Deravé vrece s gólmi

Šalianski futbalisti majú za sebou víťaznú domácu rozlúčku so sezónou.

Podbrezová - Šaľa 4:2 (2:0)
Prvé strelecké pokusy mali hostia, ale potom prišli úderné momenty železiarov. Vyskoč ešte vykopával z čiary, no ďalšie dve akcie sa skončili gólmi. Striedajúci Vencel po prestávke zdramatizoval zápas a nemal ďaleko ani k vyrovnaniu. Potom prišli chvíle Tírera, ktorý najskôr Penksu prekvapil trestňákom takmer od rohovej zástavky a napokon dovŕšil hetrik. Posledné slovo v útočnom stretnutí mal Dékány hlavou po centri Laláka.
l Góly: 12. Gottwald, 20., 75. a 82. Tírer - 65. Vencel, 84. Dékány.
l R Straka, bez ŽK, 720 divákov.
l DUSLO: Penksa - Mikla, Vojtíšek, Klusa, Harvilko - Šajbidor (76. Simonides), Lancz, Čirik, Vyskoč (46. Dékány) - Najman (46. Vencel), Lalák.
l Martin Babinec, tréner: „V prvom polčase nás súper prevýšil a vytvoril si náskok. Po zlepšenom výkone sme siahali na vyrovnanie, ale opäť prišli naše chyby.“ ⋌(KI)
l Ostatné výsledky 30. kola: Humenné - Inter 0:2 (0:0), Lučenec - St. Ľubovňa 2:1 (1:0), Prešov - Prievidza 3:0 (0:0), Michalovce - Trebišov 1:2 (0:1), Košice B - R. Sobota 0:0.

Šaľa - Košice B 3:2 (0:2)
V úvode zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí dvakrát využili chybu v súperovej defenzíve a v 20. min. bol stav 0:2. Na druhej strane bol pri pokusoch Vencela a Laláka brankár východniarov Vojtaško pozorný. Vstup do druhého polčasu vyšiel zase lepšie chemikom, Šaľa rýchlo zmazala strelecké manko. Šťastnú ruku mali tréneri, keď poslali do hry Najmana. O výsledku nakoniec v závere rozhodol po faule na Vyskoča z penalty Čirik.
l Góly: 48. a 50. Najman, 89. Čirik (11 m) - 10. Urban, 20. Pačinda.
l R Somoláni, ŽK: Lalák - Smrek, 385 divákov
l DUSLO: Anda - Braun (46. Harvilko), Klusa (46. Najman), Vojtíšek, Mikla - Lancz, Vyskoč, Lalák, Čirik - Vencel (84. Dékány), Šajbidor.
l Martin Babinec, tréner: „V prvom polčase sme nehrali dobre, súper trestal naše chyby v obrane. Po prestávke sme rýchlo dokázali vyrovnať a nakoniec sme podľa mňa zaslúžene vyhrali.“ ⋌JOZEF SKLENÁR
l Ostatné výsledky 31. kola: Inter - Lučenec 3:0 (0:0), 54. Čikoš, 57. Ševela, 80. Kuba. Prievidza - St. Ľubovňa 2:1 (2:1), 3. a 17. Čakajík - 20. Pagor. R. Sobota - Michalovce 2:0 (0:0), 58. Živanovič, 90.+ Šándor. Prešov - Podbrezová 3:0 (1:0), 8. a 62. Takáč, 70. Čep. Trebišov - Humenné 2:0 (0:0), 55. Devečka (11 m), 80. Gašpar.
1. Prešov 32 22 8 2 62:14 74 (+23)
2. Podbrezová 32 15 9 8 48:33 54 (+6)
3. Inter 32 15 7 10 49:40 52 (+1)
4. Rim. Sobota 32 13 11 8 40:30 50 (-1)
5. Lučenec 32 15 5 12 51:43 50 (+5)
6. Prievidza 32 11 9 12 45:55 42 (-6)
7. Šaľa 32 11 8 13 41:44 41 (-10)
8. Košice B 32 10 7 15 41:45 37 (-8)