Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Rezerva Nitry i Vráble inkasovali vo finiši

FC Nitra B - FK Pezinok 2:2 (0:0)
Jazdu za povinnými bodmi začali domáci dobre, už v 3. min. Čurgali uvoľnil Liluašviliho, ten ale zbytočne špekuloval. Hostia kontrovali jedovkou Pastvu, v 27. min. opäť hrozil Liluašvili, hlavičku po centri Kolára mu však Kaniš kryl. Zásahom do nitrianskej koncepcie bolo vynútené striedanie gruzínskeho legionára po nevyberanom zákroku Kunu. Keď sa napĺňala hodina hry, vypálil zo 17 m Čurgali, tečovaná lopta pomýlila aj brankára, skončila ale na žrdi. Na góly bohatá bola záverečná polhodina. Najskôr Hadviger zblízka podstrelil Tujvela, Nitre ale vzápätí vyšlo striedanie - Ma. Farkaš po akcii Hnilicu premenil na vyrovnanie prvý dotyk s loptou. Pri góle na 2:1 si obaja úlohy vymenili, pekná akcia ale niesla rukopis viacerých hráčov rezervy. Body sa nakoniec delili, keď signál po štandardke hostí zakončil hlavou Kuna.
l Góly: 67. Ma. Farkaš, 78. Hnilica - 65. Hadviger, 89. Kuna. R Ježík, ŽK: Glenda - Džubák, Kúdela, Pastva, 200 divákov. FC B: Tujvel – Čeman, Ďuriš, Harbuľák, Leško – Jakubjak (76. Moravčík), Glenda, Hnilica, Kolár (66. Ma. Farkaš) – Liluašvili (39. Gyepes), Čurgali. Tréner M. Süttö.
ŠTEVO KORMAN

Slovan Nemšová -
Spartak Vráble 2:1 (0:0)
V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 13. min hlavičkoval Nozdrovický, Bobot bol na mieste. V 45. min, keď strelu B. Ďuriša obrana hostí odvrátila z bránkovej čiary. Po prestávke domáci nastúpili s väčším nasadením. Blízko ku gólu boli v 67. min, keď priamy kop Suchého skončil na žrdi. Po peknej prihrávke Suchého už skóre otvoril Batelka. V 85. min strelu toho istého hráča Straka vyrazil. V 90. min po skrumáži v domácej šestnástke vyrovnal Ťuťuris. Nemšovej sa v nadstavenom čase podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď prihrávku Belicu zužitkoval opäť Batelka.
l Góly: 79. a 90.+ Batelka - 90. Ťuťuris. R Borsanyi, 350 divákov. SPARTAK: Straka - Ťuťuris, Šándor, Sepéši, Husár, Balko, Nozdrovický (82. Šovčík), Turčan (46. Feješ), Hagara (18. Kupec), Mikuška, Pavelka. Tréner D. Liba. ⋌TOMÁŠ BEŇO
OTJ Moravany -
DAC Dun. Streda 0:2 (0:0)
Stretnutie naplnilo očakávanie dobrého futbalu. Domáci boli lídrovi rovnocenným súperom, hra v poli bola vyrovnaná. Obrana hostí na čele s kapitánom Csöllem si udržala čisté konto. Nekoncentrovanosť domácej obrany využili hostia v 75. min, keď skóroval Bognár. Vyrovnať mohol Hrudík. V 85. min dôrazný Uzola potvrdil svoju rýchlosť, unikol stredom obrany a pečatil.
l Góly: 75. Bognár, 84. Uzola. R A. Somoláni, ŽK: Chebeň - Lelkeš, 762 divákov. DAC: Košovan - Lelkeš, Csölle, Palic, Horváth (37. Bognár), Belkovics, Kubala (68. Šnegoň), Uzola (88. Csémy), Gašparík, Buka, Milan. Tréner T. Meszlényi. ⋌(RZ)
FK Púchov - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)

Domácim futbalistom patrila polovica prvého polčasu. Okrem dvoch gólov ďalší neplatil pre ofsajd. Šmitalov priamy kop v 29. min vytlačil Valach spod brvna. Po prestávke fauloval J. Candrák Brisudu a Náther premenil jedenástku - 3:0. Korigoval Šmitala, keď jeho priamy kop chytil brankár až za bránkovou čiarou. Posledné dve šance mali hostia, ale prehru už neodvrátili.
l Góly: 8. Mičic, 23. Salomon, 65. Náther (11 m) - 78. Šmitala. R Matúš, ŽK: Salomon, Luhový, J. Candrák, 300 divákov. MFK TOPVAR: Mikuláš - Schwarz (75. Miškov), Varga, Bačík, Šmitala, V. Candrák, Pavlovič (60. J. Candrák), Mucha, Ondrka, Rusňák, Matušík (82. Vermeš). ⋌(JŠ)

Ostatné výsledky 20. kola
ŠKP Dúbravka - Trnava B 2:1 (2:1), 8. a 28. Bielčík - 17. Kebe. Nové Mesto - Artmedia B 1:1 (1:0), 20. Ščepko - 62. Pospěch. Slovan B - Rača 1:1 (1:1), 25. Schustrík - 4. Bernidakis. SFM Senec - Vrbové 2:0 (0:0), 77. Chorvatovič, 79. Tomaček.

Program 21. kola
19. 4. o 16.00 h Topoľčany - Slovan B (Jaška), Dun. Streda - SFM Senec (Pavlík), 20. 4. o 16.00 h Nitra B - Artmedia B (Michlian), Vráble - Moravany(Čižmár).

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?