HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Týždeň hokejistov: od desiatich k piatim

Výborný hokej so zápletkou na konci nitrianska radosť.

Nitra - Poprad 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Dobre hrajúca Nitra začala doma tradične s elánom, brankár Popradu Šimovič ale dlho držal zástavu svojho mužstva. Gól Rompela bol slabým vyjadrením nitrianskej prevahy v prvej časti hry. Hostia v druhej tretine pridali, vyšla im aj snaha o vyrovnanie, záver ale patril opäť Nitre. Gálik mieril v 40. min. do spojnice, a hoci potom mali šance na obrat obaja súperi, dva zlepené góly v priebehu minúty naklonili misky váh na stranu Nitry, ktorá išla za výhrou predsa len odvážnejšie.
l Góly: 9. Rumpel (Kolník, Poljaček), 55. Bednařík (Školiak), 55. Poljaček - 26. Jarolín.
l Rozhodoval Baluška, vylúčenia 7:9, Poljaček 10 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 2345 divákov.
l HK ARDO: Falta - Hranáč, Kudrna, Halász, Výborný, M. Školiak, Sedlák, Zajac, Poláček - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, H. Ručkay - Rumpel, Poljaček, Kolník - Mach, Čunderlík, Ecker.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „V úvode sme súpera dostali pod tlak, potom sme sa ale prispôsobili hre Popradu. V druhej tretine hostia vyrovnali, čo našich hráčov znervóznilo a v poslednej tretine sa už hral vabank. Ustáli sme dvojité vylúčenie a dvoma gólmi si zabezpečili víťazstvo.“

Nitra - Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Hral sa veľmi dobrý hokej, napriek prvej prehre doma diváci Nitričke zatlieskali.
Prví udreli hostia, na opačnej strane nastrelil Rumpel tyč. Nitra mala v druhej časti pri presilovkách viacero šancí, najväčšie spálil Čaládi. Naopak 42 sek. pred druhou sirénou HKM strelilo druhý gól. Potom tréner Kučera zmenil útoky, po prihrávke Podstaveka znížil aktívny Rumpel. V závere spravili Nitrania školácku chybu pri striedaní, no T. Chrenko expresne odpovedal. V 59. min. dokonca Ardo dosiahlo tretí gól, ktorý ale pre postavenie H. Ručkaya v bránkovisku neplatil. Zvolen pečatil výhru pri hre bez brankára.
l Góly: 46. Rumpel (Podstavek, T. Chrenko), 58. T. Chrenko (Rumpel, Podstavek) - 10. Turek, 40. Kolafa, 58. a 60. Hvila.
l R Ország, vylúčenia 2:7, Sedlák 10 min., presilovky a oslabenia 0:0, 3005 divákov.
l HK ARDO: Falta – Hranáč, Kudrna, Halász, Výborný, M. Školiak, Sedlák, Zajac, Poláček – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Gálik, Bednařík, H. Ručkay – Rumpel, Poljaček, Kolník – Mach, Čunderlík, Ecker.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Začali sme ustráchane, potom sa naša hra zlepšila, ale bez gólového efektu. V tretej tretine bola rozhodujúca chyba, akú neurobia ani žiaci, a súper sa tak opäť dostal do dvojgólového vedenia.“

HK Orange 20 - Nitra 6:4 (1:0, 2:1, 3:3)
Vlastní odchovanci a štyri góly v oslabení položili Nitru v Púchove na lopatky.
Profesorský hokej hostí potrestal v závere prvej tretiny Mišura, po dvoch góloch Nitrana Uhnáka viedli mladí reprezentanti už 3:0 a Faltu nahradil v bráne Račko. Favorit nezložil zbrane, vlaňajší kapitán SR 20 Čaládi dosiahol za 9 minút hetrik a Ardo bolo späť v hre. V 50. min. sa presadil v presilovke gólovou dorážkou Bednařík - 4:4. Tri minúty pred koncom posadil domácich opäť na koňa ďalší odchovanec nitrianskeho hokeja Mertel a pri power-play mladíci potvrdili prekvapivý výsledok.
l Góly: 24. a 26. Uhnák, 18. a 48. Mišura, 57. Mertel, 60. Molnár – 39. Čaládi (H. Ručkay), 44. Čaládi (H. Ručkay), 48. Čaládi (H. Ručkay, Sedlák), 50. Bednařík (Výborný).
l R Grečko, vylúčenia 6:8, Rumpel 10 min., presilovky 4:1, oslabenia 0:0, 721 divákov.
l HK: Falta (26. Račko) – Hranáč, Kudrna, Halász, Výborný, M. Školiak, Sedlák, Zajac, Poláček – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Gálik, Bednařík, H. Ručkay – Rumpel, Poljaček, Kolník – Hronský, Dobrý, Ecker.
Jiří Kučera, tréner: „Mužstvo sme upozorňovali, aby súpera nepodcenili. Žiaľ, opak bol pravdou a domáci získali trojgólové vedenie. Nie všetci hráči pristúpili k stretnutiu tak, ako by mali, takže aj preto sme prehrali.“

SERVIS
l 9. kolo: Martin - Žilina 4:3 p, Košice - Poprad 4:2, Kežmarok - HK Orange 20 4:5, Trenčín - Skalica 4:1, Slovan - L. Mikuláš 8:1.
l 10. kolo: L. Mikuláš - Trenčín 4:1, Poprad - Slovan 0:4, B. Bystrica - Martin 1:4, Skalica - Kežmarok 5:3, Košice - Žilina 5:2.
1. Košice 11 8 2 0 1 46:20 28
2. Zvolen 12 7 1 2 2 43:31 25
3. L. Mikuláš 11 6 2 1 2 36:33 23
4. Slovan 11 5 2 1 3 38:24 20
5. Martin 11 5 1 2 3 38:33 19
6. Skalica 11 4 2 1 4 34:30 17
7. B. Bystrica 11 5 0 1 5 34:32 16
8. Nitra 10 5 0 1 4 27:29 16