Debakel Okoličnej n/O

6. kolo: Chotín - Zemianska Olča 2:1 (1:0}. Domáci mali dobrý vstup do zápasu, ale znova sa prejavila ich momentálna strelecká nemohúcnosť. Ale po faule na Luczu v 14. minúte už išli do vedenia. Chotín v ďalšom priebehu umne kontroloval hru, hostí púšťal k svojej bráne len sporadicky. Po ďalších nevyužitých akciách platilo známe nedáš-dostaneš, po chybe obrany vyrovnal I. Ledeczký. Zrovnaný stav však netrval dlho, po faule na prenikajúceho útočníka premenil svoj druhý pokutový kop Marikovec. Aj preto sa zrodila zaslúžená domáca výhra. l Góly: 14. a 77. G. Marikovec st. (oba z 11 m} – 73. I. Ledeczký. R Jurena, 200. l CHOTÍN: Nagy – Šátek, M. Szabó, Ágg, R. Halász, G. Marikovec st., Andruško, Lucza, Ta. Csintalan (86. Sikoňa}, Lajos (84. K. Szabó}, Vörös (79. Kubovič}. Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Visnyei, Horváth (70. G. Szabó}, L. Patócs, Kóša (60. Simon}, Szkukálek, Csizmadia, Š. Molnár, I. Ledeczký, P. Koton.

SkryťVypnúť reklamu

Kalná n/Hr. – Čaka 2:2 (2:1). Vedenia sa ujali domáci gólom Palica, avšak kontrovať mu dokázal jeho spoluhráč Valo, ktorý nešťastne poslal loptu do vlastnej siete. Po obrátke sa hral dobrý futbal, akcie sa striedali na oboch stranách, ale aj vďaka skvelému Kosečekovi v hosťujúcej bráne sa skórovať podarilo už len Vargovi, ktorý tak Čake zabezpečil cenný bod. l Góly: 25. Palic, 40. Mihálik – 35. vlastný, 68. Varga. R Sliepka, 200. l KALNÁ: Guťan – Thály, Rácz (70. Sakoš, Hrnčiar, Hajtó (80. Koška}, Palic, Vančo, Čontoš, Mihálik, Pleva, Valo. ČAKA: Kosešek – Ivančo, Varga, Dobrota (50. Benko}, Tušan, P. Tóth, M. Tóth, Mudroň, Bielik, Meiling (73. Juraj Rosinský}, H. Tanaši.

Dvory n/Ž. – Pribeta 3:0 (1:0}. Domáci začali vo veľkom tempe, hneď tri dobré šance ostali nevyužité. Postupne sa hra vyrovnala a útoky sa striedali na oboch stranách. V 26. min. sa chytal za hlavu Cagáň, keďže prestrelil prázdnu bránu. Skóre otváral utešenou strelou Sárközy. V 51. minúte vynikol Benko v domácej bráne. 66. minúta priniesla roh pre domácich a po trme-vrme trafil K. Polgár. Desať minút na to sa individuálne presadil Ďurický – 3:0. A keďže priamy kop A. Polgára zastavila konštrukcia brány, výsledok sa už nemenil. l Góly: 31. Sárközy, 66. K. Polgár, 75. Ďurický. ČK: 77. Júl. Lakatos (po vystriedaní}. R Markech, 350. l DVORY: Benko – Kővári (46. Káplocký}, Lontos, Ďurický (82. A. Polgár}, Takáč, Petrík, Nagy, Schultz (78. Keresztes}, Haulík, K. Polgár, Sárközy. PRIBETA: Gábor – Dobai, Hóka (54. Majoros}, Buranský, K. Kovács, Kováčik, M. Lakatos (74. Bódiš}, Rusnák, Cagáň, Júl. Lakatos (76. Hatina}, Macek.

Tlmače – Marcelová 4:0 (3:0). Zápas začali lepšie hostia, ktorý boli v úvodnej štvrťhodinke lepším mužstvom. Postupne sa však začal preberať aj Spartak, ktorý išiel v 20. minúte Horniakom do vedenia. Po pekných kombinačných akciách sa dvakrát trafil Jenes a ihneď po obrátke po stiahnutí Švolíka mieril presne z pokutového kopu Havran. Za tohto stavu už hostia poľavili a zápas sa už len dohrával. l Góly: 20. Horniak, 32. a 35. Jenes, 47. Havran (11m). R László, 150. l TLMAČE: Kotora – Maroš Mlynárik, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak (65. Spasič), Mužík, Havran (79. Jašek), Titurus, L. Švolík (71. Martin Mlynárik). MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml. (64. T. Zsidek), P. Németh, Svitel, Boros, Cabada, Gumber, Trenčík, Bottyán, Zajos, Géza Zsidek (72. Zsigo).

Komjatice – Okoličná n/O. 6:1 (2:0}. V Komjaticiach sa hral kvalitný zápas, v ktorom domáci konečne pretrhli streleckú smolu. Domáci gólostroj nedokázalo zastaviť ani Bandove zníženie v 48. minúte na 2:1, skóre naďalej narastalo v prospech domáceho mužstva. Ku cti hostí slúži to, že ani za vysoko nepriaznivého stavu sa nevzdávali a bojovali ďalej až do poslednej chvíle. l Góly: 2. J. Kalužák, 42. a 68. Martin Marenčák, 64. Pajtinka, 84. Melichárek, 85. Nemeš – 48. Banda. ČK: 73. Somogyi. R Lištjak, 100. l KOMJATICE: Hajnala – Jančár (80. Melichárek}, Orosi, Fridrich, Schwarz, Pajtinka, Majerčík (60. Nemeš}, Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Soboňa. OKOLIČNÁ: Mautner - Somogyi, Bartál, Novák, Ódor, Faragó, Turza (53. Erdei}, Machata, Piros, V. Banda, Yoshizawa.

Bánov - Veľké Lovce 2:1 (1:0}. Hostia chceli v Bánove bodovať a tomu aj podriadili hru. Domáci však s nimi držali krok a už v 6. minúte prízemnou strelou trafil Jurík. Hralo sa hlavne medzi šestnástkami, v závere polčasu ešte netrafil Vittek. Hostia dokázali vyrovnať jedenástkou Ivana. Stupňujúcu nervozitu ukončil rozhodca vylúčením Tchora, ale domácich to nezlomilo a chvíľu na to trafil pekne z priameho kopu kanonier Vittek. l Góly: 6. Jurík, 73. Vittek – 63. Ivan (11 m}. ČK: 65. Tchor. R Šmátrala, 320. l BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Sádecký, Jurík, Valachovič, Tchor, A. Šimunek, P. Šimunek, Mucha, Vittek (82. Jenei}, Bečka. V. LOVCE: Madarász – Gočala, J. Kotlár, Pavlatovský (55. M. Habrman}, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala (65. T. Bagala},Koreň, Ivan.

Tvrdošovce – Zemné 1:1 (0:0}. Úvod kvalitného zápasu priniesol hru medzi šestnástkami, bez väčších vyložených šancí, loptu však viac kontrolovali domáci aktéri. Studená sprcha pre nich prišla v 53 minúte, kedy predviedol jeden zo svojich prienikov T. Bombicz, jeho strelu Kálazi vyrazil len pred pohotového Stojku, ktorý poslal hostí do vedenia. V 62. minúte bol nedovolene zastavený Brat a nariadenú penaltu úspešne premenil G. Tóth. V ďalšom priebehu sa už skóre nemenilo, nováčik tak pripravil Tvrdošovce o postavenie na čele tabuľky. l Góly: 62. G. Tóth (11 m} – 53. Stojka. R Očkovský, 350. l TVRDOŠOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth, Farkas (75. Lebó}, Csabai (70. Zs. Tóth}, Joz. Lakatos, Dikácz, Brat, Buják, Döme, Zsolnai. ZEMNÉ: Jóba – Győri, P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, L. Molnár (80. Rohoška}, Královics, T. Bombicz, M. Stojka (76. K. Balogh}, Ferencz (89. Kádár}.

Tekovské Lužany - Hontianska Vrbica 1:5 (0:4). Efektívni hostia vyrážali do nebezpečných protiútokov, na ktoré domáca obrana nestíhala reagovať. Góly do domácej siete padali po nepokrytí hosťujúcich útočníkov, Lužany kopili chybu za chybou. V 90. minúte zaznamenal aspoň čestný úspech Šál, keď po centri Beňuša preloboval gólmana hostí. l Góly: 90. R. Šál – 4. a 16. M. Haščák, 28. L. Ryšavý, 47. P. Pilinský, 73. P. Páchnik. R Maslo, 200. l T. LUŽANY: Szívós – Bajús, Tanaši (67. Beňuš), Simondel, Štrúbel, Styecz, Roštáš, Šál, M. Banda, Ujvári, Dálnoky (70. Zsindely). H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik (A. Kačmárik), Pat. Pilinský (47. Adami), Ryšavý, Horský, Haščák (80. P. Pilinský), Valentík, Hovan.