Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Odmenili sme najlepších tipérov

ASKO - Nábytok potešil Sádovských

O najlákavejšiu cenu v jesennej tipovačke sa postarala spoločnosť ASKO - Nábytok, ktorá má v Nitre svoju predajňu už viac ako rok. Najlepší tipér sa mohol tešiť na kredit vo výške 15 000 korún, s ktorým mohol v rozľahlej predajni naložiť podľa svojich predstáv.
Štrnásťkolový maratón z 829 súťažiaciach najlepšie zvládol Juraj Sádovský zo Žitaviec. Po dlhoročnom účinkovaní v tipovačke sa naňho po prvýkrát usmialo šťastie. „Sám som tomu ťažko mohol uveriť, keď som sa začal objavovať na prvých priečkach. V minulosti sa mi tak nedarilo, občas som aj súťaž nedokončil,“ priznal šťastný výherca, u ktorého je futbal po rodine hlavný koníček. Koženou doslova žije - v Žitavciach pôsobí ako hrajúci tréner, vo Vrábľoch trénuje prípravku, v zime hrá miniligu. Navyše, aj synovia Maroš a Martin idú v jeho šľapajach, obliekajú dres mládežníckych tímov Vrábeľ. Počas sezóny majú Sádovskí všetok voľný čas vyplnený futbalom, čo musí tolerovať aj manželka Gabriela.
„Pred vyplnením tiketu som si vždy pozrel, ako hrali mužstvá v posledných dvoch kolách. Ak to bolo možné, snažil som sa prehodiť pár slov aj s kamarátmi a známymi, ktorí mi mohli poradiť k tomu-ktorému zápasu. Pravda, na nič sa nedá spoľahnúť. Napríklad kamarát Mihálik mi zle poradil zápasy Jelenca. Z našej III. B triedy mi nevyšiel zápas Choča - Paňa, a tak by som mohol pokračovať. Isté je jedno - recept na správne tipy neexistuje,“ vraví J. Sádovský. Keď sa pohyboval na vrchných priečkach, cítil napätie. Opadlo z neho, až keď spočítal v pondelok tipy súperov po posledných zápasoch. Úspech už oslávil so spoluhráčmi na posedení pri guláši. „Súťaž je výborné spestrenie novín. Doporučil by som ju každému, koho futbal baví. Niekedy je zaujímavé sledovať aj názory radičov, napríklad ligový futbalista nevie, kde sú Čierne Kľačany,“ vytiahol kuriozitu rodák z Michalu nad Žitavou.
Čo hovorí na cenu? „Je výborná, hlavne užitočná. V predajni ASKO by si každý vybral, čo sa mu hodí. Navyše, na každom kroku sme sa stretali s ochotnými ľuďmi,“ nešetril chválou výherca. Sádovskí si vybrali jedálenskú súpravu, zloženú z rohovej lavice, stola a dvoch stoličiek, takže si vynovia kuchyňu, synov zasa poteší nový veľký stôl do detskej izby.
ASKO - Nábytok je líder v oblasti predaja nábytku a bytových doplnkov v Českej republike, ktorý postupne expanduje aj na Slovensko. Prvú predajňu otvoril pred rokom v Nitre, neskôr pribudli ďalšie v Trenčíne, Bratislave a Poprade, a to nie je konečný stav. Na obrovskej predajnej ploche v predajni ASKO - Nábytok možno nájsť nábytok pre každého - široký sortiment sedacích súprav, kuchýň, obývačiek, spální, detských izieb i bytových doplnkov. To všetko v atraktívnom modernom dizajne alebo aj v klasickom štýle. ASKO - Nábytok navyše pripravuje pre zákazníkov pravidelné akcie so zvýhodnením cien vybraných tovarov.
„Som rád, že cena od našej spoločnosti zatraktívnila túto veľmi sledovanú čitateľskú súťaž. Výhercovi srdečne blahoželám. Som presvedčený, že bude s nábytkom z nášho sortimentu veľmi spokojný,“ povedal vedúci predajne ASKO - Nábytok Ing. Rastislav Kukla.

Skryť Vypnúť reklamu

Kamera od Respectu pre Hippovcov

Korunnou princeznou jesennej tipovacej súťaže sa stala Šalianka Martina Hippová. Spoločnosť Respect SK, s.r.o. jej presné tipy vymenila za novučičkú kvalitnú videokameru.

Martina Hippová si prišla po výhru aj s manželom Petrom. Hneď nám bolo jasné, že táto dvojica už ceny brala. „Áno, pred dvoma rokmi, to ešte pod dievčenským priezviskom Dičérová,“ prezradila mladá Šalianka. Bez okolkov aj priznala, že za týmto úspechom je opäť jej manžel. Peter zvolil taktiku hry na dva tikety. „V potravinách sa predavačky niekedy čudujú, na čo sú nám dvoje novín,“ smejú sa spokojní výhercovia. Peter vypisoval jeden tiket podľa seba, pri krúžkovaní na druhom tikete si nechal poradiť od „radičov“, akurát nedával remízy, ale nahradzoval ich vlastným tipom. Tento ťah mu vyšiel, lebo v sumáre boli úspešné práve tikety písané na Martinu. „V posledných dvoch kolách radiči naozaj výborne poradili, takže aj oni majú svoj podiel na našom konečnom druhom mieste. V závere som musel párkrát aj zariskovať, ak som chcel preskočiť konkurentov. Lebo dať vždy len ten najpravdepodobnejší tip by nestačilo,“ odtajil svoje zmýšľanie. Risk mu vyšiel. Predtým však párkrát zhorel na tom, že tipoval srdcom. „Fandil som Šali, aj jej béčku, a to ma stálo pár bodov. Ešteže nebola v tipovačke Horná Kráľová, lebo aj tam by mi srdce nedovolilo hrať proti nej,“ uškŕňa sa. Vie, že mu pomohlo šťastie, ale jedným dychom dodáva, že futbal veľmi sleduje. Je totiž jeho veľkým koníčkom.
Krásnej cene sa Hippovci potešili. „Videokameru nemáme, takže zapasuje,“ netajila spokojnosť Martina. MY sme mladému manželskému páru zaželali, aby na nej čoskoro natáčali aj svoje ratolesti.
Digitálnu videokameru Canon pre strieborného tipéra venovala spoločnosť Respect SK, s.r.o., Piešťany, ktorá pôsobí na poisťovacom trhu. Jej logo možno vídať na viacerých športoviskách v regióne, čo svedčí o tom, že podpora športu patrí medzi jej priority. Respect SK rozdeľuje svoju priazeň medzi viaceré futbalové kluby, neobchádza však ani iné športy ako hádzanú či basketbal. „Kto má šport úprimne rád a robí ho so srdcom, zaslúži si podporu. Snažíme sa pomôcť klubom, aby vytvárali športovcom i fanúšikom čo najlepšie podmienky, a je jedno, či hovoríme o profesionálnych tímoch, amatérskych spolkoch alebo práci s mládežou. Spolu by sme sa mali snažiť o skultúrnenie športu na Slovensku,“ povedal šéf spoločnosti Respect SK Dušan Guľáš, ktorý veľmi rád podporil aj tipovaciu súťaž MY krásnou cenou. „Nie je jednoduché presne hádať výsledky futbalových súťaží, preto si úspešní tipéri zaslúžia môj obdiv. Verím, že výherkyňa bude s videokamerou spokojná a užije si s ňou veľa pekných chvíľ,“ dodal D. Guľáš.

Skryť Vypnúť reklamu

Recover.sk odmenil foťákom rodáka

Štvrtá „zemiaková“ priečka pre športovcov nie je veľmi populárna, ale v našej tipovacej súťaži by ju väčšina z vás brala. Vladimír Kompas totiž vďaka nej prišiel k novému digitálnemu fotoaparátu od spoločnosti Recover.sk.
Vladimíra Kompasa netreba futbalovej verejnosti v Nitrianskom okrese veľmi predstavovať. Rodák z Čápora, ktorý už tridsať rokov býva v Nitre, má za sebou hráčske časy v drese rodnej obce a v Močenku, neskôr sa dal na pískanie. Píšťalke je verný už dvadsať rokov, chodí si aj zahrať s partiou starých pánov Mlynáriec, takže futbal je naďalej náplňou jeho víkendov. „Tipovačka je fajn súťaž. Keď už je ten tiket v novinách, pravý futbalový fanúšik by ho nemal obísť,“ vraví. Do súťaže sa zapojil po tretí raz, takže výhrou naplnil známe porekadlo. „Recept neexistuje, môžete mať len šťastie. Samozrejme, športovú prílohu prelúskam vždy celú od A po Z, ale aj tak nie je ľahké trafiť sa. Myslím si, že okresné súťaže sa tipujú ťažšie ako ligové,“ pokračuje V. Kompas. Natipované zvykol mať hneď v pondelok poobede, dával na prvý dojem. Na jeho tiketoch nechýbali ani remízy. Niekto môže tvrdiť, že ako rozhodca vie o futbale viac ako iní tipéri, a z toho môže ťažiť. Čo on na to? „Podľa mňa to nie je výhoda. Možno mám viac informácií, ale tie ma skôr mätú, ťažko sa na niečo spoľahnúť. Dôkazom toho je aj fakt, že počas jesene som pískal dva zápasy z tiketu, a v oboch prípadoch sa skončili inak, ako som mal natipované,“ prezrádza kuriozitu. Cena ho poteší. „Koho by nepotešila? A hádam si ju aj zaslúžim,“ zakončil s úsmevom Vladimír Kompas.
Digitálny fotoaparát mu venoval šéf firmy Recover.sk Peter Micheľ, inak futbalový činovník z Cabaja-Čápora. Náhoda teda chcela, že foťák odovzdal „rodákovi“. „To je super, zostane to doma,“ pousmial sa garant ceny, keď blahoželal výhercovi.
Recover.sk je mladá spoločnosť, ktorá spája výhody internetu, potrebu expresnej rýchlosti a dopyt po kvalitných kancelárskych produktoch dennej spotreby za prijateľné ceny. Zaoberá sa dovozom spotrebného materiálu pre laserové tlačiarne najpoužívanejších značiek. Nové či zrenovované tonery vám dokonca dovezie expresne rýchlo priamo do firmy. Nielen to, ak kupujete nový počítač, alebo máte akékoľvek požiadavky v oblasti hardwaru, softwaru a internetu, môžete sa rovnako spoľahlivo obrátiť na Recover.sk.
Šéfa spoločnosti Petra Micheľa mnohí poznajú z futbalových ihrísk. V bráne Cabaja-Čápora síce absentuje pre zranenie, no snaží sa pozdvihnúť futbal v obci po funkcionárskej stránke. Okrem toho spolupracuje s reprezentačným trénerom brankárov Rastislavom Vincúrom. Viac sa možno dozvedieť na internetovej stránke www.brankar.sk. Spolu pripravujú aj časopis, určený pre futbalových brankárov. „Futbal mám skrátka rád, a to je aj dôvod, prečo sme podporili tipovaciu súťaž zaujímavou cenou,“ zakončil P. Micheľ.

Skryť Vypnúť reklamu

Značka Umbro obliekla aj rodinu Bojdovcov

O tretie miesto v tipovacej súťaži bol tuhý boj – s rovnakým počtom bodov totiž finišovala štvorica tipérov. Napokon si bronz vytipoval František Bojda z Nitry, pomohol mu zásah z prvého kola, kedy trafil deväť zápasov!
Medzi účastníkov tipovacej súťaže patrí už dlhé roky. Pred rokom sa mu pošťastilo uhádnuť všetkých desať zápasov, vtedy si z redakcie odniesol kartón piva. Teraz po prvý raz bral cenu vo finiši. „Tipovačka je v prvom rade zábava. A že to takto vyšlo? Jednoducho, mal som šťastie,“ vraví. Pozoruhodný je čas, kedy vypĺňal tiket – vždy vo štvrtok ráno okolo pol šiestej. Žeby recept pre ostatných? „Každé ráno som hore už o piatej, aj bez budíka. Keďže do práce chodím na siedmu, mám čas v kľude natipovať,“ prezradil. Ako bývalý futbalista Čakajoviec sleduje podrobne okresný futbal, v nižších súťažiach sa vyzná asi viac ako v tých ligových. „Nevyhýbal som sa ani remízam. Občas som dal aj riskantné tipy a zopár ich vyšlo,“ hovorí. Mal tímy, na ktoré sa dalo spoľahnúť, naopak, viackrát ho sklamali napríklad Topoľčany, ktorým veril.
František Bojda si za svoje presné tipy mohol vybrať kvalitné oblečenie v predajni Umbro. Zachoval sa ako najlepší tatino a do Galanty zobral svoje dve deti. Syn Ferko a dcérka Dada boli od radosti celí bez seba, že si mohli vybrať, čo sa im páči. Spolu si odniesli tri zateplené mikiny, vak a čiapku. „Nech sa deti tešia. Čo už ja potrebujem, iba ak montérky,“ povedal skromne výherca.
Cenu pre tretieho tipéra v konečnom poradí venovala firma Dali Galanta s.r.o., ktorá je výhradným distribútorom športového oblečenia Umbro, ako aj značiek Stiga aj Kangaroos.
Umbro má bohatú históriu, na svojich dresoch nosili jeho logo päťkrát tímy, ktoré získali titul majstra sveta vo futbale. Značka dnes oblieka napríklad reprezentačné tímy Anglicka, Švédska, popredné kluby ako Olympique Lyon, Glasgow Rangers, v Čechách Slaviu Praha. Okrem toho však Umbro podporuje aj mládežnícke turnaje a šport na školách.
V ponuke sú samozrejme dresy, lopty, kopačky, chrániče, tašky, tréningové aj reprezentačné oblečenie a ďalšie príslušenstvo, všetko vyvinuté s použitím najmodernejších technológií. Značkové predajne Umbro možno nájsť v Bratislave, Trnave, Nitre, Dunajskej Strede a Skalici.
Spoločnosť Dali je partnerom oblastných futbalových zväzov, spolupracuje aj s množstvom futbalových a futsalových klubov. „Oddielom aj v nižších súťažiach ponúkame špičkovú výstroj a kompletný servis, vrátane zaujímavých vernostných zliav,“ prezradil šéf Ivan Karkuš, ktorý pri našej návšteve poblahoželal výhercovi. „Verím, že s oblečením značky Umbro budete veľmi spokojní,“dodal.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 25 113
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 18 465
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 874
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 344
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 648
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 848
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 783
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 721
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 445
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 956
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Koronavírus: Odberné miesta v Šali a vo Veči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Šali a vo Veči.

Plošné testovanie na Covid-19:Zdravotník odoberá vzorku.

Šaľa potrebuje dobrovoľníkov na víkendový skríning

Radnica sľubuje aj finančné ohodnotenie.

Testovanie na Covid-19.

V okrese Zlaté Moravce zaznamenali 148-percentný nárast pozitívne testovaných

V okrese Zlaté Moravce sa rapídne zvýšil počet obyvateľov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Počas jedného týždňa zaznamenali v okrese 148-percentný nárast, na 100.

Plošné testovanie na Covid-19.

Žihárčan v Afrike bez povolenia ulovil tigra, hrozí mu päť rokov za mrežami

Jeden až päť rokov za mrežami hrozí mužovi, ktorý v Afrike ulovil tigra a bez povolenia ho na komerčné účely nechal doviezť na Slovensko.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Už ste čítali?