Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

V Zápase hviezd sa tešili Jaročania

Dvanáste pokračovanie futbalovej slávnosti prinieslo výborný futbal a triumf hostiteľov.

V Jarku vraj nepamätajú takú návštevu, akú prilákal na vynovený štadiónik dvanásty ročník Zápasu hviezd MY Nitrianskych novín. Zvedaví boli nielen domáci fanúšikovia, ale aj celý futbalový okres. Domáci kolektív v prestížnom stretnutí obstál a poslal vizitku svojim budúcim súperom v piatej lige Juh. Všetci prítomní kvitovali obojstranne kvalitný, ofenzívny futbal v hlavnom zápase dňa, ktorý tak symbolicky uzavrel uplynulú sezónu na trávnikoch v nitrianskej oblasti.
FC 31 Jarok - Výber hviezd 3:2 (3:1)

Góly: 17. Tomiš, 27. Bernáth, 31. Bédi - 11. Galo (11 m), 53. Ďuriš.
Od začiatku bolo jasné, že sa bude hrať ofenzívne a útočné akcie sa striedali na oboch stranách. Na úvod platilo „nedáš-dostaneš“, keď hrajúci tréner Jarku Tomiš neuspel proti Krátkemu a na druhej strane vybojoval Stojka penaltu, ktorú Galo s prehľadom premenil - 0:1. Domáci sa však otriasli a začali prenikať najmä po ľavej strane obrany výberu. V priebehu pätnástich minút prišli tri údery červenočiernych. Najskôr po centri Greguša hlavičkoval presne Tomiš - 1:1. Po biliardovej akcii získal vedenie Bernáth a keď si na priamy kop Greguša šikovne na prednú žrď nabehol Bédi, bolo už 3:1. Medzitým ešte Sahulčík vytiahol krásny zákrok po hlavičke Bradáča. Záver polčasu patril opticky hviezdam, ale z viacerých rohov nezapršalo. Po prestávke vybojoval Súlovský nebezpečný priamy kop tesne pred šestnástkou, z ktorého Ďuriš trafil excelentne - 3:2. Na druhej strane Bédi s tečom roztriasol brvno Oboňovej brány. Potom sa opäť zaskvel Sahulčík po pokuse Ďuriša. Hviezdy mali síce v druhej časti viac z hry (domáci už prestriedali), ale jarocká obrana stála na pevných nohách. „Nosekovci“ sa tak mohli radovať z cenného triumfu nad Výberom hviezd. Jarok sa stal tretím tímom v histórii podujatia, ktorý zdolal elitu oblasti.
JAROK: Sahulčík - M. Gála, Schwarcz, Melo, M. Novák - Greguš, Klačman, Bernáth, E. Novák - Tomiš st., Bédi, striedali: Gaži, Pálka, R. Gála, Milan Beňuš, Pätnický, Bartakovič. Tréneri Kucharovič a Tomiš.
VÝBER HVIEZD: Krátky - Jakab, Bradáč, Mir. Beňuš, Magáth - Mónosi, Ďuriš, Galo, Ivanička - Bulla, Stojka, striedali: Oboňa - Bede, Ferencei, Koprda, Suchan, Súlovský. Tréner Sulík.
Rozhodovali Jančok, Harvan a Kusala, 1000 divákov.
SLOVO TRÉNEROV
Miroslav Kucharovič, tréner Jarku: Bola to vydarená akcia, priam oslava futbalu na okresnej úrovni. Po všetkých stránkach som veľmi spokojný. Vyskúšali sme aj nových hráčov. Ku kvalite zápasu prispeli obidve družstvá. Diváci mohli odchádzať zo stretnutia s dobrým pocitom, že videli výborný futbal.
Marián Sulík, tréner Výberu hviezd: Zaspali sme úvod, chvíľu nám trvalo, kým sme sa trochu oťukali, čo domáci využili a vypracovali si náskok. Ten sa nám už aj napriek zlepšenej hre nepodarilo zmazať. Zo širšieho hľadiska samozrejme hodnotím akciu veľmi pozitívne. Stretli sa tu hráči, tréneri a funkcionári z mnohých klubov, rovnako aj priaznivci futbalu. Vyzdvihujem slušné a korektné prostredie a želám Jarku v piatej lige veľa úspechov.

Súčasťou bohatého menu boli dva predzápasy.
Dorast: Jarok - ČFK Nitra (ml. d.) 0:3 (0:0), Miko, Kostoláni, Kučerka.
Old boys: Jarok - FC Nitra 2:4 (0:2), Labuda, Patúc - Gajdoš 2, Dekýš, Kolár. Dres old boys FC obliekli: Mušák - Pozdech, Hipp, Porubský, Halás, Dekýš, Rimanovský, Gajdoš, Jež, Kostoláni, Kolár, Šajter, Hrušovský, Žigo.
V polčasovej prestávke sa uskutočnila súťaž v kopaní jedenástok. Zoči-voči záujemcom sa postavili brankári J. Sahulčík a A. Krátky. Víťazom sa stal Juraj Chovanec z Nitry.