Veľké Lovce lovili pri Hrone, Zemné prekvapilo vo Dvoroch

2. kolo: Kalná n/Hr. - Veľké Lovce 1:2 (1:1). Už v 3. minúte sa trafil Baťalík a domáci šli do vedenia. „Lót“ však následne prebral iniciatívu, ťažil z chýb v domácich radoch a svoju prevahu korunoval Suchánkovím vyrovnaním. Po prestávke bola znovu aktívnejšia Kalná, ale Madarász zatiahol roletu a za svoj chrbát už nepustil nič. Naopak, po jeho výkope a domácej obrannej hrúbke putoval sám na bránu Trnka a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť – 1:2. l

Góly: 3. Baťalík – 25. Suchánek, 76. Trnka. ČK: 89. M. Bagala. R Bílek, 150. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Valo, Hajtó, Vančo (65. Rakica), Sakoš (86.Koška), Thály, Čontoš, Baťalík, Palic, Mihalík (65. Szilvás). V. LOVCE: Madarász – Gočala, J. Kotlár, Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala, Koreň, Kuruc (77. Sebestyényi).

Čaka – Marcelová 5:3 (2:1). Domáci začali skvele, už v 4. minúte rozjasal publikum Meiling. Hostia sa však nezľakli a aj rýchlym vyrovnaním dokázali, že futbal hrať vedia. Bol to však Meilingov deň, okrem hetriku ešte „vyrobil“ jedenástku a po hodine hry bolo 4:1. Domáci sa upokojili a preto mohla Marcelová zdvihnúť prst na výstrahu a zdramatizovať stav na 4:3. Drámu však zažehnal poistkou striedajúci J. Rosinský.

Góly: 4., 26. a 59. Meiling, 55. Mudroň (11 m), 87. J. Rosinský – 17. a 73. Cabada, 69. Gumbér. R Klačanský, 180. ČAKA: Hlinka – Ivančo (46. Bielik), Varga, Mudroň, Dobrota, Dorník, M. Tóth, Meiling, Tušan, H. Tanaši (85. J. Rosinský), P. Tóth (65. Krnčan). MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Svitel (46. Kelko), Polovic, Boros (78. G. Zsidek), Cabada, Németh (68. Méhes), T. Marcinkó, Gumbér, Zajos, Trenčík.

Tlmače - Hontianska Vrbica 2:0 (2:0). Nováčik šiel do dvojgólového vedenia zásluhou Jenesovej dupli už po polhodine hry. Po obrátke sa hra vyrovnala, ale hralo sa bez vážnejších šancí. Až v samom závere mohli Horniak na domácej a K. Kačmárik na hosťujúcej strane skórovať, avšak výsledok sa už nemenil.

Góly: 5. a 31. Jenes. R Kútny, 200. TLMAČE: Kotora – Slušný, L. Švolík, Kollár, Mlynárik, Jenes, Horniak, Mužík, Jašek (46. Líška), Titurus, Spasič (77. Butkovič). H. VRBICA: Výbošťok – Adami, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Ryšavý, Tőke (69. Kováč), A. Kačmárik, Horský, Haščák, Valentík.

Chotín – Pribeta 3:1 (2:0). Domáci začali proti kvalitnému súperovi opatrne, v úvode sa hralo vyrovnane. V 15. minúte prestrelil Lajos prázdnu bránu, ale o päť minút neskôr sa už nemýlil. Od tej chvíle boli domáci iniciatívnejší a Š. Csintalanom aj zvyšovali na 2:0. Pribeta sa dočkala desať minút pred koncom, kedy znížil Rigó, ale hneď pri protiútoku bol nedovolene zastavený Š. Csintalan a Marikovec penaltu bezpečne premenil – 3:1.

Góly: 20 Lajos, 38. Š. Csintalan, 81. Marikovec (11 m) – 80. Rigó. R Marcinát, 300. CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek (70. Hencz), A. Csintalan, Vörös (82. Kubovič), Andruško, G. Marikovec st., Ta. Csintalan, Lucza, Š. Csintalan, Lajos (87. Káhler), Halász. PRIBETA: Jakab – Rigó, Hatina (60. Vrzala), Buranský, K. Kovács, Kováčik, Bódiš (75. Hóka), Rusnák, Cagáň, Júl. Lakatos, Macek.

Zemianska Olča – Okoličná n/O. 1:0 (0:0). Komárňanské derby pred peknou diváckou kulisou bolo vyrovnané. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 51. minúte Boros, keď centrovanú loptu vyrazila obrana len pred neho a ten sa nemýlil. l

Gól: 51. Boros. ČK: 31. Machata. R Sklenár, 600. Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Sz. Patócs, Visnyei (68. Simon), Viczena, L. Patócs, Szkukalek, Csizmadia (73. O. Horváth), Š. Molnár, T. Boros, P. Koton. OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartál, Faragó, Melegh, Erdei (46. Piros), Turza, Machata, Novák (61. Fekete), V. Banda (71. Ódor), Yoshizawa.

Dvory n/Ž. – Zemné 0:0. Nováčik zo Zemného odohral u favorita vyrovnané stretnutie. Útoky sa striedali na oboch stranách, mierne navrch však mali Dvory. V prvom polčase mohli skórovať Sárközy s Takáčom na domácej a Bombicz na druhej strane, ale svoje šance nevyužili. V závere zápasu poslal Haulík efektnou pätičkou loptu na Jóbu, ale ten ju robinzonádou zneškodnil. Aj preto skončil zápas bez gólov.

ČK: M. Balogh. R Debnár, 350. DVORY: Bodoki – Czingel (85. Bartalos), Haulík, Ďurický, Takáč, Petrík, Nagy, Schultz (57. Káplocký), Lontos, Vadkerty, Sárközy (85. Bernáth). ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh, Győri, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, L. Molnár, Královics, T. Bombicz, Stojka (89. Kádár), Ferencz (74. K. Balogh).

Komjatice - Tekovské Lužany 2:1 (0:0). Vo vyrovnanom stretnutí boli v prvom polčase lepším mužstvom domáci, po zmene strán zas hostia. O víťazstve a domácich troch bodoch rozhodol individuálnou akciou nestarnúci J. Kalužák.

Góly: 53. Martin Marenčák, 72. J. Kalužák – 48. Ujvári. R László, 100. KOMJATICE: Pilek – Jančár, M. Kalužák, Soboňa, Schwarcz, Oláh (50. Hajnuš), Letko, Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Melichárek (25. Nemeš). T. LUŽANY: Szívós – Štrúbel, Hliva, Simondel, Pankulič, Styecz (76. Š. Tanaši), Šulyáni, Śál, M. Banda, Ujvári, Malček (68. Rostás).

Bánov – Tvrdošovce 2:1 (1:0). Domáci si v prvom polčase vytvorili zopár sľubných šancí, ale okrem Moravčíkovho gólu nechali iba vyniknúť Kálaziho v bráne hostí. Po zmene strán sa Tvrdošovce snažili o vyrovnanie, ale Bánov umne bránil a kontroloval hru a dokonca Muchom pridal poistku. V závere Sztrecsko už len korigoval.

Góly: 17. M. Moravčík, 67. Vittek – 87. Sztrecsko. R Šálek, 250. BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Valachovič, Jurík, Mazúch (46. A. Šimunek), Tchor, Poláček, P. Šimunek (89. Hlavatý), Mucha, Vittek (67. J. Moravčík), Bečka. TVRDOŚOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth, Birkus, Joz. Lakatos, Sztrecsko, Lebo, Brat, Buják, Döme, Zsolnai.

Dohrávka 1. kola: Bánov – Chotín 3:1 (1:0). Alebo možno napísať aj Vittek – Chotín 3:1, keďže sa tento nestarnúci kanonier zaskvel hetrikom. Od úvodu boli aktívnejší domáci, avšak svoje šance nedokázali využiť, dokonca Vittekov pokutový kop To. Csintalan za stavu 1:0 kryl. Preto zahrmelo na druhej strane, krížnou strelou vyrovnával Š. Csintalan. Potom však prišli chvíle spomenutého Vitteka, ktorý ďalšími dvoma zásahmi stanovil konečné skóre.

Góly: 26., 65. a 75. Vittek – 54. Š. Csintalan. 300. BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Valachovič, Jurík, Keméň (82. A. Šimunek), Tchor, Poláček, P. Šimunek, Mucha (66. Mazúch), Vittek, Bečka (66. J. Moravčík). CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek, A. Csintalan, Kubovič, Andruško, Maríkovec, Ta. Csintalan, Lucza, Š. Csintalan, Lajos (62. Vörös), Halász.