Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Pred reprezentačnou prestávkou povzbudivé body spod Dubňa

Skalica - Nitra 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Po dvoch góloch pri presilovke skórovali Záhoráci aj v oslabení, v polovici zápasu bolo vymaľované.
Úvodná šanca hosťujúceho Kapičku skončila len na konštrukcii brány, a tak sa vedenia ujali aktívnejší domáci, keď vylúčenie Gašpara potrestal strelou pod hornú žŕdku R. Školiak. Vstup do druhej tretiny zvládli lepšie Skaličania. Najprv ich vedenie zvýšil pri presilovke 5 na 3 príklepom Pálfy, ten istý hráč onedlho v oslabení elegantným bekhendovým blafákom medzi nohy prekonal Mastiča. Štvrtý gól HK 36 vsietil v záverečnej časti hry Višňovský, Nitrania už iba skóre kozmeticky upravili.
l Góly: 13. R. Školiak, 24. a 26. Pálfy, 48. T. Višňovský – 54. Gálik (Petrmichl), 60. Vozdecký (M. Štefanka, Gálik).
l Pred 2 700 divákmi rozhodoval Lauff ml., vylúčenia 8:10, navyše Vozdecký 10 min., presilovky 2:0, oslabenia 1:0.
l HK ARDO: Mastič – Lukas, Sedlák, Rimmel, Halász, Šimka, Petrmichl, Vojta – Kolník, Gašpar, Kmeč – H. Ručkay, Kapička, Dornič – Vozdecký, M. Štefanka, Gálik – Valach, J. Ručkay, Hronský.
Jan Neliba, asistent trénera: „Pre nás je každý zápas kľúčový. Skalica sa ujala vedenia 3:0 a bolo rozhodnuté. Faktom je, že domáci majú skvelého Pálfyho, ktorý hrá vo vynikajúcej forme.
JURAJ DANO

Žilina - Nitra 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
V dramatickom stretnutí pred televíznymi kamerami museli o víťazovi rozhodnúť až trestné strieľania.
Domáci nevyužili v prvej tretine štyri presilovky, a tak prišiel zákonitý trest v podobe gólu do ich siete. Po akcii druhého útoku hostí prekonal švédskeho brankára Ottossona Dornič. V úvode prostrednej časti boli aktívnejší Žilinčania, čoho výsledkom bolo vyrovnanie. Ešte predtým však Nitra nevyužila 70 sek. presilovku 5 na 3. Tretia tretina veľa šancí nepriniesla, diváci gól nevideli ani v predĺžení. Pri samostatných nájazdoch uspeli Nitrania vďaka dvojgólovému Gálikovi.
l Góly: 38. Hájnik - 11. Dornič (H. Ručkay, M. Chrenko), rozhodujúci nájazd premenil Gálik.
l Pred 1 222 divákmi rozhodoval Bulanov, vylúčenia 7:10, presilovky a oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Konrád - Lukas, Vojta, Rimmel, Halász, Šimka, Petrmichl - Kmeč, Gašpar, Kolník - Dornič, M. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký.
Jan Neliba, asistent trénera: „Bolo to stretnutie dvoch súperov, ktorí chcú ešte postúpiť do play–off. Hráčov sme upozorňovali, že píska rozhodca z Ruska, aby si dávali pozor na vylúčenia. Myslím si, že sme v zápase neboli lepší, ale šťastnejší."
JURAJ DANO

Ostatné výsledky 32. kola
SR 20 - Trenčín 0:2, Poprad - Slovan 6:2, Martin - Košice 4:1, Zvolen - Kežmarok 6:2, L. Mikuláš - Skalica 4:3 sn.

Súťaž má reprezentačnú prestávku.
34. kolo - 18. 12. o 17.30 h Nitra - Poprad.
Štatistiky HK Ardo Nitra
l 27 - M. Štefanka 10+17, 22 - Gálik 12+10, 19 - Vozdecký 7+12, 17 - Kolník 10+7, 12 - T. Chrenko 4+8, 11 - Dornič 4+7, 10 - Kmeč 2+8, 9 - Jass 3+6, 8 - Lukas 3+5, Kmeč 2+6, H. Ručkay 1+7, 6 - Valach 5+1, G. Saliji 3+3, M. Chrenko, Berzinš 1+5, 5 - Sedlák 1+4, 4 - Burián 3+1, M. Kováčik 2+2, 3 - J. Ručkay 1+2, Šimka 0+3, 2 - Suur, Raček 1+1, Halász, Galko, Gašpar 0+2, 1 - Rimmel 1+0, Vojta, Hronský, Špila, Petrmichl 0+1.
l Brankári: Konrád 3,11 g/z (1080, 56), Mastič 3,27 (917, 50), Račko 24,00 (5,2).

1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  3. Nové číslo Historickej revue
  4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  9. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  5. Nové číslo Historickej revue
  6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
  10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 109

Na snímke zo súboja vedúcich Kozároviec so Štúrovom sú dvaja kapitáni - vľavo hosťujúci Peter Molnár, vpravo domáci Miloš Ďurovič (chrbtom, č. 10).

V seriáli Futbalový bonzáčik sme nahliadli do kuchýň všetkých účastníkov IV. ligy Juhovýchod.