Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Štúrovo zbíjalo v Galante

PLNÉ ZÁSAHY N. ZÁMKOV, NEDEDU A V. LUDINIEC

N. Zámky - Šamorín 4:0 (1:0)
Novozámčania začali podľa očakávania. V úvodných minútach nielenže párkrát pekne zakombinovali, ale už v 2. min strelili prvý gól. Obrana nevýrazných Šamorínčanov nechala v päťke úplne voľného Dang Vana, ktorý hlavou trafil. Aktivita domácich postupne ustala a gólové šance sa nerodili. Akurát v 31. vysunul Andrášik ideálne Dang Vana, no zaskvel sa Pörsök. Hostia sa dostali prvýkrát do šestnástky v 43. min a veru mohli vyrovnať. Lenže po centri a trme-vrme zahodil E. Soós. Po obrátke potrestal chybnú rozohrávku brankára Bukovič, ktorý trafil zo 40 m do prázdnej brány. O chvíľu pridal ďalší gól, no a jasné víťazstvo pečatil Dang Van tiež do odkrytej svätyne súpera.
l Góly: 2. a 68. Dang Van, 55. a 63. Bukovič. R Cabaj, ŽK: Hlavačka - Fehér, Szalay, Bagin, 500 divákov. FKM: Szapu - Hlavačka, Horňáček, Zsák, Piskla - Kubištel (63. Dékány), Bukovič, Andrášik, Domík - Dang Van (80. Ďurický), Mlynár. Tréner J. Chovanec. ŠTK: Pörsök - Fehér (60. Bagin), T. Soóš, Vodička, Polgár, Szalay (62. Kóša), Šiška, Szerda, Almási, E. Soós, Öszi. Tréner M. Novotný. ⋌M. DRAGÚŇ

Galanta - Štúrovo 2:3 (1:2)
Za príjemného jarného počasia sa hralo zaujímavé stretnutie. Galanta vyrukovala so snahou centrami prekvapiť obranu hostí, čo sa im aj v 18. min podarilo, kedy iba faul zabránil šanci vo vlastnej šestnástke. Následnú penaltu premenil Varga. Vzápätí spravili hostitelia dve hrúbky pred svojou svätyňou a v 30. min. už svietil stav - 1:2. Domáci následne zatlačili Štúrovo, ale z tohto mráčika nezapršalo. Po prestávke pokračoval platonický tlak, ale priniesol len štyri rohy. V 59. min však Krull zakončil presne únik po pravej strane. O klinec do domácej rakvy sa postaral Babindai v klinickej 90. min, keď zúžitkoval center z pravej strany a hlavou sa nemýlil.
l Góly: 19. Varga (11 m), 59. Krull - 22. Saláta, 30. Molnár, 90. Babindai. R Mizerák, ŽK: Babindai, Baka (obaja Štúrovo), 140 divákov. SLOVAN: Šálka - Kardos, M. Vaňo, Lošonský, Varga, Obložinský, Benkovič (60. Rojka), Gőgh, Špánik (33. Halák), Krull, Gerčák (55. Prístavok). Tréner R. Prokop. MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Góra (85. Soník), Végh (71. Halok), Tácsik, Babindai, Molnár (90. Gálik). Tréner B. Toběrný. ⋌(JF)

V. Ludince - Domaniža 3:1 (3:0)
Domáci hráči začali zápas tak, ako sa patrí a hneď v úvode si vypracovali niekoľko rohových kopov. Tie sa však ešte gólom neskončili, no v 23. min. si na Soboňov center vyskočil Konc a diváci prvýkrát tlieskali. O trinásť minút sa aktívny Soboňa rútil sám na Zaťka, ale ten jeho úmysel vystihol. Päť minút pred prestávkou uvoľnil Šátek Maďara a ten chladnokrvne zvýšil vedenie domácich – 2:0. O tri minútky centroval opäť Soboňa a Konc druhýkrát hlavou prekabátil Zaťka. V druhom dejstve tempo hry upadlo, za zmienku stojí Dulaiov gól, ktorý však arbitri pre údajný ofsajd neuznali. Čestný úspech hostí zaznamenal Kvaššay.
l Góly: 23. a 43. Konc, 40. Maďar – 79. Kvaššay. R Kováč, ŽK: Bednár - Húdek, Šuška, 200 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Balog (T. Varga), Kasana, Gonda, Bednár, Maďar, Soboňa, Dulai, Polák (80. Snop), Šátek (80. Kollár), Konc. Tréner F. Urban. ⋌IGOR ZELNÍK

ČFK Nitra - D. Vestenice
1:1 (0:1)
Favorizovaní hostia nenechali v úvode nič na náhodu, v 10. min. strelou zo 16-tky pod brvno nedal Obert Borčinovi žiadnu šancu - 0:1. V prvom dejstve sa strojárom proti rýchlemu súperovi presadzovalo ťažko, druhý polčas bol už úplne iný. Mužstvo ČFK bolo ako vymenené, domáci hráči mali na kopačkách viac z hry. V 68. min. mohlo byť po skrumáži vyrovnané, stav 1:1 svietil na ukazovateli až o desať minút, keď aktívny Ďuriš centroval kapitánovi Šelmecimu, ten si loptu dvakrát prehodil a vyrovnal. Gól domácim pomohol, o dve minúty opäť centroval Ďuriš, šanca na obrat zostala nevyužitá. Deľba bodov je zaslúžená, no Čermáň môže mrzieť prehajdákanie šancí v druhej časti.
l Góly: 78. Šelmeci - 10. Obert. R Krivošík, ŽK: R. Borčin, Nagy, Maga - Gajdoš, 200 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, Novakovič (48. F. Dedič), R. Borčin (69. Protuš, 90+. M. Dedič), Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. ⋌(JT)

L. Rovne - Gabčíkovo 2:0 (1:0)
Zápas začali lepšie domáci, ale Jančovič a Václavík mierili nad hosťujúcu bránu. Za hostí odpovedal bombou Hamár, ale Kováč sa vyznamenal. Potom Kristín zle trafil loptu a K. Csicsay mieril vedľa. Sklári sa dočkali v 37. min., keď Mišíkov center poslal do siete Kecík. Domáci aktívnejšie začali aj druhú polovicu. Strela Hreuhuša skončila v bránkárovom náručí a Mišík bránu netrafil. Gabčíkovo pohrozilo Hamárovou strelou. V 80. min upokojil domácich Mišík po centri Vercholu. V 85. min mohol zvýšiť Jančovič, ktorý hlavičkoval vedľa a neuspel ani Mišún.
l Góly: 37. Kecík, 80. Mišík. R Otrubčák, bez ŽK, 200 divákov FK: Izsmán – Bartalos, Kóňa, Liszkay, Végh, K. Csicsay, Ilés, Haban, A. Csicsay (65. Kováč), Kozmer, Hamár. Tréner T. Szaban. ⋌STANISLAV DETKO

Neded - Dubnica B 1:0 (0:0)
V úvode mali príležitosti Paštiak s Čentéšom, ale najlepší hráč hostí brankár Igaz bol proti. Hostia nebezpečnými šupami Sokola a Strušku kontrovali, ale Valo bol pozorný. Najväčšiu príležitosť domácich v 37. min. nevyužil Paštiak, sám pred bránou pálil do Igaza. V 50. min. mohli jasať hostia, z 5 m trestuhodne nedal Lendvay. Po hodine hry po faule na Kalmára Rossiho pokutový kop Igaz bravúrne zneškodnil. Tlak domácich bol enormný, v 63. min. Kalmárov lob vyhlavičkoval z prázdnej brány Struška, o chvíľu sa už Jedinák po akcii s hrajúcim trénerom Filipom nemýlil. Vzruchu, ale nebolo koniec, v 81. min. gólovú strelu Lendvaya zneškodnil Valo, na druhej strane prienik Vlčana a jeho prudkú strelu zlikvidoval Igaz.
l Gól: 64. Jedinák. R M. Štrba, ŽK: Varga - Igaz, Mujkoš, 500 divákov. FC: Valo – Beták, R. Ballabáš, Ambrus, Varga - Jedinák, Kovács (69. Vlčan), Čentéš (42. Kalmár), Filip - Rossi, Paštiak. Tréner A. Filip. ⋌JOZEF SKLENÁR
Jaslovské Bohunice - Partizánske 2:0 (1:0), 16. Schmidt, 84. Strečanský. Myjava - Pov. Bystrica 1:1 (0:1), 82. Stančík - 45. Braciník.

1. D. Vestenice 20 12 5 3 36:14 41 (+11)
2. J. Bohunice 20 11 5 4 24:8 38 (+8)
3. Neded 20 11 3 6 33:18 36 (+6)
4. Galanta 20 8 5 7 21:19 29 (-1)
5. V. Ludince 20 9 2 9 25:28 29 (-1)
6. Dubnica B 20 7 7 6 24:19 28 (-2)
7. Nové Zámky 20 8 4 8 35:33 28 (-2)
8. Gabčíkovo 20 8 3 9 34:20 27 (-6)