Galanta - V. Ludince 2:1 (1:0)

III.LIGA
Galanta - V. Ludince
2:1 (1:0)
Domáca snaha narážala na dobre organizovanú defenzívu hostí. Ludince prehusťovali stred a Galanťania sa nadarmo predierali takmer celý prvý polčas. Až v 45. min sa pri skrumáži dostal k lopte Prístavok a nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu. V druhej časti sa hostia osmelili a otvorili priestor. V 51. min ratoval Valenský, no na brejk v 77. min z kopačky striedajúceho Šáteka bol prikrátky - 1:1. Domáci sa naďalej snažili zmeniť remízové rozuzlenie a nakoniec to zariadil po jasnej ruke v pokutovom území hostí brankár Valenský. Najlepší hráč na ihrisku zabezpečil body Galante.
l Góly: 45. Prístavok, 90+. Valenský (11 m) - 77. Šátek. R Darnadi, ŽK: Kopčan, Červenka - Hlaváčik, Kasana, 150 divákov. SLOVAN: Valenský - Kopčan, Červenka, Lošonský, Vaňo, Obložinský, Lenivý, Kiss (73. Eliáš), Čerňanský (46. Haršány), Prístavok, Mačica (85. Halák). Tréner R. Prokop. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Hlaváčik, Ambruš, Cziria (63. Šátek), Balko, Kasana, Maďar, Polák, Soboňa, Konc, Dulai. Tréner F. Urban. ⋌JÁN FRANCISCI
J. Bohunice - N. Zámky
1:0 (1:0)
Vo vyrovnanom stretnutí sa už v 4. min dostal do úniku Gerši, ale hosťujúci brankár kryl. Hra sa až do 20. min presunula do stredu poľa. Po línii Gerši, Heteš a Tubonemi padol otvárací gól stretnutia. Obrovskú šancu mali hostia v 44. min., z päťky však nad bránu poslal loptu Hübsch. Po obrátke minul Jakáb. V 55. min ohrozil Ďurický z blízka Psotu. V 64. min Šebík po samostatnom uniku netrafil. V závere zápasu Boháčik po rohu len tesne minul.
l Gól: 20. Tubonemi. R Peťovský, ŽK: Strečanský - Bukovič, 300 divákov. FKM: Szapu - Hübsch, Čaplák, Zsák, Ďurický (61. Šebík), Piskla, Dékány, Palacka (68. Hatala), Bukovič, Hajko, Hlavačka. Tréner V. Polák.
MIROSLAV BRUNER
Gabčíkovo - Domaniža
3:0 (1:0)
Len tucet minút trval bezgólový stav, domáci Kozmer potom centroval z rohu a K. Csicsay z 3 m prehlavičkoval brankára. Nagy sa o chvíľu prekľučkoval do 16-tky, ale prekopol. V 28. min. ušiel po pravej strane Varga, jeho center Kozmer napálil do brankára. Sólo Kozmera v 52. min. zastavil až v 16-tke nedovolene Zurienčík a K. Csicsay pridal dupľu. Potom tri razy v tisíc percentných šanciach prekopol bránu A. Csicsay, domáce rady ďalšou penaltou upokojil až Nagy. V závere prišli veľké možnosti hostí, Hájek zo 16-tky tesne minul a Svoboda po rohu z päťky hlavičkoval len o chlp vedľa.
l Góly: 12. a 52. (11 m) K. Csicsay, 71. T. Nagy (11 m). R Černák, ŽK: M. Král, Hudek, Zurienčík, Kopecký, Ušický, Šuška. ČK: Végh (po 2. ŽK). 400 divákov. FK: Izsmán - Soós, Kiss, Liszkay, Kvačkaj (62. Végh), K. Csicsay, Illés, Baják, Varga (46. A. Csicsay), Kozmér, Nagy (84. L. Csicsay). Tréner T. Szaban.
TIBOR LISZKAY
Myjava - Neded 0:1 (0:0)
Stretli sa dva tímy, ťahajúce sériu bez prehry. Hostia začali svižne, útočne, s úmyslom prekvapiť hneď v úvode. V prvom polčase sa viac o streľbu snažili domáci, ale chýbala im presnosť v zakončení. Veľkú šancu mal v 38. min domáci Viselka, ale jeho prudkú strelu obranca odblokoval na rohový kop. Po zmene strán mali domáci opäť gólovú príležitosť v 49. min, keď centrovanú loptu od Kročiana nestihol Červienka zmeniť a brankár Lipčák ju kryl. Hostia sa stále viac sústreďovali na obranné činnosti a táto taktika im vychádzala. V čase, keď mali domáci prevahu v poli a snažili sa streliť gól, prišiel rýchly protiútok loptu si spracoval striedajúci Paštiak a krížnou strelou prekonal Solničku. V závere sa domáci snažili získať aspoň bod, ale hostia prežili.
l Gól: 76. Paštiak. R Fabian, bez ŽK, 300 divákov. FC: Lipčák - Ambruš (58. Paštiak), Ballabáš, Heriban, Beták, Jedinák, Čenteš, Varga, Filip, Rossi (90. Vlčan), Kalmár (46. Kovács). Tréner V. Ekhardt.
Štúrovo - Šamorín
2:0 (0:0)
Domáci potrebovali vyhrať, avšak v prvom polčase boli ešte akoby mysľou na štúrovskom jarmoku. Hru dirigovali hostia, no z prevahy dokázali vyťažiť iba jedinú príležitosť, ktorú však Öszi premárnil. Do druhého polčasu vybehlo v štúrovských dresoch úplne iné mužstvo. Hráči od Dunaja hýrili aktivitou, zvýšili nasadenie a spresnili kombináciu. V rozpätí od 60. do 76. min. prišli veľké chvíle Tárnyika, ktorý najskôr po prieniku získal vedenie a potom hlavou zužitkoval center Kovácsa. Hostia sa potom pokúšali s výsledkom ešte niečo urobiť, ale v pohode hrajúci domáci im už nič nedovolili.
l Góly: 60. a 76. Tárnyik. R Oselský, ŽK: Baka, Gavroň, Smatana - Végh, Méry, 250 divákov. MŠO: Németh - Varga, Urbán, Mišicák (46. Molnár), Smatana, Baka (70. Tóth), Gavroň, Tárnyik, Tácsik, Kovács, Kiánek. Tréner B. Toběrný. ŠTK: Pörsök - Végh, Ambrus, Méry, Červený, Szerencsés, Szerda (74. Rigó), Almási, Soós (59. Simon), Vodička, Öszi. Tréner M. Novotný. ⋌R. GULIŠ
Led. Rovne - ČFK Nitra
3:1 (1:1)
Po opatrnom začiatku otvoril skóre domáci Jančovič a v 18. min Bahno v dobrej pozícii hlavičkoval nad. Po nevinnej akcii vyrovnal Nagy na 1:1. Sklári mali ďalšie šance, ale Ptáček hlavičkoval nad a Mišík mieril vedľa. Po prestávke najprv nebezpečne vystrelil Kovan, no Minarech bol pozorný. V 65. min potrestal chybu obrany Nitry Jančovič - 2:1. V 75. min opäť Kovan v dobrej pozícii netrafil domácu bránu, tak najlepší hráč Jančovič hetrikom pečatil.
l Góly: 8., 65. a 90. Jančovič - 20. Nagy. R Kalčík, 200 divákov, ŽK: Bahno, Jančovič, Ľ. Šebo, Nagy. ČFK: Borčin - Gardian, Horňák, Škeňo, Maga (42. Valkovič), Šelméci, Paľo, Nagy, Novakovič, Charizopulos, Kovan. Tréner J. Kostoláni. ⋌S. DETKO
Partizánske - Dubnica B 0:1 (0:0), 73. vlastný (Briatka). Pov. Bystrica - D. Vestenice 2:0 (0:0), 48. a 62. Hrnčík.

2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 201

Odberné miesto na Hlavnej ulici, v budove bývalej banky. Ako dobrovoľníčka tu pomáhala poslankyňa Dagmar Tóthová Skačanová.

V Nitre prerobili pre covid pacientov už aj časť detskej kliniky

Vedenie nemocnice uvažuje aj nad možnosťou, že v Nitre nezostane počas pandémie žiadne lôžko pre deti. Malých pacientov by v takom prípade prevážali do iných miest.

Riaditeľ nitrianskej nemocnice Milan Dubaj.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Ščasný: Musíme sa posilniť, s týmto by sme v lige neuspeli

Nitra na štarte prípravy porazila Púchov 2:1. Nastúpil aj 19-ročný odchovanec Dortmundu.