Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Spartak doma pukol, Meszlényiho DAC prvý

MFK Vrbové - FC Nitra 2:0 (0:0)
Do súboja susedov v tabuľke išla nitrianska rezerva v silne pozmenenej zostave, omladina ale domácim odolávala dlho. Istý Dobiáš v bráne hostí pochytal šance Piršela a Jelšica, pri strelách Piršela a Kubiša mu pomohli brvno a ľavá žrď. Nitrania mali tiež sľubné príležitosti, Farkaš ale na šestke dva razy zaváhal. Koncepcia hostí sa po prestávke za pár minút zrútila ako domček z karát - po faule Kútha na Jelšica totiž otvoril skóre z penalty Kubiš a vzápätí pečatil výsledok Greguš volejom po odrazenej lopte z rohu. O zápase bolo rozhodnuté, hostia odchádzali naprázdno a bez gólu, keď v nájazde neuspel ani Bernát.
l Góly: 53. Kubiš (11 m), 59. Greguš. R Čižmár, 400 divákov. FC B: Dobiáš - Gye- pes, Harbuľák, Hunák, Kúth (56. Kotora) - Jakubjak (64. Jiránek), Bernát, Glenda, Hnilica, Moravčík - Mar. Farkaš (64. Bajza). Tréner M. Süttö.⋌ŠTEVO KORMAN

Spartak Vráble - Slovan Bratislava B 0:2 (0:1)
Najskôr pohrozili domáci Mikuška s Feješom. Potom Vrábľanom škrípala kombinácia a hostia začali mať navrch. Pozornosť Straku skúšali Melek a Nemček. V 45. min. však obrana Spartaka nedokázala loptu odkopnúť a tá sa po teči odrazila k Meszárošovi, ktorý nezaváhal - 0:1. Po zmene strán sa čakal domáci tlak, zvýšiť však mohol Slovan, ale Meszároš nedotiahol brejk. V 66. min. vystrelil tvrdo Štepanovský, ale Straka bol pozorný. Štvrťhodinu pred koncom mali šancu i domáci, ale Nozdrovický na loptu nedočiahol. Vzápätí sa domáca obrana nestihla vrátiť a Melek šiel sám na Straku, ale ten ho vynikajúco vychytal. V 82. min. mali Vrábľania poslednú velkú šancu, ale Ťuťuris minul a Kupecovu hlavičku zastavil Švestka. Víťazstvo rezervy Slovana poistil z uhla Štepanovský.
l Góly: 45. Meszároš, 83. Štepanovský. R Kapusta, ŽK: Nozdrovický, Šándor - Tomášek, Belica, Sedlák, 720 divákov. SPARTAK: Straka - Balko, Ťuťuris, Šándor, Husár - Feješ, Sepeši (46. Ágh), Nozdrovický, Kupec - Pavelka, Mikuška (56. Urda). Tréner D. Liba. ⋌ĽUBOŠ MODZGA
DAC Dun. Streda - AFC Nové Mesto 2:1 (1:1)
Po desiatich minútach mohlo byť 2:0, ale napriek tomu ako prví rozvlnili sieť hostia po šťastnej strele Ščepka. Potom sa zastreľoval Belkovics, ktorého chvíle predsa prišli. Vyrovnal gólom do šatne bombou zo 16-tky. Po obrátke po osi Horváth - Kubala - Belkovics prišiel vedúci gól DAC-u. Druhý polčas sa niesol v znamení domácej prevahy. Vďaka zaváhaniu SFM Senec sa Dunajská Streda vyhupla na čelo tabuľky.
l Góly: 45. a 52. Belkovics - 23. Ščepko. R Černek, ŽK: Horúcka, Šupka, Balocký, Gardian, ČK: Horúcka, 1049 divákov. DAC: Košovan - Milan, Gašparík, Csölle, Buka - Uzola (60. Chmelo), M. Palic, A. Kubala, Belkovics (63. Bognár) - T. Horváth, Kriss (83. Šnegoň). Tréner T. Meszlényi.
Artmedia B - MFK Topvar Topoľčany 1:1 (0:0)

Prvú šancu mali hostia v 8. min. po štandardke Šmitalu. Potom prevzali iniciatívu domáci, Mikuláš si však so strelami z diaľky poradil. V závere polčasu spálil šancu V. Candrák. Obrana hostí pracovala na výbornú, avšak v 69. min. dobiehajúci Béber dorazil z uhla do siete - 1:0. O odpoveď sa postaral Šmitala fantastickým volejom z 20 metrov.
l Góly: 69. Béber - 74. Šmitala. R Lieskovský, ŽK: Gáll, Hanták - Ondrka, 100 divákov. MFK TOPVAR: Mikuláš - Varga, Bačík, Ondrka, Rusňák - Grznár, Matušík (49. J. Candrák), J. Mucha, Šmitala - V. Candrák (73. Čuhák), Pavlovič (90. Miškov). Tréner M. Gerhát. ⋌(JŠ)

Ostatné výsledky 17. kola
Rača - Dúbravka 0:0. SFM Senec - Moravany 0:2 (0:1), 35. Koprna, 60. Lenivý. Trnava B - Nemšová 0:0. Pezinok - Púchov 0:0.

Program 18. kola
29. 3. o 15.00 h N. Mesto - Vráble (A. Somoláni), Topoľčany - Rača (Michlian), 30. 3. o 15.00 h Nitra B - Dun. Streda (Páchnik).
l Prípravný futbal: Vráble - Banská Bystrica 1:1 (0:0), 82. Mikuška - 61.Šulek.

1. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  2. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  3. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  6. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne