Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Dva domáce výbuchy

O ZÁCHRANU BOJUJE STÁLE POLOVICA MUŽSTIEV

ČFK Nitra - N. Zámky 1:1 (1:0)
Domáci nenechali v úvode nič na náhodu a už po piatich minútach hry otvoril účet stretnutia strelou od tyče mladý Charizopulos. Strojári sa po góle ešte chvíľu snažili dobíjať Szapua, no onedlho hostia prebrali iniciatívu. V závere polčasu Čermáňčania vycítili šancu na zásah do šatne, z dvoch nebezpečných príležitostí gól nepadol. V druhom dejstve mali viac z hry Novozámčania, útočné výlety pred Borčina volali po góle, no brankár ČFK jedovky likvidoval. Prišla však 86. min. a FKM sa konečne dočkalo. Z 18 metrov vypálil Mlynár a rozhodol tak o zaslúženej deľbe bodov.
l Góly: 5. Charizopulos - 86. Mlynár. R Štrpková, ŽK: Novakovič - Mlynár, 200 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, Horňák, Škreňo, Maga, F. Dedič, Ďuriš, Nagy, Novakovič (66. M. Dedič), Charizopulos, Protuš (90+. Valkovič). Tréner J. Kostoláni. FKM: Szapu - Dékány (49. Mlynár), Domík, Andrášik, Piskla (68. Ďurický), Zsák, Dang Van, Horňáček, Bukovič, Kubištel, Hlavačka. Tréner J. Chovanec. ⋌ JAKUB TAKÁČ

Neded - Galanta 0:0
Favorizovaný Neded začal zostra, už v 5. min. Paštiak nastrelil zo 7 m vybiehajúceho Šálku. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry domáci, ale hostia prehustili stred a do streleckých pozícií púšťali domácich ťažko. V 22. min. kapitán domácich Heriban hlavou minul, v 33. min. po akcii Filipa pálil Vlčan, no Šálka bol na mieste. Najväčšia možnosť hostí prišla v 42. min., prudká strela po sóle Harsányiho letela tesne vedľa. V druhom polčase futbal stratil na kráse, hostia podriadili taktiku zisku bodu, čo sa im zásluhou výbornej obrany dirigovanej kapitánom Obložinským podarilo. Gólovým bol len prienik domáceho Jedináka v 68. min., a strela hosťujúceho Gögha v 73. min., ktoré zneškodnili brankári. V regionálnom derby ukoristili hostia cenný bod.
l R Vyskoč, ŽK: Paštiak, Heriban - Krull, Špánik, 700 divákov. FC: Valo - Beták, R. Ballabáš, Heriban, Varga (64. Kovács) - Jedinák, Ambruš, Filip, Čentéš (35. Kalmár) - Vlčan (61. Rossi), Paštiak. Tréner A. Filip. SLOVAN: Šálka - Kardoš, Gerčák (87. L. Varga), Lošonský, Harsányi (61. Čerňanský) - Obložinský, Halák, Gögh, Špánik - Krull, Rojka. Tréner V. Kinier. ⋌JOZEF SKLENÁR

Štúrovo - Gabčíkovo 1:0 (0:0)
Hralo sa o dôležité body. Hra mala z oboch strán svižné tempo no hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Ani jedno z mužstiev si do prestávky výraznejšiu gólovú príležitosť nevypracovalo. Po hodine hry prišiel rozhodujúci moment stretnutia, keď Gavroňov trestný kop brankár hostí neudržal a odrazenú loptu poslal pohotový Góra do siete. Po góle hostia zvýšili obrátky, snažili sa o vyrovnanie, no domáca obrana stála na pevných nohách. Po jednom z protiútokov mohol poistiť domáce víťazstvo Babindai, ale jeho strelu s námahou vyrazil Izsmán na žrď.
l Gól: 60. Góra. R Fabian, ŽK: Urbán, Góra - Végh, Kóňa, Nagy, A. Csicsai, 200 divákov. MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Góra (63. Balázs), Vendégh, Szemök (73. Tóth), Babindai (88. Gálik), Molnár. Tréner B. Toběrný. TJ: Izsmán - Bartalos, Végh (55. Illés), Liszkai, Soós, K. Csicsay, Kóňa, Baják, Kovács (69. A. Csicsay), Kozmér, Nagy (66. Habán). Tréner A. Bíró. ⋌R. GULIŠ

Šamorín - P. Bystrica 0:1 (0:0)
V Šamoríne sa hral slabý zápas. Domáci nastúpili v pozmenenej zostave kvôli viacerým zraneniam hráčov zo základu. Už v 15. min sa nepresadil proti Bartokevi Öszi. Postupne zahodili svoje tutovky opäť Öszi, Szalay i Kóša. Hostia kontrovali v 39. min, kedy už prekonaného Pörsöka zastúpil na bránkovej čiare Polgár. V 51. min pohrozili opäť Považania, keď tutovku spálil Bednár. O body prišli Šamorínčania opäť po hrúbke obrany a Hrnčík nemal inú možnosť, ako otvoriť skóre. V 73. min mohol vyrovnať Kóša, no to by nesmel mieriť z dvoch krokov do žrde... O konečné slovo sa postaral v 89. min brankár Pörsök, keď chytil gólovku hostí.
l Gól: 59. Hrnčík. R Santa, bez kariet, 200 divákov. ŠTK: Pörsök - Kóša, T. Soós, Szalay (60. Šiška), Polgár, Bagin, Szerda (70. Fehér), Lacko, E. Soós, Vodička, Öszi. Tréner M. Novotný. ⋌ERVÍN SARMANY

V. Ludince
- J. Bohunice 1:5 (0:3)
Hostia vo Veľkých Ludinciach nenechali nič na náhodu a od úvodu diktovali tempo hry. Radovali sa už po ôsmich minútach, keď na Jakabovu tečovanú strelu Varga nestihol reagovať. O tri minúty však mohol vyrovnať Šátek, z voleja však prestrelil. O päť minút po akcii Konca so Šátekom tiež nezapršalo a tak sa predstavili opäť hostia. Po rýchlej, ale asi neregulárnej rozohrávke Varhaník zvýšil na 0:2, Psota následnú Šátekovu strelu kryl a Varhaník pred koncom prvého dejstva upravil na 0:3. Ludince sa po obrátke snažili, lenže kopec šancí Šáteka, či Dulaia išlo mimo Psotu. V 70. min. sa podarilo znížiť Polákovi na 1:4, ale posledné slovo mal Pilíšek, ktorý využil zaváhanie v domácej defenzíve a stanovil konečné skóre.
l Góly: 70. Polák - 8. Jakab, 19. a 37. Varhaník, 56. Gerši, 82. Pilíšek. R Škadra, ŽK: Bednár, Soboňa, Kasana - Maška, Gajarský, Miklaš, 250 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Kasana, Mesároš, Bednár, Hlaváčik, Maďar, Polák, Soboňa, Dulai (87. Snop), Konc (62. Balko) Šátek (75. Kollár). Tréner F. Urban.
IGOR ZELNÍK

D. Vestenice - Myjava 1:4 (0:2), 77. Kurbel - 5. a 8. Kosík, 47. Stančík, 66. Manák.
Dubnica B - Led. Rovne 1:1 (1:0), 7. Matejov - 54. Verchola.
Domaniža - Partizánske 4:0 (3:0), 10. Svoboda, 31. a 61. Lagín, 44. Šuška.

KOLO V KOCKE
l Nové Zámky a Myjava neprehrali ani desiaty jarný zápas.
l ČFK si pripísal jubilejnú desiatu remízu. V boji o záchranu z nej veľkú radosť nemajú.
l Štúrovo ukončilo streleckú mizériu po 406 minútach a po troch kolách opäť vyhralo.
15. Domaniža 25 8 4 13 32:50 28 (-11)
16. Partizánske 25 6 7 12 31:39 25 (-11)

1. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  2. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  3. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  6. Študuj perspektívne programy!
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
  10. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 4 337

Situácia je stále zlá. Odkedy má byť Nitriansky okres bordový?

8 h
Odpadky sú všade. Ilustračné foto.

Z dôvodu pandemickej situácie aktivační pracovníci nemôžu vykonávať činnosť až do odvolania.

11 h
Matt O'Connor odchytal 75 zápasov v AHL a jeden za Ottawu v najlepšej lige sveta (vľavo). V debute za Nitru sa blysol fenomenálnym zákrokom.

Možno vás prekvapí, ktoré kluby ho, okrem corgoňov, chceli.