Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Krajské derby pre Levice

Nitrianskym basketbalistom opakovane dochádza para v zlomových okamihoch stretnutí. Prehrali štvrtý zápas v rade.

Slovintegra Levice – BK Casta SPU Nitra 85:77 (20:18, 19:24, 22:17, 24:18). Levičania na domácej palubovke ešte nevyhrali, preto sa čakal dobrý basketbal. Úvod patril Nitre, no vzápätí domáci ušli na 14:6 a tréner Urban si vyžiadal prvý oddychový čas. Druhá štvrtina sa niesla v znamení Nitry. Agilní boli hlavne Gašparac a Červenka, no na konci druhej štvrtiny Levice predsa len znížili. Tretie dejstvo bolo vyrovnané, hostia z Nitry pracovali dobre v obrane a Levice sa nevedeli dostať do trháku. Tri a pol minúty pred koncom zápasu ešte svietilo na tabuli 72:71, no Ristanovič s Kleinom potiahli domácich, ktorí napokon tradičného rivala zdolali o osem bodov a tešili sa z prvého domáceho víťazstva.
l Rozhodovali Gabara, Szibilla a Margala, TH: 30/20 – 25/19, fauly: 22 – 28, trojky: 5 – 4, 5 OCH: 36. Žiak, 39. Gašparac, 650 divákov.
l LEVICE: Ristanovič 23, Gambiroža 17, Lutovský 16, Klein 12, Pohánka 8 (Samanovič 4, Klár 3, Jurík 2, Kucsa).
l CASTA: Červenka 21, Gašparac 17 (3), Orešanský 8, Grznár 4, Rendla (Vojtek 9, Vido 7 (1), Žiak 6, Jankovič 5). Užitočnosť: Červenka 20, Orešanský a Jankovič 11, Gašparac 10.
Juraj Gacík, tréner Levíc: „Vedeli sme, že Nitra bude nepríjemný súper s kvalitnou celoplošnou obranou. Potrebujeme sa dostať z akéhosi herného kŕča a myslím si, že tento vyrovnaný a dramatický zápas tomu poslúžil.“
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Opäť sme dlho hrali vyrovnanú partiu so súperom, ktorý patrí medzi silnejšie tímy, ale v zlomových okamihoch nám chýbali výrazné osobnosti, ako je napríklad Ristanovič.“ ⋌(TB)
Komárno - Svit 86:65 (49:30), Majoroš 28, Pivac 27, Ivanovič 21, Marič 4, Fapšo 3, Barišič 3. Komárno hralo prvý zápas doma. Rozhodujúci náskok si vytvorilo v druhej štvrtine, ktorú vyhralo 27:10. Blysol sa Ivanovič, autor 6 trojok!
l Ostatné výsledky: Inter - Lučenec 78:76, Handlová - Sp. N. Ves 86:80, Prievidza - Košice 82:78, D. Kubín - Pezinok 70:71.
12. Košice 6 1 5 393:458 7
l Ďalší program - 7. kolo – 27. 10. o 18.00 h Nitra – Inter, Lučenec – Komárno, Pezinok – Levice.