Základný kameň nemocnice v Šali položili v septembri 1962, slávnostne ju otvorili 27. októbra 1967. Výstavba si vyžiadala náklady tridsaťšesť miliónov korún, jej prvým riaditeľom sa stal Karol Bitter.
„Spočiatku tu existovali štyri oddelenia: interné, detské, chirurgické a gynekologicko-pôrodnícke. Postupne pribúdali ďalšie. V roku 1971 vzniklo neurologické, v 1975 anestéziologicko-resuscitačné, v 1976 oddelenie tuberkulóznych a respiračných chorôb, v 1982 dermatovenerologické, v 1996 oddelenie klinickej onkológie. Okrem lôžkovej časti pre 285 pacientov pribudli röntgenovo-diagnostické oddelenie, oddelenie centrálnej sterilizácie, biochémie, hematológie, fyziatricko-rehabilitačné oddelenie. Poliklinická časť bola obsadená odbornými ambulanciami, urologickou, ortopedickou, psychiatrickou, neurologickou, psychologickou, logopedickou ambulanciou a vytvorený bol celý komplex detského lekárstva s alergologickou a kardiologickou ambulanciou. Všeobecné lekárstvo bolo zastúpené internou, chirurgickou, gynekologickou, otorinolaryngologickou a stomatologickou ambulanciou. Priemerný počet hospitalizovaných ročne predstavoval takmer deväťtisíc sto pacientov,“ odznelo v príhovore na oslavách jubilea nemocnice. Vo funkcii riaditeľov nemocnice sa postupne vystriedali Karol Bitter, Kamil Vaško, Igor Bečár, Ladislav Vnuk, Mária Jarošová až po súčasného riaditeľa Alexandra Tirindu. Ten do tejto funkcie nastúpil po ukončení činnosti NsP Šaľa ako príspevkovej organizácie Nitrianskeho samosprávneho kraja a v priestoroch nemocnice začala s poskytovaním zdravotnej starostlivosti nezisková organizácia FORLIFE, n.o. Nemocnicu prevzali s dlhom sto miliónov korún. Stalo sa tak 30. septembra 2005. „Zachovali sme všetky oddelenia a ambulancie i produktívny zdravotnícky personál. Výrazne sa však zredukovala administratíva a podporné hospodársko-technické činnosti, čím sa ušetrili nemalé personálne náklady. Vďaka postupnému nárastu počtu pacientov, počtu hospitalizácií, ale aj vďaka úspešnému vyjednávaniu s poisťovňami o cenách a limitoch sme dosiahli, že v roku 2007 je už hospodárenie nemocnice v Šali vyrovnané,“ uviedol Alexander Tirinda.
Svoj pracovný život s touto nemocnicou spojil aj chirurg Jozef Grell. Ako sekundárny lekár do nej nastúpil ešte v roku 1976. Vyskúšal si i funkciu na poste primára či námestníka. „V súčasnosti pracujem na oddelení chirurgie a dúfam, že v tejto nemocnici aj v zdraví dokončím tú svoju lekársku púť." Jozef Grell je aj poslancom Mestského zastupiteľstva v Šali. Nemocnici želá, aby jej služby zodpovedali potrebám 21. storočia.
Poslancom Mestského zastupiteľstva a tiež lekárom v nemocnice je aj Igor Bečár. „V roku 1979 som začal pracovať na röntgenologickom oddelení. V pamätných rokoch po novembri 1989 som sa skôr z naivity, ako z nejakého presvedčenia, dostal do víru politiky. To ma dvakrát na striedačku s kolegom Vnukom vynieslo do funkcie riaditeľa nemocnice. Bolo to v rokoch 1991 až 92 a potom v rokoch 1994 až 95. Nemocnici želám, aby trochu zakvitla a dostala ten potrebný dúšok vody." Štrnásť rokov života s touto nemocnicou spojil aj súčasný primátor Šale Martin Alföldi. Verí, že nemocnica prežije aj súčasné ťažké obdobie, že bude ešte dlho slúžiť v prospech obyvateľstva tohto regiónu.