Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Zoznámte sa prosím - externá časť redakcie Našich novostí

STRANY NAŠICH NOVOSTÍ nezapĺňajú len články stálych redaktorov. Pri listovaní natrafíte aj na menej známe mená, ktoré sa však v novinách objavujú stále častejšie. Ste zvedaví, dokonca si pod menom začínate predstavovať aj nejakú osobu. Koniec dohadov! MY

Kristína Janková (18 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Hudobným festivalom, športu, čo príde. Najvýraznejšia črta: Kučeravé vlasy. Moja úchylka: Tých by bolo...rada jem, viem zaspať v hociktorú hodinu...a som netrpezlivá. Moja najobľúbenejšia veta: Vstávať, raňajky!!! Ja ťa mám tak rada (rád), milujem ťa. Veta, ktorú neznášam: Upratala si? Najväčší relax: Hudba, kamaráti, najlepšie naraz. Čo ma vie najviac vytočiť: Nedochvíľnosť. Najobľúbenejšia slovenská pesnička: Tých je veľa, ale v poslednej dobe je to Gladiátor a Kúpim si pekný deň. Samozrejme, Ty a ja od Žbirku a Haščákovej. Najkrajšie slovenské slovo: Ľúbim ťa. Najobľúbenejšia rozprávka: Tom a Jerry a Popoluška, Hľadá sa Nemo. „Naj“ rozprávková postavička: Asi Nemo a Jerry. Vysnívané detské povolanie: Učiteľka.

Skryť Vypnúť reklamu

Slávka Pintérová (22 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Spravodajstvu. Najvýraznejšia črta: Ťažko ju charakterizovať:) . Moja úchylka: Som nedokonalá perfekcionalistka. Typickým príkladom sú už len hlúpe ponožky. Musia sa prať obe spoločne, lebo ak nie, tak bude mat každá iný odtieň šedej, musia sa sušiť vedľa seba a v každom prípade pripnúť rovnakými štipcami. Ak nie, tak... ako nedokonalá perfekcionistka sa na to vykašlem. Moja najobľúbenejšia veta: Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom tvojho života. Veta, ktorú neznášam: Ak sa niekoho spýtam na názor a odpovie: „Však ty vieš...“ Najväčší relax: Snívanie s otvorenými očami. Čo ma vie najviac vytočiť: Číra ľudská hlúposť... Najobľúbenejšia slovenská pesnička: Voda, čo ma drží nad vodou... Mnohokrát nejde o pieseň, ale o spomienky, ktoré sa s ňou spájajú, práve tie piesňam dodávajú osobité čaro. Najkrajšie slovenské slovo: Ďakujem . Najobľúbenejšia rozprávka: Tri oriešky pre popolušku - nikdy neusínajúca klasika, ktorá mi vždy pripomenie detstvo... a bez ktorej si neviem predstaviť žiadne Vianoce. „Naj“ rozprávková postavička: Oslík zo Shreka. Vysnívané detské povolanie: Keď som bola malá, chcela som byť všeličím od archeologičky a zverolekárky až po novinárku, spisovateľku a kozmonautku. Letieť do vesmíru je ale pomerne drahá záležitosť, tak ostávam „aspoň“ pri písaní:)

Skryť Vypnúť reklamu

Kristián Molnár (27 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Zaujímam pozíciu v športovom tíme . Najvýraznejšia črta: Materinské znamienko na krku. Vyzerá úplne ako „cucflek“ a strpčuje mi život. Dievčatá to vždy zbadajú a mysliac, že je to pozostatok divokej noci, radšej zdupkajú. Zrejme skončím ako starý mládenec :) Moja úchylka: Pravidelne beriem drogy. Netreba sa však ľakať a ihneď prelistovať na ďalšieho môjho kolegu. Mojou drogou je, chvalabohu, šport. Niekde som čítal, že jediné pocity chemickej blaženosti, ktoré sú zdravé, vyvoláva sex a šport! Pri nich sa totiž vylučujú do tela endorfíny, čo je droga úplne zadarmo a navyše pôsobí na nás blahodarne. No, ak nerátame nechcené tehotenstvo. Najobľúbenejšia veta: Neviem si vybrať, keďže ich mám viac. Ale ak si neviem dať s niečím rady, tak to určite vybavím vetou: „Veď nejak bude.... Za zmienku ale stojí aj: „Každý deň ži tak, ako by to bol tvoj posledný...“ Veta, ktorú neznášam: Tá veta by sa tu určite vycenzurovala, tak radšej neuvediem nič. Najväčší relax: Neznášam zhon, ktorý riadi tento svet. Najradšej by som si kúpil skromné štyri áre na mesiaci a užíval si tam pokoj a ticho. Som nesmierne vďačný za každú takú chvíľu, kedy sa môžem schovať pred civilizáciou niekam na chatu alebo tam, kde nie je zhon, internet, signál mobilných operátorov atď. Mnohokrát si však musím vystačiť len s bicyklom. Rád jazdím, niekedy sám, lebo za tie dve-tri hodinky v sedle si dokážem ako tak vyčistiť myseľ a zabudnúť na všetky starosti. Čo ma vie najviac vytočiť: Neporiadok. Najobľúbenejšia slovenská pesnička: Ganxsta Zolee – Való világ.... Čakám na slovenskú verziu. Najkrajšie slovenské slovo: Mzda. Najobľúbenejšia rozprávka: Aj napriek tomu, že mám 28 a som už veľký chlapec, rád si pozriem rozprávky typu South Park, Shrek, Autá, Tom a Jerry atď... „Naj“ rozprávková postavička: Zrejme to bude Tom s Jerrym. Na nich sa dá smiať nezávisle od veku. Je len škoda, že už to v televízii nedávajú. Vysnívané detské povolanie: Bývam takmer celý svoj život v meste, ale vždy ma to ťahalo na vidiek. Na základnej škole som po každom koncoročnom vysvedčení odhodil tašku a utekal k babke do Dubníka, aby som si mohol pozrieť kombajny. V tom veku som túžil byť kombajnistom, len som si nevedel predstaviť, čím by som sa živil v zime. Neskôr ma chytila meteorológia, ale na výšku sa mi nechcelo.

Skryť Vypnúť reklamu

Roman Guliš (39 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Spracovávaniu športových výsledkov, tabuliek. Reportážam zo športových podujatí. Písaniu článkov o niektorých kluboch v regióne... Najvýraznejšia črta: Priateľskosť, prispôsobivosť. Moja úchylka: Aj v mojom „pokročilom“ veku sa veľakrát správam ako dieťa. Moja najobľúbenejšia veta: Ak v to veríš, život môže byť len hrou. Veta, ktorú neznášam: Každý „normálny“ človek by chcel mať všetko. Najväčší relax: Prechádzka po štúrovskom brehu Dunaja. Čo ma vie najviac vytočiť: Ľudská hlúposť, ktorá vie ovplyvniť masu ľudí. Najobľúbenejšia slovenská pesnička: R. Müller – Ako vánok. Najkrajšie slovenské slovo: Milovať. Najobľúbenejšia rozprávka: Maťo husiar v kreslenom prevedení. „Naj“ rozprávková postavička: Maťo z tej istej rozprávky. Vysnívané detské povolanie: Vždy som sníval, že budem športovcom alebo budem robiť povolanie, ktoré s ním súvisí (komentátor, redaktor) .

Hana Korytárová (17 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Športu, hlavne futbalovým výsledkom Najvýraznejšia črta: Očarujúci úsmev, veľké modré oči a podľa mamy vraj chodím ako futbalista a nie ako žena. Moja úchylka: Milujem mačky, futbal a všetko čo sa toho týka. Len malý obrázok mačky ma poteší a to nevravím o tom, keď prebehnúť živú po ulici. Vtedy sa mačka stane hviezdou a vie o nej celé mesto. Moja najobľúbenejšia veta: Ty si taký skvelý človek. Veta, ktorú neznášam. To sa nedá alebo Ja nemôžem, lebo... Najväčší relax: Zahrať si na gitarke. Vtedy úplne vypnem a venujem sa len hudbe. Čo ma vie najviac vytočiť: Nezodpovední ľudia, prehnané fajčenie a keď chalan nevie kopnúť ani len do lopty. Najobľúbenejšia slovenská pesnička: Nespáľme to krásne v nás - Marika Gombitová a Miro Žbirka. Najkrajšie slovenské slovo: Ľúbiť. Najobľúbenejšia rozprávka: Staršie časti Toma a Jerryho. „Naj“ rozprávková postavička: Tom. Hlavne preto, že mám rada mačky - ale keď on vždy chudák dostal po hlave. Niekedy neoprávnene. Vysnívané detské povolanie: Mojím snom bolo stať sa veterinárkou, policajtkou, vojačkou, chovateľkou, kvetinárkou ale môj najväčší sen bol profe- sionálna futbalistka. Ten sa ma drží až do dnes. Škoda, že na Slovensku to nie je reálne hlavne z finančnej stránky. U nás by som si s týmto povolaním nezarobila ani na chlebík s maslom.

Daša Račková (18 rokov) V týždenníku MY sa venujem: Všetkému, čo ma zaujme a čo mi šéfredaktor schváli. Najvýraznejšia črta: Veľké oči. A nevidím cez ne viac, než iní:) Moja úchylka: Zbožňujem mávať cudzím ľuďom. Človeku to vcelku zdvihne náladu a má hneď krajší deň. Okrem toho si rada zatancujem pri cd-čkovom obchode. Vždy tam púšťajú nejakú chytľavú hudbu a ja jednoducho nedokážem ohrdnúť rytmom:) Veľmi rada sa promenádujem po meste za najväčšieho dažďa a milujem chodiť bosá:) Dávam kvetinkám mená a niekedy si s nimi poklábosím. Čítala som, že keď sa im niekto prihovára a pekne sa s nimi rozpráva, tak oni to počujú a za odmenu nám vykvitnú. Najobľúbenejšia veta: Obedovať! Veta, ktorú neznášam: Dáša, nejedz mäso! Veď je pôst. Najväčší relax: Jesť, hltať. Čo ma vie najviac vytočiť: Predsa tanečník s mužnými ramenami, pevným stiskom a malým tvrdým zadkom. Najobľúbenejšia slovenská pesnička: Peter Lipa- Maturantky. Najkrajšie slovenské slovo: Čučoriedka. Najobľúbenejšia rozprávka: Plavčík a Vratko, Perinbaba, Fantaghiró, Nekonečný príbeh. „Naj“ rozprávková postavička: Je ich viac, samozrejme. Nedá mi nespomenúť Vratka - to slniečko s veľmi známou vetou: Mamóó, človečina tu smrdí. Okrem toho oceňujem aj podlé činy Zubatej. Má veľmi chytľavý smiech, skvelý look, ženskej to páli a tie plechy, ktorými je ovešaná.. Pre mňa je to proste módna ikona. Veď ja som vždy fandila záporným postavám a keď majú ešte aj vkus... Napríklad aj Tharabas z rozprávky Fantaghiró. Je vášnivý, hruď sa mu vyníma len v tých najkrajších košeliach a jeho dravý pohľad spôsobil nejednu prebdenú noc každej z nás. Dovolím si tvrdiť, že viac než tri štvrtiny žien by si dali povedať. U mňa však najviac boduje Atrej z Nekonečného príbehu. Je to moja detská láska -tým hnedým očkám a veľkej odvahe sa jednoducho nedá odolať. Vysnívané detské povolanie: Najprv som chcela byť archeologička, pretože som dostala knihu o dinosauroch a veľmi sa mi tam páčili obrázky- také všelijaké obludy. Neskôr sa mi však pracovať nechcelo. V tom čase som pozerala americké filmy a našla som v nich inšpiráciu a recept na spokojný luxusný život. Chcela som sa vydať za bohatého dedka, zhodiť ho zo schodov a užívať si zdedený majetok so svojím záhradníkom. Zistila som však, že manželka má voči svojmu manželovi aj nejaké povinnosti a zabiť ho hneď vo svadobnú noc by bolo podozrivé. Plán stroskotal a dlho potom som si túžila otvoriť kvetinárstvo. Hlava plná kvetov- to je moje.

(DR)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 2. Aj matematika sa dá skrotiť
 3. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 7. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Už tretí rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday"
 4. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 5. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
 6. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 7. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 8. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 9. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 27 277
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 22 250
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 323
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 930
 5. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 542
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 457
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 034
 8. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 7 875
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 780
 10. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 7 681
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Staré divadlo je pripravené hrať okamžite, otázkou je pre koho

Divadlo hralo najmä organizované predstavenia pre školy a škôlky. Tým sa v súčasnosti hromadné podujatia neodporúčajú.

Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.
Ilustračné

Nitriansky primátor Hattas je pozitívny. Radnicu nezatvoria

Otestovať sa pôjdu aj Hattasovi najbližší spolupracovníci.

Primátor Marek Hattas.

Od Perkyho po Čáru. Spoznajte najlepších 40-tnikov v šiestej lige

Dvaja z nich nechýbali na ihrisku v desiatich kolách ani minútu!

Predstavujeme vám najlepších štyridsiatnikov v šiestej lige ObFZ Nitra. Na tejto snímke z duelu Mojmírovce - Chrenová sú dvaja z elitnej jedenástky.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

FOTO: Po obrovských tolstolobikoch prišli na rad skutoční králi priehrady Ružiná

Vo vodnom diele Ružiná prebieha už štvrtý deň záchranný odlov rýb.

Pri inštalácii vianočnej výzdoby v Mlynoch prišiel mladý muž o nohu

Pracovník spadol z výšky približne 20 metrov. Utrpel množstvo zranení.

Demänovská dolina už nevládze, na petíciu nie je neskoro

Nestíha elektrika, už ani zdroje pitnej vody.

Investícia železníc významne zmení tvár Žiliny aj dopravu v centre

Takto bude vyzerať vynovená železnica a nadjazd na žilinskou stanicou.

Už ste čítali?