Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Dve drámy s radostným finišom udržali HK Ardo stále v hre

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Nitra - Kežmarok 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1)

Diváci dlho rozhutovali, či mužstvá zväzuje viac dôležitosť šesťbodového zápasu alebo nemohúcnosť.

Rýchly gól hostí povzbudil, Palovčík šikovne prepasíroval do siete odrazený puk. Nitru ale vrátil do hry prvý útok, ktorý rozbiehal po zranení sa vracajúci M. Kováčik. Súperi sa potom ťahali o každý gól, v 51. min. M. Slovák zmazal domáci náskok (3:3) a v poslednej minúte dokonca Palovčík netrafil puk pred odkrytou Račkovou bránou... Napokon o víťazovi rozhodovali až samostatné nájazdy, jediný sa presadil Nitran M. Kováčik, naopak, Račko neinkasoval.
l Góly: 14. Mihálik (Vojta, Kolník), 22. Dornič (Sedlák), 35. M. Kováčik – 2. Palovčík, 29. Strapko, 51. M. Slovák.
l Pred 2297 divákmi rozhodoval Halecký, vylúčenia 11:12, OT M. Slovák (Kežmarok), presilovky 1:2, oslabenia: 1:0.
l HK ARDO: Račko - Sedlák, Galko, Vojta, Halász, Šimka, König – Kolník, Mihálik, M. Kováčik – Vozdecký, Štefanka, Gálik – Uhnák, T. Chrenko, Dornič – H. Ručkay, Hronský, M. Chrenko.
Jan Neliba, tréner: „Dôležitý zápas o šancu bojovať o play off chlapci zvládli, body sme napokon vydolovali. Vo vyrovnanom zápase nás Kežmarok zaskočil, ale od druhej tretiny hráči bojovali, spokojní museli byť aj diváci ." ⋌ŠTEVO KORMAN

Nitra - Skalica 4:3 sn (1:1, 0:1, 2:1)
Aj v nedeľu sa v Nitra aréne predlžovalo, veľmi dôležitý zápas v bitke o play off Ardo zvládlo po nájazdoch.
Radosť na tribúnach vypukla už v 2. min., keď Kolník posunul Kováčikovi a ten otvoril účet. O schladenie sa však postaral Liščák. V druhej časti dominovali hostia, Nitranov podržal Račko. Posledná časť bola v réžii domácich. Štefanka v rozpätí troch minút získal vedenie. Hostia sa nevzdávali, 52 sekúnd pred koncom v hre 6 na 4 posunul R. Školiak zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol. V samostatných nájazdoch o všetkom rozhodol v šiestej sérii Kováčik.
l Góly: 2. Kováčik (Kolník), 45. Štefanka (Vozdecký, Rimmel), 49. M. Štefanka (Gálik, Vozdecký) - 5. Liščák, 24. Gründling, 60. Školiak.
l Pred 2930 divákmi rozhodoval P. Grečko, vylúčenia 8:4, OT + DKZ Ž. Pálffy (Skalica), presilovky 0:2, oslabenia: 0:0.
l HK ARDO: Račko - Halász, Vojta, König, Rimmel, Galko, Sedlák - Kolník, Mihálik, M. Kováčik - H. Ručkay, T. Chrenko, Dornič - Vozdecký, Štefanka, Gálik - Slovák, Čaládi.
Jan Neliba, tréner Nitry: „Vedeli sme, že kvalita je na strane Skalice. Súper hral účelne. V obrannej činnosti sme sa trápili, keď sme stiahli hru na tri útoky, kvalita sa zlepšila. Musím vyzdvihnúť výkon brankára Račka.“ ⋌JAKUB TAKÁČ

SERVIS
Ostatné výsledky 42. kola
Poprad - Kežmarok 4:3, Zvolen - Košice 7:4, Žilina - Trenčín 2:6.

Najbližší program
15. 1. o 17.30 Nitra - Žilina, 18. 1. o 17.00 L. Mikuláš - Nitra. Nadstavba štartuje už 20. 1.