Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Zem. Olča v Čake dvojciferne

5. kolo: Tekovské Lužany – Chotín 0:0. Počas celého stretnutia sa na bránku Chotína valil útok za útokom, avšak jednotku Tomáša Csintalana v drese hostí skvele nahradil Nagy, ktorý zatiahol roletu a za svoj chrbát nepustil nič. Hostia sa do útoku dostávali len sporadicky, ale keďže ich gólman privádzal Lužanov do zúfalstva, odviezli si z Tekova bod. l ČK: 75. Š. Csintalan (Chotín). R Štefanec, 200. l T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz, Š. Tanaši, Simondel, Štrúbel, Styecz, Šulyáni (85. Báró), Šál, M. Banda, Ujvári, Dálnoki. CHOTÍN: Nagy – Šátek, A. Csintalan, Ágg, Hencz, G. Marikovec st. (80. Ta. Csintalan), Andruško, Lucza, Š. Csintalan, Lajos, Vörös (85. R. Halász).

Hontianska Vrbica – Tvrdošovce 2:2 (0:2). Hostia prišli do Vrbice bodovať, tomu podriadili aj svoju taktiku. Úvodný tlak domácich prežili a v 15. min. po chybe domácej obrany šli do vedenia. Od tej chvíle hrali kľudnejšie a do prestávky ešte zvýšili svoje vedenie. Po obrátke chceli domáci vyrovnať, proti bol však skvelý Kálazi. V 75. minúte trestuhodne minul penaltu K Kačmárik, toto však Honťanov vyburcovalo a v samom závere dokázali vyrovnať. Remíza je spravodlivá. l

Góly: 84. Haščák, 90. Pav. Pilinský – 15. Dikácz, 43. G. Tóth (11 m). ČK 32. Sztrecsko (Tvrdošovce). R M. Porubčan, 250. l H. VRBICA: Výbošťok – Siksay, Adami, Škorec (70. A. Kačmárik), K. Kačmárik, Valentík, Hovan, Horský, Pat. Pilinský (80. Pav. Pilinský), Haščák, Sliačan (46. Ryšavý). TVRDOŠOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth (86. Joz. Lakatos), Farkas, Csabai (85. Lebó), Sztrecsko, Dikácz, Brat, Bujak, Döme, Zsolnai.

Zemné – Bánov 3:0 (1:0). Domáci mali dobrý úvod do stretnutia, vypracovali si niekoľko sľubných šancí, ale ujala sa len Stojkova. Hostia pohrozili iba raz, ale Jóba bol na svojom mieste. Po zmene strán bol v úvode lepším mužstvom Bánov, na domácich skúšali streli z diaľky. Neskôr sa iniciatíva vrátila na domáce kopačky a ďalšími dvoma gólmi si zabezpečili domáce tri body.

Góly: 18. M. Stojka, 58. Ferencz, 80. Královics. R Nosál, 270. l ZEMNÉ: Jóba – Győri, P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, L. Molnár (80. M. Balogh), Královics, T. Bombicz, Ferencz (59. K. Balogh), Stojka (72. Rohoška). BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Sádecký, Jurík, Valachovič, Tchor, Poláček (63. Hlavatý), P. Šimunek (69. Remiáš), Mucha, Vittek (80 Petráni), A. Šimunek.

Veľké Lovce – Komjatice 1:1 (0:0). Aktívne začali hostia, nevyužili však svoje možnosti na otvorenie skóre. Domáci zápas podcenili a celý čas sa trápili. Zdalo sa, že z biedy ich vytrhne 60. minúta, kedy si s Bagalovým centrom poradil Trnka a poslal loptu do siete. Po chybe obrany však Melichárek v 78. minúte vyrovnal, preto sa zrodila zaslúžená remíza.

Góly: 60. Trnka – 78. Melichárek. R Zachar, 250. l V. LOVCE: Madarász – Gočala, J. Kotlár, Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala, M. Habrman (56. T. Bagala), Kiripolský. KOMJATICE: Hajnala – Melichárek, Schwarz, Orosi, Nemeš, Konderík (65. Jančár), Majerčík, Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Pajtinka.

Okoličná n/O. – Tlmače 4:1 (2:0). V 37. min. hodového zápasu využil chybu hosťujúcej obrany Yoshizawa a otvoril skóre. Päť minút potom doviedol útok od vlastnej šestnástky do úspešného konca Faragó – 2:0. Po obrátke najprv Faragó nevyužil dobrú šancu, hneď potom ale striedajúci Erdei svojím prvým dotykom s loptou zvýšil. Hostia dokázali korigovať Havranovým pokutovým kopom, ale domáci už drámu nepripustili.

Góly: 37. Yoshizawa, 43. a 89. Faragó, 72. Erdei – 81. Havran (11 m). R Mihál, 500.

OKOLIČNÁ: Mautner – Somogyi, Bartál, Novák (68. Erdei), Melegh (70. Ódor), Faragó, Turza (89. Fekete), Machata, Piros, V. Banda, Yoshizawa. TLMAČE: Kotora – Martin Mlynárik (80. Izakovič), Kollár, Líška, Kissimonyi, Jenes, Horniak, Mužík (46. Titurus), Havran, L. Švolík, Maroš Mlynárik (90. J. Jašek).

Marcelová - Dvory nad Žitavou 2:5 (0:2). Zápas sa niesol v réžii hostí. Tí sa dostali do rýchleho dvojgólového vedenia. Chlieb sa lámal za stavu 0:2, kedy Marcelová nevyužila svoju vyloženú príležitosť. Od tejto chvíle nebolo o víťazstve hostí pochýb, tí ďalej zvyšovali skóre vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazili. l

Góly: 63. a 90 (11 m) Zajos – 2. Ďurický, 18. Vadkerty, 48. Sárközy (11 m), 87. Nagy, 89. Káplocký. R A. Štrba, 600. MARCELOVÁ: Hallman – Polovic (46. Svitel), P. Németh, Boros, Bottyán (53. Zsigo), Trenčík, Géza Zsidek, G. Marikovec ml., T. Zsidek (46. Gumbér), Zajos, Cabada. DVORY: Benko – Kövári, Lontos, Takáč, Ďurický, Petrík, Nagy, Schultz (89. Bartalos), Haulík, Vadkerty, Sárközy (70. Káplocký).

Pribeta - Kalná nad Hronom 3:1 (2:1). V kvalitnom zápase mohli ísť ako prvý do vedenia domáci, ale nestalo sa. Udrelo však na druhej strane, v 8. minúte prekonal Gábora Valo. Domáci M. Lakatos dokázal ešte do prestávky dvoma gólmi skóre otočiť, po obrátke sa k nemu pridal Cagáň. Hostia následne trocha pritvrdili, ale domáci umnou hrou výsledok ustrážili.

Góly: 16. a 32. (11 m) M. Lakatos, 57. Cagáň – 8. Valo. ČK: 80. Koška (Kalná). R Túbl, 320. l PRIBETA: Gábor – Dobai, Hatina, Buranský (50. Hóka), K. Kovács, Kováčik, M. Lakatos (74. Majoroš), Rusnák, Cagáň, Júl. Lakatos (85. Földes), Macek. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar (79. Sakoš), Valo, Hajtó, Rácz, Koška, Thály, Čontoš, Pleva (69. Rakica), Palic, Mihálik.

Čaka - Zemianska Olča 10:0 (5:0). Už v 3. minúte nešťastne atakoval prenikajúceho hráča Sz. Patócs a domáci išli z penalty do vedenia. V 16. minúte sa spomenutý hráč vyfauloval – za ďalší nedovolený zákrok vo vlastnej šestnástke šiel predčasne pod sprchy a Mudroň svojou druhou jedenástkou zvyšoval – 2:0. Od tejto chvíle domáci ovládli hru, hostia sa do šancí nedostávali. Najkrajší gól stretnutia padol v 56. min., kedy domáci bezúspešne dobíjali Háziho bránu, až sa dostal k lopte Bielik a krásne preloboval vše, čo mu stálo v ceste.

Góly: 28., 41., 56. a 59. Bielik, 3. a 16. (oba z 11 m) Mudroň, 34. a 66. Meiling, 83. H. Tanaši, 85. Juraj Rosinský. ČK: 15. Sz. Patócs (Z. Olča). R Gajdoš, 150. l ČAKA: Pechovský – Ivančo (71. Krnčan), Bielik (64. J. Rosinský), Mudroň, Dobrota, Benko, M. Tóth, Meiling, Tušan, H. Tanaši, P. Tóth (64. Hríň). Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Sz. Patócs, Horváth, L. Patócs, Simon, Szkukalek, Csizmadia, P. Koton, I. Ledeczký, Kóša (67. Bonda).