Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Tri body pre rezervu, Vráble vonku nulové

FC Nitra B - Spartak Trnava B 3:2 (2:1)
Vedenia sa ujala domáca rezerva, v strede ihriska začal akciu Glenda, od Liluašviliho sa lopta dostala ku Kolárovi, ktorý našiel Čurgaliho - 1:0. Radosť dlho netrvala, o šesť minút vyrovnal zblízka k pravej tyči El Hadji. Nitrianske béčko sa nevzdalo, do prestávky naklonil misky váh na stranu Nitry po strieľanom centri a chybe brankára Rybanského vkĺzačkou Glenda. V daždivom druhom polčase padli dva góly po akciách, ktorým predchádzali žlté karty. Najprv zvýšil Ďuriš po teči Hnilicu, ale Kolárov faul znamenal penaltu, ktorú nekompromisne premenil Vaculík. Hostia sa k vyrovnaniu nedostali, a tak v derby rezerv si domáca zaknihovala cenné body a do jari vstúpila víťazne.
l Góly: 17. Čurgali, 40. Glenda, 58. Ďuriš - 23. El Hadji, 64. Vaculík (11 m). Rozhodoval Somoláni, 150. ŽK: Kolár, Ďuriš, Čurgali – Cisse, Zachariáš, Sedlák, Cíferský, Djurovič, El Hadji.
l FC B: Tujvel - Jakubjak, Harbulák, Ďuriš, Leško - Magyar (68. Gyepes), Hnilica, Glenda (90. Jiránek), Kolár - Čurgali (85. Ma. Farkaš), Liluašvili. ⋌JAKUB TAKÁČ
Matador Púchov -
Spartak Vráble 1:0 (0:0)
V nezáživnom prvom polčase okrem zranenia domáceho Chovanca vzrušila divákov iba Salomonova strela v 45. min, ktorú Straka vytlačil na roh. V 48. min si na center z rohu nabehol Mičic a zblízka skóroval. Martinkovej strele v 61. min chýbala presnosť, ale jeho únik zastavil o štyri minút „žltým faulom“ Šovčík a po červenej karte dohral. V 71. min Ťuturisovu vyloženú šancu bravúrne zneškodnil Valach. Domáci mali šance, ale Luhový sa v 80. min zamotal s loptou a Riškovu strelu v 85. min kryl Straka. Strely Balka a Feješa v závere minuli domácu bránu a Púchov výhru udržal.
l Gól: 48. Mičic. R Čižmár, ŽK: Štefún – Šovčík. ČK: 65. Šovčík (Vráble, po 2. ŽK), 350 divákov.
l SPARTAK: Straka – Šándor, Husár, Šovčík, Feješ, Sepeši, Balko, Nozdrovický (74. Švajda), Kupec (60. Ťuťuris), Mikuška (46. Urda), Pavelka. ⋌J. ŠPROCHA
Slovan B - DAC
Dunajská Streda 3:4 (1:1)
Chyby obrán znamenali neustály vzruch pred oboma svätyňami, viac šancí si vypracovali hostia. Dva navlas podobné prieniky do 16-tky s umnými kľučkami a gólovou koncovkou predviedli Kubala s Belkovicsom. Dôležitým momentom bol nechutný šľapák domáceho gólmana na Horvátha, po ktorom prišiel zaslúžený obrat.
l Góly: 28. Švestka, 56. Melek, 75. Ibragimov (11 m) - 25. Kubala, 60. a 82. Belkovics (11 m), 85. Bognár. R Hracho, ČK: 82. Rodinger (Slovan), 200 divákov.
l DAC: Košovan – Lelkes (60. Šnegoň), Gašparík, Csölle, Buka – Uzola (62. Bognár), Palic, Kubala, Belkovics – M. Kriss (90. Németh), Horváth. ⋌(ŠH)
MFK Topvar Topoľčany
- Pezinok 0:0

Diváci videli priemerný futbal v podaní oboch mužstiev. Dobré pozície mali v prvom polčase Detko a Grznár. Po zmene strán sa začalo hrať príliš nervózne. V 71. min. hosťujúci kapitán Hadviger po rohu takmer zaznamenal gól, Mikuláš na čiare čaroval. Nedáš - dostaneš takmer platilo na druhej strane, Grznár trafil volejom tyč.
l R Ježík, ŽK: Varga, Pavlovič – Novotný, Hadviger, Kufel, 546 divákov.
l MFK TOPVAR: Mikuláš – Ondrka, Mucha, Varga, Matušík – Grznár, V. Candrák (80. Krajčík), Šmitala, Čuhák – Detko (59. J. Candrák), Pavlovič. ⋌(JŠ)

Ostatné výsledky 16. kola
Nové Mesto – Vrbové 2:0 (0:0), 81. Balcír, 84. Horúcka. Nemšová - SFM Senec 1:1 (1:1), 8. Batelka, 36. Pizúr. Dúbravka - Moravany 1:2 (0:1), 51. Bielčík - 2. Kirka, 54. Chebeň. Rača - Artmedia B 1:0 (1:0), 45. Kurta.
1. SFM Senec 16 10 2 4 26:15 32 (+8)
2. Dun. Streda 16 9 2 5 29:17 29 (+5)
3. Vráble 16 8 4 4 22:9 28 (+4)
4. Nemšová 16 8 4 4 24:17 28 (+4)
5. Nové Mesto 16 8 3 5 19:13 27 (+3)
6. Púchov 16 7 6 3 24:19 27 (+3)
7. Artmedia B 16 8 2 6 27:23 26 (-1)
8. Vrbové 16 7 4 5 18:17 25 (+1)