Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Ďalší dvojitý zásah Casty

NITRANIA V TABUĽKE STÚPAJÚ, KOMÁRNO KLESÁ

Z Košíc priviezli nitrianski basketbalisti komfortné víťazstvo. Doma ho potvrdili v dueli so silným Svitom.
25. kolo: Slávia TU Košice - BK Casta SPU Nitra 47:74 (10:17, 10:20, 19:16, 8:21). V priemernom stretnutí nastúpili Košice s okliešteným kádrom, ale najmä akoby bez elánu. Nitrania položili základy víťazstva na konci prvého polčasu, za ktorý dovolili domácim vďaka dobrej obrane streliť len 20 bodov. V úvode druhej polovice sa Košičanom síce podarilo znížiť náskok Nitranov (33:39), ale tí opäť kontrovali údernou fázou. Rozstrieľal sa Hill (za druhý polčas 16 bodov) a Casta nakoniec s prehľadom doviedla zápas do víťazného konca.
l Rozhodovali Szibilla, Šarišský a Tomašovič, TH: 7/5 - 13/10, fauly: 17 - 15, trojky: 2 - 4, 550 divákov.
l Košice (najviac bodov): Mišinský 15, Utľak 13, Stojanovič 8.
l CASTA: Hill 20 (2), Gillespie 17 (1), Páleník 13, Jankovič 1, Seman (Vojtek 8, Žiak 7 (1), Rendla 4, Červenka 4, Vido). Užitočnosť: Hill 26, Páleník 19, Gillespie 17, Vojtek 13.
Ľubomír Urban, tréner: „Bol to asi najľahší zápas v sezóne. Košice majú svoje klubové problémy, ich hra ťažko nachádzala svoju tvár. Napriek jasnému víťazstvu s naším výkonom som nebol spokojný.“ ⋌(KI)
Pezinok - Komárno 92:88 (43:46), Pivac 20, Marič 19, Barišič 18, Fapšo 17, Kablár 8. Hostia odohrali na pôde lídra výbornú partiu. Zápas mal napokon dramatickú koncovku so šťastnejším záverom pre Pezinok.
l Ostatné výsledky: Svit - Lučenec 70:62, Handlová - Levice 99:79, Dolný Kubín - Prievidza 74:80, Spiš. N. Ves - Inter 85:72.
26. kolo: BK Casta SPU Nitra - Chemosvit Svit 81:70 (21:25, 18:24, 19:11, 23:10). Podtatranci viedli v Nitre tri štvrtiny, ale nakoniec doplatili na zvlhnutý pušný prach. Casta odohrala zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. V tom prvom Nitrania laxne bránili, najmä neustrážili Bílika (za prvý polčas 21 bodov!). Po prestávke však domáci nasadili dôraznú defenzívu, a to prinieslo ovocie. Od stavu 46:60 prišla 16-bodová šnúra, ktorá naklonila misky váh a ožili aj diváci. V závere hostia prišli o tri opory, neskôr už len takticky faulovali a Nitrania si z trestných hodov s prehľadom ustrážili dôležité víťazstvo.
l Rozhodovali Janáč, Margala a Šarišský, TH: 33/20 - 15/10, trojky: 3 - 5, fauly: 17 - 25, 5 OCH: 37. Znanec, 37. Pezer, 40. Klarič, 400 divákov.
l CASTA: Hill 27, Gillespie 21, Seman 8 (1), Páleník 6 (16 doskokov), Jankovič 4 (Červenka 12 (1), Žiak 3 (1), Rendla, Vojtek).
Užitočnosť: Hill 29, Páleník a Gillespie 17, Seman a Červenka 16.
l Svit (najviac bodov): Bílik 22, Klarič 21, Znanec 6.
Ľubomír Urban, tréner: „Videli sme divoký zápas. V prvom polčase sme príliš mysleli na útok, a to nie je nikdy dobrá cesta. Úspech sa vždy odvíja od agresivity v obrane, čo sa po prestávke potvrdilo, keď chlapci zabojovali.“ ⋌(KI)
Komárno - Spiš. N. Ves 58:67 (34:22), Pivac 15, Fapšo 13, Barišič 12. Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po prestávke hostia výborne bránili. Komárno (bez Majoroša) prehralo doma piatykrát a kleslo na deviatu priečku.
l Ostatné výsledky: Prievidza - Pezinok 65:71, Levice - Lučenec 81:80, Inter - Košice 86:68, Handlová - Dolný Kubín 109:70.
12. Košice 26 4 22 1720:2026 30
l Ďalší program - 27. kolo - 20. 2. o 17.30 h Košice - Komárno, 18.00 h Lučenec - Nitra.
28. kolo - 23. 2. o 16.00 h Levice - Nitra, o 18.00 h Komárno - Svit.