Pondelok, 19. apríl, 2021 | Meniny má JelaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Derby pre H. Kráľovú, Volkovce zdolali lídra.

Hurbanovo - Komárno 3:1 (1:0), 21. G. Tárnok, 78. K. Pšenák, 86. M. Kraslan - 89. M. Kozáček. Minisúboj o najlepšie mužstvo okresu Komárno sa niesol v réžii domácich, ktorí svoju prevahu vyjadrili v prvom polčase aj gólovo. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, no poistenie víťazstva Hurbanova prišlo až v závere. Najprv využil chybu hosťujúceho brankára Pšenák, potom dorážal Kraslan. Čestný úspech Komárna zaknihoval Kozáček. S prehľadom rozhodoval Pucher, 300.
MŠK: Daniš - Kmeť, Mayer (82. Kurák), Vozárik, T. Bičan (87. Pastorek), Pajtinka, Dudáš, Pšenák, Tárnok, Ilon (72. M. Bičan), Kraslan. KFC: Herko - Barvulský, Bazinský, Kürti, Sklenář, Kozáček, Cvik, Zlatohlávek, Kršteňanský, Slovák, Viderman (63. Szabó).
Horná Kráľová - Poľnohospodár Močenok 1:0 (1:0), 42. P. Slamka (11 m). Derby začali aktívnejšie hostia, no prvú šancu mali Kráľovania, Bobula po kombinačnej akcii trafil žrď. Domáci potom pridali, po Kollárovej akcii zaváhal Bilo, vzápätí Bobula nedal z 5 m a Bilo len o niekoľko centimetrov minul loptu pred prázdnou bránou. V 42. min. po hrubej chybe Lacka, ktorý v 16-tke stiahol Slamku, prišiel zlomový moment v podobe penalty. V druhom polčase hostia viac otvorili hru, ale vážnejšiu šancu okrem Odrážkovej strely do brvna si nevytvorili. R Miksa, 600.
H. KRÁĽOVÁ: Uko - Straňák, Sedlák, Bobula (75. Lencses), Gyárfás, Frkala, L. Kokeš (85. Kalaba), Šípka, Slamka, Kollár, Bilo (66. Lefkovits). MOČENOK: Malík - Soroka (53. Judák), Packa, Zeleňák, Lacko, Špendla, Molnár (65. Odrážka), Glofák, Š. Straňák (83. R. Straňák), Koňan, Ďuriš.
Palárikovo - Topoľníky 2:1 (1:1), 3. Hoppan, 87. Mach - 16. Mandák. Hral sa zaujímavý duel, už v 3. min sa radovali Palárikovčania, ktorí vyhrávali po rutinérskom zakončení Hoppanovho brejku. V 16. min. bolo vyrovnané, keď sa po trme-vrme trafil do čierneho Mandák. O všetko podstatné sa však v závere postaral striedajúci Mach, ktorý pripravil peknú rozlúčku pre spoluhráča Koboru, končiaceho s aktívnou kariérou. R Blaháč, 250.
OTJ: Chovanec - Kobora, Procházka, Nagy, Tomiš, Fiala (64. Strečko), Židuliak, Gendiar, Bujna (89. Zálešiak), Svýba, Hoppan (72. Mach). TOPOĽNÍKY: Várady - Varga. P. Balogh, Méhes, Tóth, Peciar, Nagy, Mandák, Hacsik (67. Gutai), Orbán (80. Negyedi), Bombicz.
Tešedíkovo - Sládkovičovo 6:1 (3:1), 8. a 81. J. Bujko, 23., 53. a 54. R. Chrenko, 42. M. Nagy - 30. G. Nagy. Sládkovičovo napriek vysokej prehre na pôde favorita zanechalo dobrý dojem. Hostia hrýzli celých 90 minút, no výborný Petrušek pustil za svoj chrbát iba jediný gól. V drese Peredu vynikal najmä Chrenko, ktorý zaznamenal hetrik. Najkrajší gól dal práve on, keď v 53. min. zužitkoval nádhernú spoluprácu s Madom. R Valko, 270.
TEŠEDÍKOVO: Petrušek - Zilizi, Valášik, Bujko (86. Szarka), Zuzula, Szabo, Bende, Mada, Czanik (60. Darász), M. Nagy, R. Chrenko (65. Udvaros). SLAVOJ: Szabo - Varkonda, L. Nagy, Chudík, Karol, Mochnáľ, Štrbo, Krull, Gubínyi (54. Heriban), Horváth, G. Nagy.
Imeľ - Pata 4:2 (2:2), 21. a 85. J. Lovász, 28. L. Haris, 78. M. Lovász - 32. K. Vaško, 33. T. Dvorský. Prvú veľkú šancu spálil J. Lovász, keď hneď v úvode obišiel i Hercega, no lopta mu v poslednej chvíli ušla. V 21. min. však ten istý hráč v rovnakej situácií nezaváhal. O chvíľu nato zvýšil Haris na 2:0. Po polhodine hry ale Vaškova bomba takmer roztrhla sieť domácej bránky a vzápätí vyrovnal Dvorský po chybe v obrane Imeľu. V 64. min skončila televízna bomba M. Hübscha z 30 m na brvne. Paťania potom herne upadli, čo Imeľania dokonale využili a rozlúčili sa so sezónou víťazstvom. R Ábel, 200.
IMEĽ: Gombár - M. Hübsch, Orosi, T. Kovács (63. Čeh), T. Slávik, M. Lovász, J. Lovász, Zemánek, R. Kováč, Haris, Balogh (67. Polgár). PATA: Herceg - Matušica (81. Halenár), Pilo, B. Práznovský, Majka, Moravčík, Dvorský, Herák, Valko, Hindák, Vaško.
ViOn B/Volkovce - ČFK Nitra 2:1 (2:0), 27. P. Frajka, 38. D. Mankovecký - 71. R. Borčin. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Viac šťastia sa v ňom usmialo na domácich, keď najskôr skončil polocenter-polostrela Frajku v sieti a v 38. min. dorazil Žemberovu strelu za Polereckého chrbát Mankovecký. Po prestávke Nitrania zatlačili súpera, no gól Borčina bol na body málo. Volkovce ďakujú lúčiacemu sa trénerovi V. Havettovi za odvedenú prácu. R Mokoš, 180.
VION: Pahulyi - Baláž, P. Kozolka, Danko, Wolf, Frajka (74. O. Kozolka), T. Kozolka, Skladan, Žembera (84. Galamboš), Marták, Mankovecký. ČFK: Polerecký - Szusztor, Horňák, Škreňo, Kondra, Dedič (24. Núdzny), Charizopulos, Nagy, Gardian (46. T. Čas), R. Borčin, Serenčéš (67. Machalík).
Vieska - Kolárovo 2:0 (0:0), 68. P. Miklós, 84. J. Csepi. V prvom dejstve bolo najväčším súperom oboch mužstiev veľké teplo, aj preto sa nič vážnejšie neudialo. Polčasové prestriedanie pomohlo viac domácim, Molnár totiž robil v obrane súpera pekný vietor. Zo zvýšenej aktivity Viesky pramenili aj dva strelené góly, ktoré padli po rýchlych protiútokoch. R Bartoš, 400.
VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány, Ábrahám, Bodrogi, Író (64. A. Balogh), Németh (46. A. Molnár), Miklós, Bogyai, Csepi (85. Csonka). KOLÁROVO: Horváth - Záhorec, Jozefík, Országh, Kis, Kürti (46. Mátyus), K. Németh ml., Máté, K. Németh st., Csillag, Baráth.
Tekovské Lužany - Šahy 0:6 (0:4), N. Urblík 3, M. Petráš, B. Bodzsár, vlastný - v 50. min. nedohrané pre nízky počet domácich hráčov. Lužania nastúpili iba desiati, čo sa rýchlo odzrkadlilo i na skóre. Na druhý polčas vyšli z kabíny už iba siedmi statoční. V 50. min. sa však zranil Kaminský, a keďže počet domácich hráčov klesol pod sedem, zápas musel byť predčasne ukončený... R Titurus, 250.
T. LUŽANY: Szívos - Komáromi, Bajúz, Hliva, Kaminský, Bielik, Szöcs, Kósa, Banda, Žiydie. ŠAHY: Šutlák - Topán, Maslák, Hlaváčik, Kis, Petráš, Urblík, Srna, Bartal, Bodzsár, Mihalovič.
Dohrávky: Sládkovičovo - Hurbanovo 1:1 (1:1), 25. G. Nagy - 16. F. Ilon. R Jakúbek, 150. Šahy - ViOn B/Volkovce 3:0 kont., hostia nepricestovali.
11. Imeľ 30 11 4 15 56:75 37 (-8)
12. Sládkovičovo 30 11 2 17 53:58 35 (-10)
13. Komárno 30 10 3 17 38:54 33 (-12)
14. H. Kráľová 30 8 6 16 41:62 30 (-15)
15. Poľ. Močenok 30 7 6 17 32:60 27 (-18)
16. T. Lužany 30 4 0 26 22:117 12 (-33)
Najlepší strelci: 22 - P. Peciar (ČFK, Topoľníky), 21 - M. Hindák (Pata), 20 - G. Nagy (Sládkovičovo), K. Bogyai (Vieska), 19 - J. Lovász (Imeľ), 18 - J. Csepi (Vieska), 17 - M. Tóth (ČFK, Topoľníky), 15 - T. Dvorský (Pata).
ZOSTAVA KOLA:
P. Pahulyi (ViOn B) - M. Kobora (Palárikovo), J. Škreňo (ČFK), P. Danko (ViOn B) - K. Vaško (Pata), M. Lovász (Imeľ), Ľ. Kollár (H. Kráľová), M. Mada (Tešedíkovo), A. Molnár (Vieska) - R. Chrenko (Tešedíkovo), F. Ilon (Hurbanovo)

6. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  7. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  9. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 191

Členovia OZ Godinov majer pred kaplnkou.

Vrábeľská samospráva plánuje zveľadiť aj okolie pamiatky.

3 h

Mesto chce do škôl kúpiť termobrány. Uchádza sa o dotáciu.

Slovenské hádzanárky dnes v Šali prehrali so Srbskom.

Hádzanárky Slovenska bojujú o postup na MS 2021 v baráži so Srbskom a po prvom dueli v Šali ich šance klesli na minimum. Favoritky dvojzápasu si odniesli víťazstvo v pomere 26:19.