Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Topoľníky môžu o týždeň rozhodnúť, Močenok má istotu už dnes

Demandice - Vieska 3:0 (0:0). Zápas veľmi dobrej úrovne odštartovali dve nepremenené šance domácich. Favorit sa presadil až v druhom polčase, gólový účet otvoril pohotovou dorážkou Zima. Hostia potom viac otvorili hru, čo využil dvakrát z brejkových situácií kanonier Benca. Tutovky Viesky zlikvidoval pozorný brankár Šutlák.
l Góly: 54. R. Zima, 79. a 84. R. Benca. R Miksa, 100. DEMANDICE: Šutlák - Krammer, Látečka (89. Meszároš), Megyesi, Dvorakovič - Zima, Barecz, Fekiač, Straňák - Benca, Király (72. Revóczi). VIESKA: Mikóczi - Domonkos, Koczó, Jány, Abrahám, Bodrogi (46. Iró), Kvačkaj, Molnár (75. Puha), Hromada, Bogyai, Csepi.
Hurbanovo - Palárikovo 0:0. Favorit mal loptu viac na kopačkách ako domáci, ktorí sa zamerali na pozornú obranu. Futbalovejší hostia v druhom polčase ešte viac pritlačili súpera, ale ich najväčšie šance nevyužil Fiala, keď dvakrát neuspel zoči-voči výbornému brankárovi Hudákovi. Keďže diváci gól nevideli, súperi si body podelili.
l R Vyskočil, 600. MŠK: Hudák - Kečkéš, T. Bičan (64. Tužinčin), Kurák, Kóša (88. Latta), Pajtinka, Vozárik (69. M. Bičan), Bogner, Dudáš, Gelle, Kling. OTJ: P. Chovanec - Svýba, Procházka, Kompas, Krištofičin - Maťo, Pánik, Matúš, Holka (75. M. Chovanec) - Fiala (83. Židuliak), Tonkovič.
Sládkovičovo - Tešedíkovo 2:3 (0:2). Zápas sa niesol v duchu osláv 30. narodenín dvojčiat Nagyovcov, Slavoj však šokovali hostia vysokou efektivitou v koncovke. Sládkovičovo svoje šance spálilo, Tešedíkovo tak v 75. min. vyhrávalo už rozdielom triedy. Záverečný finiš domácich už na bodový zisk nestačil.
l Góly: 87. M. Šimek, 88. G. Nagy - 20. D. Bende, 45. a 75. R. Áč. ČK: 56. T. Szárka (T). R Vitko, 150. SLAVOJ: Maglocký - Ľ. Nagy, Kovařík, Karol, Hruška, Pokrývka, G. Nagy, Józsa (65. Horváth), Šimek, Sabatovič (46. Zima), Bucskó (46. Mochnál). ŠK: Petrúšek - Lancz, Raček, Valašík, Udvaros, Páldy, Szárka, Darázs, Áč (85. Hrdý), Bende, Chrenko.

Močenok - Kolárovo 0:0. Prvé dejstvo priemerného zápasu sa odohrávalo v strede poľa, prakticky bez šancí. Po obrátke mohli domáci rozhodnúť. Najprv Kohút netrafil z dvoch krokov prázdnu bránu, o chvíľu ho napodobnil K. Kováč. Týmto výsledkom si Močenok definitívne podpísal zostupový ortieľ.
l R Bojda, 250. MOČENOK: Malík - P. Kollár, Packa, Soroka, Marek Kollár, Čiernik (46. Kohút, 65. P. Kováč), Šimek (87. Marián Kollár), J. Lenčéš, D. Lenčéš, K. Kováč, Jánoška. FK: Horváth - P. Máté, Orságh, P. Németh, Kis, Glofák, Baráth (78. Krnáč), Zs. Maté, Búš, Kertész, Vajda (46. Tánczos).
Pata - Šahy 5:1 (2:1). Opatrný začiatok narušila Mihalovičova dobre umiestnená strela. Domáci sa ešte do prestávky nadýchli k obratu, zaujala najmä Majkova pätička znamenajúca vyrovnanie. V druhom polčase ponúkli Patania pekné kombinácie a ešte krajšie góly, o víťazovi tak nebolo pochýb.
l Góly: 34. a 74. F. Majka, 43. T. Dvorský, 69. a 82. R. Šefčík - 5. M. Mihalovič. R Mlinkovics, 220. PATA: Mi. Práznovský - Popelka (83. T. Matušica), Guba, Ma. Práznovský, Lehocký (48. Herceg), Moravčík, Dvorský, Šefčík (87. Herák), Majka, Barčák, Vaško. ŠAHY: Timár - Andruška, Šebo, Csáki, Studva, Tóth, Zoufal (80. Patai), Bartal, Mihalovič (74. Maslák), N. Urblík, Bodzsár.
Topoľníky - Komárno 4:0 (3:0). V tréningovom zápase obaja súperi svoje dresy veľmi neprepotili. Topoľníky hrali, čo potrebovali, Komárno pôsobilo úplne odovzdaným dojmom. Skóre načal z veľkého uhla Farkaš, do polčasu bolo už 3:0. Výsledok pečatil Peciar z penalty.
l Góly: 10. I. Farkaš, 30. L. Beneš, 33. I. Žiga, 71. P. Peciar (11 m). R Bartoš, 500. TOPOĽNÍKY: Várady (73. Papp)- Žiga, Balogh, Méhes, Farkaš, Beneš (66. Frühvald), Nagy (46. Egri), Mandák, Dohorák, Peciar, Bombicz. KFC: Benkó - Mačanský, Bazinský (63. Untermayer), Sklenář, Nagy, Kökenyesi, Podlucký, Bátora, Kršteňanský, Gonzáles, Bagin.
ViOn B/Volkovce - Sereď 1:2 (1:1). V prvom polčase videli diváci zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. Hostí poslal do vedenia strelou z bieleho bodu Földeši, na druhej strane sa o vyrovnanie postaral strieľaným centrom P. Kováč. Po prestávke hra upadla, Hindákovmu gólu predchádzala údajná hra rukou.
l Góly: 40. P. Kováč - 24. M. Földeši (11 m), 70. M. Hindák. R Lešš, 150. VION B: Novota - Baláž, Frajka, Marták, Volf, Michalák, T. Kozolka, Mankovecký (46. Ondrejka), P. Kováč (78. J. Kováč), Skladan, Hajnovič. ŠKF: Karmažin - Mikulec, Stareček, M. Svátek, Lipovský, Valentovič, Jurina, Polednák, Hindák, Gál (70. Krajča), Földeši.
TIBI Horná Kráľová - Imeľ 3:1 (2:0). Kráľovania boli od začiatku aktívnejší. Bilo využil zaváhanie hosťujúcej obrany, zanedlho sa domáci opäť tešili po nacvičenom signále. Orosimu sa peknou strelou spoza 16-tky podarilo stretnutie zdramatizovať, hádanku nakoniec rozlúštil premenenou penaltou Új.
l Góly: 7. I. Bilo, 13. L. Kokeš, 80. V. Új (11 m) - 51. M. Orosi. R Obeda, 250. TIBI: R. Kokeš - Straňák, Bobula, Gál, Gyarfás, Šípka, Új, L. Kokeš (79. Frkala), Kalaba, Kollár (70. L. Lencsés), Bilo (86. Š. Veľčický). IMEĽ: Gombár - J. Simonics (56. A. Simonics), Orosi, D. Simonics, Gendiar, M. Lovász, Močkor, V. Hübsch, Kürthy, Haris (78. Maráz), Balogh.
1. Topoľníky 27 22 2 3 67:17 68 (+26)
2. Palárikovo 27 19 4 4 55:22 61 (+22)
3. Demandice 27 18 4 5 61:27 58 (+16)
4. Sereď 27 15 0 12 49:34 45 (+6)
5. Vieska 27 13 4 10 69:46 43 (+4)
6. FC ViOn B 27 13 2 12 48:33 41 (-1)
7. Sládkovičovo 27 10 6 11 46:39 36 (-6)
Hurbanovu odrátajú 3 body.
l NAJLEPŠÍ STRELCI: 24 - J. Csepi (Vieska), 20 - G. Nagy (Sládkovičovo), L. Beneš (Kolárovo, Topoľníky), P. Peciar (Topoľníky), 19 - M. Hindák (Pata, Sereď), 18 - R. Benca (Demandice), 14 - A. Polednák (Sereď), 12 - A. Fiala (Palárikovo), T. Dvorský (Pata).⋌ JÁN BÉDI, JD

KOLO V KOCKE
l Na pôde lídra v Topoľníkoch sa skončila štvorzápasová séria Komárna bez prehry.
l Ambiciózne Demandice sa pomaly doťahujú na strieborný stupienok v súťaži, na Palárikovo strácajú už iba tri body.
l Močenku bola domáca remíza s Kolárovom málo platná, tri kolá pred koncom je prvým istým zostupujúcim.