Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Čierny týždeň, aspoň bod zachránila Nitra

FC Nitra - ZTS Dubnica 1:1 (0:1) V ôsmom stretnutí doma stratili Nitrania prvé body.

FC Nitra - ZTS Dubnica 1:1 (0:1)
V ôsmom stretnutí doma stratili Nitrania prvé body.Domáci mali v úvodnej štvrťhodine viac loptu na kopačkách, ale vyloženú šancu si nevypracovali. V 20. min. sa ujali vedenia Považania. Center z ľavej strany predĺžil hlavou Seye a J. Zápotoka pohotovo prestrelil Hrošša – 0:1. O tri minúty mohol vyrovnať Štajer, no jeho priamy kop z 20 m brankár Perniš kryl. Bola to jediná strela Nitry do priestoru hosťujúcej bránky v prvom polčase... Po zmene strán zvýšili domáci obrátky, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. V 54. min. z pravej strany si Grajciar obhodil Ondráša a presnou prihrávkou našiel Štajera, ktorý ľavačkou poslal loptu do siete ZTS. Na opačnej strane krížna strela Kuzmu šla tesne vedľa. V záverečnej polhodine hru ovládli Nitrania, ich šance však ostali nevyužité. Najbližšie ku gólu bol Grajciar, ale Adámik loptu vykopol z bránkovej čiary. V 89. min. zachránil FC od pohromy Hroššo, keď vytlačil Bruškovu gólovku na roh. Rozuzlenie neprišlo ani v nadstavenom čase, a tak sa body delili.

FAKTY ZO ZÁPASU
  Góly: 54. Štajer – 20. J. Zápotoka.
 Pred 2 242 divákmi rozhodoval P. Hrčka, ŽK: Pleva, L. Zápotoka, Zimen (všetci Dubnica).
 FC: Hroššo – Hrnčár (41. Kostoláni), Tóth, Janíček (46. Karlík), Ďatko – Grajciar, Šimončič, Babic, Štajer (62. Vrána) – Hesek, Čurgali.
ZTS: Perniš – Zimen (56. Bruško), Adámik, Nosek, Ondráš – Držík, J. Zápotoka (69. T. Zápotoka), L. Zápotoka (80. Kiška), Pleva – Kuzma, Seye.

Servis Corgoň ligy
Ostatné výsledky 15. kola
FC Senec - AS Trenčín 3:0 (1:0), 11. a 58. Kuráň, 87. Papaj.
Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:0.
MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2 (1:0), 44. Kucka - 65. Štyvar, 86. Porázik.
Stretnutie Slovan - Artmedia hrajú v pondelok o 20.05 h.
Program 16. kola
10. 11. o 17.30 h Trnava - Senec, Dubnica - B. Bystrica, Žilina - Košice, 11. 11. o 10.30 h FC ViOn - Nitra (Fajčík), Artmedia - Ružomberok, 12. 11. o 20.05 h Trenčín - Slovan (TV).

SLOVO TRÉNERA
Pavel Hapal: „Inkasovaný gól nás zaskočil a do konca polčasu sme sa z toho nevedeli dostať. Druhý polčas sme vystupňovali tempo, mali sme aj dosť vyložených šancí. Škoda, že sa nám podarilo skóre len vyrovnať."

OKAMIH ZÁPASU
Bežala 85. min., keď sa po hlavičkom priťuknutí Čurgaliho ocitol vo vyloženej šanci Hesek, ktorý však po kontakte so súperovým obrancom nezakončil. Píšťalka rozhodcu Hrčku ale ostala na prekvapenie všetkých nemá.

POSTAVA ZÁPASU
Hlavne po prestávke bol pri všetkom podstatnom pravý záložník Peter Grajciar. „Grco" bol hnacím motorom nitrianskej ofenzívy, jeho asistencia pri góle bola ukážková. Sympatickému výkonu chýbal iba víťazný gól.

Košice - Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Výsledok hovorí jasne, aj keď je pre nováčika krutý.Prví sa zastreľovali Zlatomoravčania, Greguška s Černákom ale z diaľky nepochodili. Potom zachraňoval aj gólman hostí Brezina po voleji Kolbasa a bežala len 10. min., keď mal nováčik veľkú príležitosť po akcii Jusku, Kuračka ale pri zakončení v šestke nechal vyniknúť brankára Košíc Putnockého. V ďalšom priebehu už začali preberať iniciatívu domáci, hlavička Cicmana zostala ešte hrozbou, ale v 23. min. po akcii Majoroša Bašista v skrumáži otočený chrbtom k bráne predsa otvoril skóre... Šťastný gól priniesol Košiciam pohodu, Brezina ale aj naďalej držal svojich nad vodou pri priamom kope Kolbasa a šanci Jurča. Rozhodnutie prišlo krátko po obrátke, keď Jurčo technickou strelou spoza 16-tkového oblúka zvyšoval na 2:0. O chvíľu Brezina ratoval opäť po priamom kope Majoroša. Hostia potom zvýšili aktivitu, vysporiadať sa ale nevedeli s rozhodcom Šuniarom, ktorý meral fauly i karty čudným metrom. V závere si ešte Jurčo vypýtal penaltu, z ktorej pečatil výsledok Kolbas.

 Góly: 23. Bašista, 48. Jurčo, 84. Kolbas (11 m).
 R Šuniar, 1 550 divákov, ŽK: Školník, Cicman - Hözl, Juska, Brezina.
 MFK: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista (81. Džogan), Cicman - Kolbas, Školník (46. Bicák), Majoroš, Pa. Majerník, Jurčo - J. Novák (63. Ro. Šimko).
 FC VION: Brezina - Pavlenda, Klabal, Pe. Farkaš, Číž - Kuračka, Greguška, Hözl (81. Choma), Černák, Juska (67. Gibala) - Chren (88. Žembera).

Ján Rosinský: „V prvom polčase sme hrali kvalitný zápas, súpera sme nepúšťali veľmi do šancí. Vedenie domácich upokojilo, nám sa po druhom góle všetky zámery zrútili, Košice dohrávali v dobrom tempe a vyhrali zaslúžene."

Kapitán Košičanov Jozef Majoroš ml. bol motorom ofenzívy svojho mužstva. Práve po jeho prieniku pripísali Bašistovi prvý domáci gól zo skrumáže. „Čepi“, ako svojho miláčika volajú fanúšikovia, hýril aktivitou aj myšlienkami.