Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Ďalšia stovka v súperovom koši

Basketbalisti Nitry v piatok zvládli ďalšiu povinnú jazdu a poskočili na ôsme miesto v tabuľke.

BK Casta SPU Nitra - BK Dolný Kubín 108:66 (22:16, 36:14, 23:24, 27:12). Nitra začala napĺňať predpoklady od začiatku a za stavu 10:2 si tréner hostí Lovík bral prvý time-out. Dolný Kubín sa ako-tak držal do 11. min., ale potom prišiel 6-minútový úsek, ktorý Nitra vyhrala 26:2! Hostia pôsobili bezradne, agresívna obrana Urbanových zverencov im robila obrovské problémy. V tretej časti Nitrania ubrali z plynu, čo súper využil na vyrovnaný priebeh. Fanúšikovia sa však opäť dočkali stovky. Paradoxné je, že hoci Casta deklasovala svojho súpera, v tabuľke sa mu s počtom štyroch víťazstiev iba vyrovnala.
Rozhodovali Lukáč, Kuzmiak, Lacko, TH: 21/17 - 41/30, fauly: 32 - 23, trojky: 5 - 4, 400 divákov.
CASTA: Hill 24, Gašparac 23 (3), Červenka 7 (1), Seman 6, Hašan 3 (Vojtek 20 (1), Žiak 13, Jankovič 4, Orešanský 4, Vido 2, Tragor 2, Rendla). Užitočnosť: Hill 27, Gašparac 24, Vojtek 22, Žiak 12.
l Dolný Kubín (najviac bodov): Bačič 14, Sljuka 14, Cvitanovič 7.
Ľubomír Urban, tréner: „Rozhodlo sa už do prestávky. Škoda voľnejšieho prístupu v tretej štvrtine." ⋌(KI)
Komárno - Prievidza 74:82 (33:41), Majoroš 29, Barišič 17, Pivac 11, Fapšo 10, Marič 4. V Komárne sa zrodilo prekvapenie. Domácim sa nedarila trojková streľba (4/26), súper nielenže držal krok, ale nakoniec mal aj viac šťastia.
l Ostatné výsledky: Lučenec - Pezinok 81:78, Inter - Handlová 92:84, Svit - Sp. N. Ves 76:65, Košice - Levice 88:89.
12. Košice 11 2 9 768:847 13
l Ďalší program - 12. kolo - 23. 11. o 18.00 h Komárno - Handlová, 24. 11. o 18.00 h Nitra - Pezinok.
Slovenský pohár
Osemfinále - odveta: Komárno - Banská Bystrica 86:38 (41:15), Pivac 20, Majoroš 15. Prvý zápas 80:41, postupuje Komárno.
Vo štvrťfinále sa Komárno stretne so Spišskou Novou Vsou, termíny sú 28. 11. a 5. 12.

PRÍDU SILNEJŠÍ SÚPERI
V posledných dvoch domácich dueloch si nitrianski basketbalisti hladko poradili so súpermi z dolných poschodí tabuľky. Naznačuje to, že by si predsa len mali trúfať na viac, ako je ich momentálne ôsme miesto. „Dúfam, že súperov ako Dolný Kubín a Prievidza dostaneme v tabuľke pod seba,“ zaželal si tréner Ľubomír Urban. Jeho tím má za sebou prvú štvrtinu základnej časti. „Od pondelka musíme ladiť formu na silnejších súperov, doma totiž privítame prvý Pezinok, neskôr aj Lučenec či Levice, to bude pre náš tím skúška. Po polovici súťaže budeme vedieť, na čom sme,“ dodal tréner, ktorý v piatok neváhal poslať na palubovku debutujúceho Hašana dokonca od úvodného rozskoku.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 065

Ponuku na výjazdové MOM obce z okresu Nitra odmietli. Museli by doplácať. Ministerstvo žiadajú, aby upravilo podmienky.

1 h
Antonín Stavjaňa.

Čo povedal tréner po prehre 1:3 na východe?

11 h
Po tomto páde ex-Nitrana Balaja (na zemi) pri Regäselovi (vo výskoku) zapískal rozhodca Očenáš penaltu pre FC ViOn, ktorá v kontexte s ďalšími udalosťami nesedela domácemu trénerovi Petrovi Lérantovi (v čiernom).

Tvrdé slová na tlačovke – trénerovi Nitry sa vonkoncom nepáčila penalta, akou FC ViOn potvrdil historický skok do nadstavby o titul.