HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Zmráka sa, stmieva sa u pribinovcov

Bezkrvný výkon Nitry, v zostave už bez Kolníka, znamenal tretiu prehru v rade.

Žilina - Nitra 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Úvodná desaťminútovka ponúkla opatrný hokej, potom prevzali iniciatívu na svoje hokejky Žilinčania, ktorí sa ujali vedenia po prečíslení 2 na 1. Vedenie MsHK zvýšil v 16. min. strelou od modrej Horák, hostia sa neprebrali z letargie ani v druhej tretine. V jej druhej polovici domáci dvoma zlepenými gólmi vyhnali z brány Arda Faltu, nahradil ho Račko. Ten inkasoval v 39. min. a bolo vymaľované (5:0). Záverečná časť sa iba dohrávala, čestný úspech Nitranov vsietil 37 sekúnd pred koncom Ručkay. Hranáč a spol. tak natiahli negatívnu sériu prehier.
l Góly: 11. Škoda, 16. Horák, 32. Krajči, 33. Droppa, 39. Koložváry – 60. H. Ručkay (Čunderlík, Čaládi).
l Rozhodoval Valachovič, vylúčenia 3:6, Poljaček 5+DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1240 divákov.
l HK ARDO: Falta (33. Račko) – Hranáč, Kudrna, Halász, Výborný, Školiak, Sedlák, Zajac, Poláček - Rumpel, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, Hronský - Čaládi, Poljaček, Ručkay - Ecker, Čunderlík, Mach.
Jiří Kučera, tréner: „Po slabej hre proti dvadsiatke sme mysleli, že už taký výkon nezopakujeme, ale urazili sme šťastenu. Hrali sme zle a zaslúžene sme prehrali.“

Nitra - Skalica 5:7 (2:1, 2:3, 1:3)
V Nitra sa hral dobrý hokej , jediným mínusom bol fakt, že body brali Skaličania.
Skvelý úvod posadil domácich po góle T. Chrenka na koňa, Skaličania ale v druhej tretine pridali a v 27. min. pri vlastnom oslabení išli prvý raz do vedenia - 2:3. Račka po pohodlnom góle Hartmanna pod hornú žŕdku vystriedal v bráne Nitry Falta, a keď Kmeč šesť sekúnd pred druhou prestávkou svojím druhým gólom v zápase vyrovnal na 4:4, boli domáci späť v zápase. Dlho sa ale netešili, skraja poslednej tretiny totiž inkasovali ďalšie dva góly pri vlastnej presilovke, z čoho sa už nespamätali.
l Góly: 3. T. Chrenko (Školiak, Rumpel), 18. Kmeč (Výborný), 32. T. Chrenko (Čaládi), 40. Kmeč (Sedlák), 52. Hranáč (Podstavek) - 14., 41. a 55. Zálešák, 25. a 35. Mikúš, 27. Hartmann, 46. Pálffy.
l Pred 2 511 divákmi rozhodoval P. Grečko, vylúčenia 6:12, Hranáč 10 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:3.
l HK ARDO: Račko (27. Falta) - Halász, Výborný, Hranáč, Poláček, M. Školiak, Sedlák, Kudrna - Čaládi, Bednařík, Ručkay - Gálik, T. Chrenko, Rumpel - Kmeč, Čunderlík, Podstavek.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Ťažko sa hodnotí zápas, keď doma dostaneme sedem gólov. Hráčom sa nedá uprieť snaha, no momentálne sa nám nedarí.

L. Mikuláš - Nitra 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Ani na Liptove Nitrania neukončili nelichotivú sériu, domáci boli efektívnejší.
Hoci boli domáci papierovým favoritom, hostia im aktívnou hrou nič nedarovali. Z troch presiloviek v prvej časti hry využili Liptáci dve a získali vedenie. Nitra sa aktívne snažila o dosiahnutie kontaktného gólu, ale brankár Falter bol veľmi dlho stopercentný. Nádej vykresal v oslabení Ručkay, potom hrali hostia záverečnú power–play. V čase 59:50 skončila strela Výborného na brvne. Ardo súpera prestrieľalo v pomere 38:27...
l Góly: 11. Kriška, 20. Kumstát – 59. H. Ručkay (Poljaček).
l Rozhodoval P. Grečko, vylúčenia 6:7, navyše Petran – Čaládi 5+10+DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:1, 2180 divákov.
l HK ARDO: Falta – Hranáč, Kudrna, Halász, Výborný, M. Školiak, Sedlák, Zajac, König – Čaládi, T. Chrenko, Ručkay – Gálik, Bednařík, Rumpel – Kmeč, Poljaček, Podstavek – Hronský, Čunderlík, Barčák.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Odohrali sme rovnaký zápas ako ten prvý na liptovskom ľade, aj vtedy sme po výbornom výkone prehrali. V prvej tretine sme domácich prestrieľali a predsa sme prehrávali 0:2. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, ale efektivita streľby bola veľmi slabá. S jedným gólom sa nedá vyhrať.“

SERVIS
l 12. kolo: Žilina - Trenčín 0:4, B. Bystrica - Slovan 5:1, Skalica - Zvolen 0:6, Poprad - Kežmarok 3:1, Martin - HC Košice 3:2.

1. Košice 14 8 4 0 2 58:31 32
2. L. Mikuláš 14 9 2 1 2 50:37 32
3. Zvolen 15 9 1 2 3 57:42 31
4. Martin 13 7 1 2 3 44:36 25
5. B. Bystrica 14 7 0 2 5 52:40 23
6. Slovan 14 5 2 2 5 46:39 21
7. Trenčín 14 6 1 1 6 38:34 21
8. Skalica 14 5 2 2 5 43:44 21