14. a 84. Farkas – 56. a 88. Mališek, 42. Kiripolský. V obojstranne dobrom útočnom zápase hostia dokázali dvakrát zmazať najtesnejší náskok štúrovskej rezervy (2:2), no potom ich zlomil dvomi gólmi pohotový Kováč a dielo dokonal okresný kanonier Farkas. Svedomie si však môže spytovať domáci Ivanics, ktorý sám zahodil minimálne päť dobrých šancí. Trávnica – Mojzesovo 0:2 (0:0), 49. Jesenič, 85. Baláž. Mojzesovčania začali v dôležitom zápase náporom, ale pribrzdilo ich vylúčenie Hoppana v 32. min za odplácanie bez lopty. Do druhého polčasu vstúpili opäť tlakom, ktorý korunoval po rohu hlavou Jesenič. Fanúšikovia Mojzesova jasali a hnali svojich do útoku. Päť minút pred koncom prišiel aj istiaci gól na 2:0, a po výsledku z Kostolného Seku zahájili „Ezdečania“ veľké oslavy, ktoré musia ešte potvrdiť v poslednom kole doma proti štúrovskému „béčku“. Mojzesovo má so Zemným lepšie vzájomné zápasy. Rastislavice - Úľany nad Žitavou 4:2 (2:1), 40., 60. Arpáš, 30. Letko, 80. vlastný - 13. Sádovský, 70. Jurčina. Zápas, v ktorom ani jednému zo súperov už o nič nešlo, mal iba priemernú úroveň. Domáci boli vždy o krôčik vpredu a svoje víťazstvo pečatili až 10 min. pred koncom, keď si hostia dali po veľkom nedorozumení obrany vlastný gól. Strekov - Bánov B 2:1 (1:0), 38. Z. bujna, 78. Rajčáni (11 m). V zápase prevládali emócie, pretože domáci chceli mať kolo pred koncom záchranársku istotu, no bojovný výkon podali aj hostia. Strekov šiel do vedenia po vyšachovaní obrany a dorážke Bujnu, po obrátke však hostia dokázali vyrovnať. Napokon rozhodla jedenástka za ruku, ktorú skúsený Rajčáni premenil. Záver už domáci ubránili a kontrolovali priebeh. Kmeťovo - Nitriansky Hrádok/Šurany B 2:0 (1:0), 10. Karol, 73. M. Hraška. Zápas sa hral bez prehnaných emócií a domáci strelili vedúci gól Karolom v 10. min. V mužstve Kmeťova zaujal výkon stopérskej dvojice otca so synom M. Juhása a nestarnúceho J. Juhása. Zaslúžené víťazstvo domácich poistil v 73. min M. Hraška. Jasová - Branovo/Dvory B – nehralo sa. Jasová čakala na svojho súpera zbytočne, a tak po 20-minútovej čakacej lehote rozhodca odpískal koniec. Branovčav, ktorí sú na ceste do nižšej súťaže, prišlo na zraz málo a tak do Jasovej ani nevycestovali.