Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Šláger pre Nové Zámky

POSLEDNÝCH ŠESŤ TÍMOV DELIA LEN TRI BODY

Partizánske - Šamorín 2:0 (0:0)
V 8. min. Kundala z 9 m zo skrumáže pálil tesne nad brvno, o chvíľu Šimončičov volej z podobnej parkety zblokoval Polgár a v 12. min. pred Stručkom zachraňoval Pörsök včasným vybehnutím. V 57. min. domáceho útočníka stiahol Lacko vo vlastnej šestnástke a z nariadeného pokutového kopu rozjasal domácich priaznivcov Kundala. V 75. min mohlo byť vyrovnané, avšak Baginovu gólovku zo 7 m Holička zmaril nohami. Nádhernú bodku za stretnutím vyrobil v 80. min Norocký, ktorého ,,kladivo“ z priameho kopu z 22 metrov skončilo v pravom hornom rohu bránky hostí.
l Góly: 57. Kundala (11 m), 80. Norocký. ŽK: Šimončič, Stručka - Szöllös, Lacko, T. Soós. R Lérint, 300 divákov. ŠTK: Pörsök - Végh (52. Džupir), T. Soós, Szöllös (67. Rigó), Polgár, Fehér (72. Bagin), Szerda, Lacko, E. Soós, Szalay, Öszi. Tréner M. Novotný.
MARIÁN PETRÍK

P. Bystrica - Štúrovo 3:0 (2:0)
Prvých desať minút vzruch neprinieslo, až M. Hedera hlavičkoval do žrde. Po centri M. Hederu hlavou otvoril skóre Valient. Naďalej pokračovala medzišestnástková hra. V 32. min Hrnčík našiel osamoteného Pauliniho, ktorý bez prípravy zvýšil. Potom Hrnčík zblízka trafil iba brankára, v 43. min pokazil rýchly protiútok. Sedliaček v 45. min hlavičkoval vedľa, ale v 48. min po rohu dotlačil loptu do siete - 3:0. Čelkovu strelu v 55. min vyrazil Németh a v 77. min dve Sovíkove strely zneškodnil efektne brankár hostí. V 87. min Čelkovom rohu hosťom, ktorí Barteka strelecky neohrozili, pomohla žrď po nešťastnom teči.
l Góly: 17. Valient, 32. Paulini, 48. Sedliaček. R Cabaj, bez ŽK, 100 divákov. MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Balász, Tóth (46. Vendégh), Szemok (68. Góra), Babindai, Molnár. Tréner B. Toběrný. ⋌JOZEF ŠPROCHA ml.

Galanta - Dubnica B 0:1 (0:1)
Vo veternom počasí sa začal zápas bojom o stred ihriska. Súboje o loptu končili pred šestnástkami, mužstvá sa nedostávali do žiadnych šancí. Až po polhodine zúročil Tubonemi hlavou jeden z mála vydarených centrov z ľavej strany na prvý a jediný gól duelu. Hostia prevzali iniciatívu, dostávali sa do sľubných šancí, ale zásluhou vychýlenej mušky i Šálkových zákrokov skóre nezvýšili. Po zmene strán domáci zatlačili Dubničanov na ich polku, ale stroskotávali na sústredenej obrane na hranici pokutového územia. V 90. min. po skrumáži v pokutovom území Prístavok z 5 m trestuhodne minul bránu hostí.
l Gól: 31. Tubonemi. R Krivošík, ŽK: Varga, Eliáš - Ulrich, Bajza, 120 divákov. SLOVAN: Šálka - Halák, Gerčák, Lošonský, Eliáš (76. Benkovič), Obložinský, Harsányi (80. Čerňanský), Gögh, Varga (59. Prístavok), Krull, Rojka. Tréner V. Kinier. ⋌JÁN FRANCISCI

V. Ludince - ČFK Nitra 1:0 (1:0)
Vo Veľkých Ludinciach bolo na hráčoch od začiatku cítiť únavu. V 7. min. sa pošmykol Kasana, ale Charizopulosovej strele chýbala razancia i presnosť. O sedem minút prihral Šátek nezištne Polákovi, ten obišiel gólmana a strelou do prázdnej brány rozjasal domácich. V prvom dejstve to bolo takmer všetko, čo stojí za zmienku. V 43. skúšal ešte šťastie Šátek, ale tesne minul. V úvode druhej časti skončila Koncova dorážka po Soboňovom centri len na Kanasovi, v 59. min. Hlaváčik hosťujúceho gólmana vystrašil strelou vari z 20 metrov. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa zaskvel opäť Kanas, keď zlikvidoval Bednárovu dorážku. ČFK hralo ku koncu zápasu vabank, ale domáca obrana na čele s Kasanom bola pozorná. V 80. min. si domáci ešte vyskúšali nacvičený signál, ale Koncova hlavička bola tiež málo razantná.
l Gól: 14. Polák. R Oselský, ŽK: Kasana - Novakovič, 200 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog (82. Mesároš), Kasana, Gonda (30. Konc), Bednár, Maďar, Dulai, Soboňa, Hlaváčik, Polák, Šátek. Tréner F. Urban. ČFK: Kanas - Ferenczy (60. F. Dedič), Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš (60. R. Borčin), Nagy (82. M. Dedič), Novakovič, Charizopulos, Protúš. Tréner J. Kostoláni.
IGOR ZELNÍK

Nové Zámky - Neded 1:0 (0:0)
Vo výbornom treťoligovom zápase začali súperi z ostra, od začiatku sa bojovalo a v prvom polčase mali viac z hry hostia hnaní svojimi divákmi. V 12. min sa dostal do dobrej šance Jedinák, ktorý mieril iba na brankára Szapua. Potom to skúšal z diaľky Varga, ktorého ďalšiu jedovku vyrazil Szapu na roh. V 39. min skončila Rossiho hlavička na žrdi a o minútu opečiatkoval na opačnej strane brvno hlavou domáci Dang Van. Po obrátke sa už hralo viac na polovici Nededu, v 74. min tiesnený Zsák tesne minul odkrytú bránu, no dve minúty pred koncom trafil a rozhodol. Prehra je pre hostí trochu krutá.
l Gól: 88. Zsák. R Laco, ŽK: Zsák - Beták, 500 divákov. FKM: Szapu - Hlavačka, Horňáček, Zsák, Piskla - Kubištel (72. Ďurický), Bukovič, Andrášik, Domík - Dang Van (90. Molnár), Dékány. Tréner J. Chovanec. FC: Valo - Beták, Ballabáš, Heriban, Varga, Jedinák, Ambruš, Filip, Čentéš, Rossi, Paštiak. Tréner A. Filip. ⋌MARIÁN DRAGÚŇ
J. Bohunice - Gabčíkovo 3:0 (1:0)
Hralo sa v réžii domácich. V 15. min Jakáb z 5 m bránu prestrelil. Na druhej strane možnosť nevyužil Kozmér. V 23. min pred Hetešom obranca ratoval až na čiare, strelou z diaľky pohrozil Jakáb. V 41. min zahrali hostia rukou, jedenástku Mikláš premenil. V druhom polčase Gerši prešiel cez troch obrancov, ale bránu tesne minul. Mikláš vo veľkej šanci poslal slabú strelu do jeho náručia. Druhú penaltu Mikláš nevyužil. Po individuálnej akcii zvýšil Gerši. V 85. min upravil z rýchleho protiútoku Varhaník na konečných 3:0.
l Góly: 41. Mikláš (11 m), 80. Gerši, 85. Varhaník. R Otiepka, ŽK: Gábriš, Jakáb, Strečanský - Soós, Baják, 250 divákov. TJ: Izsmán - Bartalos (83. Hamar), Végh, Kóňa (74. A. Csicsay), Soós, K. Csicsay, Illés, Baják, Kováč, Kozmér, Nagy. ⋌M. BRUNNER

Myjava - Domaniža 5:0 (0:0), 52. Stančík, 54. a 90. Kosík, 80. a 81. Viselka.
Led. Rovne - D. Vestenice 1:0 (1:0), 35. Mišún.
1. D. Vestenice 24 14 6 4 41:17 48 (+12)
2. J. Bohunice 24 13 6 5 29:10 45 (+9)
3. Neded 24 12 5 7 35:20 41 (+5)
4. Nové Zámky 24 11 5 8 42:36 38 (+2)
5. Myjava 24 10 6 8 31:20 36 (0)
6. P. Bystrica 24 10 5 9 41:32 35 (-1)