Nitrianski basketbalisti sa
v stredu postarali o skvelú náladu v hale SPU. Na rozdiel od Komárna sú ešte
stále v hre, aj keď Pezinok
v sobotu ukázal svoju silu.
2. zápas: BK Casta SPU Nitra - Skanska Pezinok 77:76 (21:34, 25:12, 19:18, 12:12). Dramatický duel v úžasnej atmosfére, ušné bubienky dostali zabrať. Pezinok ukázal v prvej štvrtine svoju veľkú útočnú silu, najviac viedol o 14 bodov (18:32). Casta sa však nevzdala, pridala najmä v obrane a nadšeným výkonom otočila priebeh. Za stavu 59:52 favorit kontroval 10-bodovou šnúrou a išlo sa odznova. Vo finiši strelil Hill trojku na 77:74, Whisby znížil 22 sekúnd pred koncom. V zostávajúcom čase si už Nitrania víťazstvo ustrážili. Za skvelé nasadenie zožali zaslúžené standing ovation.
l Rozhodovali Ženiš, Macura a Tomašovič, TH: 18/9 - 19/16, fauly: 17 - 19, trojky: 8 - 6, 750 divákov.
l CASTA: Hill 25 (3), Seman 15 (3), Červenka 11 (1), Vojtek 11, Jankovič 3 (Ivan 6, Vido 5 (1), Páleník 1, Rendla). Užitočnosť: Seman 22, Hill 19, Vojtek 16, Červenka 11.
l Pezinok (najviac bodov): Williams 20, Whisby 19, Lukjanec 18.
Ľubomír Urban, tréner: „Videli sme dramatický a kvalitný zápas. V prvom polčase to bola útočná prestrelka, potom rozhodlo nasadenie v obrane. Odohrali sme dobrý zápas ako kolektív.“ ⋌(KI)
Komárno - Inter 84:85 (44:41). V tretej časti si domáci vytvorili 15-bodový náskok, v 35. min. dokonca viedli 77:60! Lenže Inter zapol a v poslednej minúte dokonal šokujúci obrat. RIEKER: Barišič 24, Majoroš 18, Fapšo 11, Suja 9, Jurík 5, Marič 5, Lehman 4, Pivac 4, Kablár 4.
l Ostatné výsledky: Handlová - Svit 103:90, Spiš. N. Ves - Lučenec 82:76.
3. zápas: Skanska Pezinok - BK Casta SPU Nitra 109:66 (25:19, 29:8, 30:20, 25:19). Nitrania začali sľubne, otočili z 5:0 na 5:9, a vyzeralo to na ďalší vzácne vyrovnaný duel. Lenže Williams zavelil do útoku a pezinský stroj sa rozbehol. Keďže hostia si pripisovali jednu stratenú loptu za druhou, bolo už v polčase rozhodnuté (54:27). Obaja tréneri tak mohli dopriať pobyt na palubovke náhradníkom, v drese hostí sa dostal na pľac doliečený Gillespie. Zápas sa zmenil na exhibíciu, Došek symbolicky smečom prelomil stovku. Do streleckej listiny sa zapísalo všetkých 24 hráčov!
l R Sudek, Kuzmiak a Lacko, TH: 14/9 - 24/15, fauly: 21 - 18, trojky: 8 - 5, 500 divákov.
l Pezinok (najviac bodov): Williams 21, Snopko 17, Whisby 16.
l CASTA: Hill 8, Jankovič 7 (1), Vojtek 3 (1), Červenka 2, Seman 2 (Gillespie 15, Grznár 9 (3), Vido 8, Páleník 6, Ivan 2, Žiak 2, Rendla 2). Užitočnosť: Gillespie 12, Grznár 10, Vido 5.
Ľubomír Urban, tréner: „Prvé dva zápasy série nás všetkých priveľmi učičíkali. Netreba zabúdať, že sme skromný tím, ktorý prišiel do play off z 8. miesta. Súper získal 30-bodový rozdiel, a tak sa iba dohrávalo.“⋌JÁN ŠILLER
l Stav série 2:1.
Inter - Komárno 83:61 (41:28). Komárno sa dotiahlo z 57:36 na 58:51, ale Inter odrazil jeho nápor a ukončil sezónu hostí. RIEKER: Majoroš 27, Jurík 10, Suja 5, Uňatinský 5, Marič 3, Kablár 3, Barišič 2, Ivanovič 2, Pivac 2, Lehman 2. Konečný stav série 3:0.
l Ostatné výsledky: Svit - Handlová 91:84, stav série 2:1. Lučenec - Spiš. N. Ves 68:66, stav série 1:2.
l Štvrťfinále - 4. zápas - 7. 5. o 18.00 h Nitra - Pezinok, príp. 5. zápas - 10. 5. o 18.00 h Pezinok - Nitra.

1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  2. Fakulta orientovaná na pútavú výučbu prepojenú s praxou!
  3. Mesto mladých čaká na teba: buď vysokoškolákom v Nitre!
  4. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  6. Začni svoju budúcnosť v Prahe! Staň sa špičkovým ekonómom!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne