Gabčíkovo rozleptalo sklárov

III. LIGA

P. Bystrica - ČFK Nitra 2:1 (2:0)
Domáci sa dostali do vedenia v 6. min, keď si dal Šelmeci nešťastne vlastenca. V 18. min už bolo 2:0 zásluhou Bednára, ktorý po peknej akcii pohodlne skóroval. V 26. min Sedliaček trafil iba brankára N. Borčina, ktorý loptu vyrazil na žrď a potom ju chytil. V prvom polčase mali Považania prevahu, hostia ale nehrali zle. V 54. min ušiel M. Hrnčík, no jeho strelu brankár hostí vystihol. Sedem minút pred koncom sa nečakane objavil pred domácou bránou Kling a zo 7 metrov znížil. V 88. min zatlačila Nitra hráčov Ravenu pred Bartekovu bránu, Kling mal po akcii Šelmeciho na nohe aj vyrovnanie, gól z tejto akcie nepadol a domáci si tri body ustrážili.
l Góly: 6. vlastný (Šelmeci), 18. Bednár - 83. Kling. R Štrpková, ŽK: Braciník - F. Dedič, 170 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, M. Dedič, Korman (64. Dermek), F. Dedič, Šelmeci, Nagy (46. Kling), Búš, Novakovič, R. Borčin, Charizopulos. Tréner J. Kostoláni.

Dubnica B - Neded 1:0 (1:0)
Dubničania sa rýchlo ujali vedenia po štandardnej situácii. Potom sa hralo väčšinou v strede ihriska a gólových šancí bolo minimálne. V druhom polčase hráči Nededu v snahe vyrovnať otvorili hru. Domácim to vyhovovalo a hrali na brejky. V 53. min Ľupták strieľal tesne nad a po rýchlom úniku ho v 71. min vychytal Veselý. V 72. min nastrelil hosťujúci Jedinák z 20 m brvno. Tubonemiho gólovú hlavičku z päťky v 76. min chytil brankár. V 84. min išiel sám na bránu Matejov, no Veselý mu šancu zmaril. Dubničania nepríjemného súpera do šancí nepustili a zaslúžene po zodpovednom výkone vyhrali.
l Gól: 7. Chmelík. R Oselský, ŽK: Beňo, Kulik, 200 divákov. FC: Veselý - Ambruš (83. Kalmár), Ballabáš, Heriban, Varga, Čenteš (83. Vlčan), Jedinák, Filip, Tvrdoň, Rožnik, Molnár. Tréner A. Filip.

Ludanice - Štúrovo 4:2 (2:1)
Domáci hrali od úvodu v pohode a bola len otázkou času, kedy sa presadia aj strelecky. Už v 14. min. sa k lopte dostal Ölvecký a otvoril gólový účet. O päť minút sa presadil aj Dobiáš a poslal tak domácich do dvojgólového vedenia. V závere prvého polčasu hostia znížili z rýchleho brejku po chybe obrany. V druhom polčase dal ďalšie dva góly Hnilica a Ludanice tak viedli už 4:1. V závere hostia už len skorigovali, ale tri body zostali zaslúžene doma. Víťazstvo domácich mohlo byť aj vyššie, ale zahodili veľké množstvo šancí.
l Góly: 49. a 62. Hnilica, 14. Ölvecký, 19. Dobiáš - 36. Molnár, 83. Vavrík. R Darnadi, 200 divákov. ŽK: Szivo, Tacsik, Molnár. OFK METACOLOR: Grman - Jakubička, Dobiáš, Ševčík, Ondruš, Špánik (75. Rimanovský), Rybnikár (77. Goga), Ölvecký, Frťala (80. Žák), Hnilica, Kováč. Tréner J. Mikloška. MŠO: Nemec - Vavrík, Urban, Saláta, Szivo, Vavroň, Dajcs (68. Babindai), Heveši, Tácsik (83. Oravec), Varga, Molnár.

Myjava - Topoľníky 5:0 (1:0)
Hralo sa za stálej prevahy domácich, tá v prvom polčase vyústila do deviatich rohov a jedného gólu, ktorého autorom bol hlavičkou Hesek. Zo strany domácich to bol koncert nepremenených príležitostí v hre na jednu bránu proti sústredenej obrane hostí, kde vynikal brankár Várady. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, ale domáci našli mušku. V 54. min po závare vyhlavičkoval loptu z brány hostí Farkaš, ale potom prišli dva zlepené góly. Štvrtý zásah pridal Stančík hlavou. Hostia vystrelili priamo na bránu Solničku po druhýkrát až v 82. min Mandákom. Prevahu domácich pečatil striedajúci Bogora piatym gólom.
l Góly: 30. a 63. Hesek, 62. Kročian, 80. Stančík, 90. Bogora. ŽK: Kvasnica - Nagy. R Gádoši, 300 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Farkaš, Gútai (79. Kovács), Egri, Tóth, Beneš, Nagy, Mandák, Dohorák (36. Méhes), Peciar, Rábek (77. Fruhwald), Tréner A. Czúczor.

V. Ludince - D. Vestenice
0:2 (0:0)
Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, hral sa len priemerný zápas, domácim sa vôbec nedarilo. V 28. min. z trmy-vrmy Maďar pálil len do Jurenku, o tri minúty sa ten istý hráč preštrikoval obranou, ale svätyňu hostí minul. Po zmene strán sa Dolné Vestenice dôkladne venovali defenzívnej činnosti, domáci hráči sa naďalej nevedeli presadiť a preto prišiel trest v podobe Ďurišovho presného zásahu hlavou z 51. minúty. Kalich horkosti si Veľké Ludince vypili až do dna, keď v 90. min. striedajúci Šimurka prekabátil ofsajdovú pascu domácej obrany aj gólmana Vargu. Tretí tím tabuľky nakoniec prehral s predposledným.
l Góly: 51. Ďuriš, 90. Šimurka. R Maršal, ŽK: Soboňa, Felis, 150 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Kasana, Cziria (59. Fekiač), Hlaváčik, Dulai, Maďar (55. Bednár), Soboňa, Kosák (64. Felis), Adam, Konc, Šátek. Tréner F. Urban.

Led. Rovne - Gabčíkovo
1:6 (1:2)
Hostia začali lepšie a v 5. min otvorili skóre po chybe obrany Kováčom. Kecík odpovedal hlavičkou nad a Mišúna vychytal v 17. min brankár. Lukšík hlavou neuspel a hosťujúci Milan hlavičkoval do žrde. V 44. min Gabčíkovo zvýšilo vedenie Hamarom - 0:2. V 45. min skorigovali sklári Martinkom z jedenástky. Zápas sa zlomil v 47. min, keď Mišún nevyrovnal z 8 metrov a z protiútoku Kozmer dal tretí gól hostí. Domáci rezignovali a pykali v 55. min po strele Hamara - 1:4. V 60. min hlavičku Martinku chytil brankár. V 70. min Milan zvýšil na 1:5 a debakel domácich ukončil Kováč efektnou strelou v 78. min - 1:6. Sklári sklamali priaznivcov a utrpeli najvyššiu prehru ročníka.
l Góly: 45. Martinka (11 m) - 5. a 78. Kováč, 44. a 55. Hamar, 48. Kozmer, 70. Milan. R Černák, ŽK: Kecík, Raninec, Jančovič, Bolega - Milan, 150 divákov. TJ: Izsmán - Csölle, Bolega (75. Illés), Liszkay, Soós, Milan (80. Belovič), Végh, Hamar, Nagy, Kováč, Kozmer. Tréner A. Bíró.

Galanta - Nové Zámky 0:0
Za príjemného jesenného počasia začal zápas vzájomným oťukávaním súperov. Domáci sa tlačili pred pokutové územie a skúšali streľbu spoza 16-tky. V 10. min. sa Gögh prekľučkoval až po veľké vápno, ale netrafil bránu. Domáci sústavne tlačili hostí za ich polovicu, ale gólovú možnosť si nevypracovali. Po polhodine sa hra vyrovnala, hostia prvýkrát vážnejšie zahrozili v 38. min., ale pozorný Šalka zachránil. Druhý polčas začali hostia náporom, už v 46. min. Gögh vykopával loptu z prázdnej brány. V 71. min. opäť horelo pred domácou bránou, tentoraz na dvakrát zachraňoval Prístavok. Potom sa už iba duel dohrával, inak ako bez gólov to skončiť ani nemohlo.
l R F. Farkaš, ŽK: Špánik - Molnár, 150 divákov. SLOVAN: Šalka - Gyepes, Pristavok, Mačica, Méry (76. Slíž), Obložinský, Halák, Gögh, R. Špánik, Gerčák, Varga (84. Kopčan). Tréner P. Fieber. FKM: Valenský - Gašparík, Kubištel, Andrášik, Čurgali, Zsák (73. Molnár), Dang Van (90. Ešek), Horňáček, Bukovič, Mlynár, Švajda. Tréner J. Chovanec.

Šamorín - Domaniža 3:0 (0:0)
V prvom polčase hrali prím pozorné obrany oboch mužstiev a šancí bolo ako šafranu. Za zmienku stojí len strela Kissa po skrumáži, s ktorou si Zaťko poradil. Po zmene strán zaujali aj hostia. Strelu Mi. Kvaššaya však Pörsök vyrazil. Jedovka domáceho Molnára tiež v sieti neskončila, rovnako ako pokus Lagina na druhej strane. Góly prišli až v závere. Svoje dve šance Ovares i Kiss ako cez kopirák nekompromisne zakončili, a razom bolo 2:0. Skóre na rozdiel triedy upravil v samom závere Molnár do prázdnej brány.
l Góly: 79. Ovares, 82. Kiss, 90.+ Molnár. R Marinčák, ŽK: Jáger, Kiss - Lagin, Vaštík, Král, 180 divákov. ŠTK: Pörsök - Végh, Soós, Szöcs, Jáger (76. Andrásy), Ovares, Molnár, Almási (85. Boškovič), Murár (46. Varga), Kiss, Buchel. Tréner J. Hodúr.