Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
BASKETBALISTI NITRY ROZBEHLI NOVÚ SEZÓNU

Domácu stratu zmazali

Fanúšikovia podkošových súbojov sa dočkali ostrých súbojov. V prvých dvoch dueloch Nitry sa zrodili víťazstvá hosťujúcich tímov.

BASKETBAL MUŽI

1. kolo: BK AX SPU Nitra - HBK Prievidza 79:84 (23:27, 22:11, 16:27, 18:19). Krst nových dresov nevyšiel. V úvode hostia trojkami naznačili, že nepredajú kožu lacno. Nitrania zlepšili obranu až v druhej perióde, v útoku načrtol možnosti Lawrence, neskôr ho však predčil prievidzský Immink, hlavne organizáciou hry. Hostia sa sériou 14:3 dostali na koňa. Domáci miestami v útoku nevedeli, čo hrať, a rozladila ich aj prísna technická chyba pre Hilla. Prievidza viedla najvyššie 75:64. Pozitívom bol aspoň comeback Tomeka.
l R Ženiš, Kuzmiak a Lamoš, TH: 14/7 - 24/17, fauly: 26 - 15, 5 OCH: 40. Lawrence, 40. Hill, trojky: 10 - 7, 400 divákov.
l AX SPU: Hill 22 (3), Pohánka 17 (3), Vido 14 (1), Lawrence 10 (2), Fapšo 5 (1) (Červenka 7, Tomek 4, Körner). Užitočnosť: Pohánka 19, Vido 18, Hill 17, Lawrence 14.
l HBK: Ridzoň 28, Immink 20, Štorcel 14.
Ľubomír Urban, tréner: „Naša hra bola odrazom nedobrej prípravy. Chýbalo nám viac plynulosti a rozhodnosti. Nezabrali sme ako tím. Prievidza vyhrala zaslúžene, Immink a Ridzoň vyčnievali.“
Pezinok - Komárno 99:78 (53:40). Hostia začali výborne, avšak Lukjanec s Williamsom ich v druhej štvrtine uzemnili. Potom majster kontroloval hru.
l RIEKER: Blagojevič 19, Majoroš 17, Barišič 16, Jurík 13, Závodný 3, Seman 3, Lehman 2, Kablar 2, Marič 2, Uňatinský 1.
l Ostatné výsledky: Inter - B. Bystrica 78:80, Poprad - Levice 78:87, Handlová - Dolný Kubín 92:66, Košice - Sp. N. Ves 70:82.
2. kolo: AC LB Spišská Nová Ves - BK AX SPU Nitra 84:93 (23:27, 23:21, 21:15, 17:30). Ofenzívny prvý polčas zvládli lepšie Nitrania. Zásluhou režisérskeho dua Lawrence - Hill neustále viedli, strelecky sa k nim pridal Pohánka, no bodovo výraznejšie Spišiakom neodskočili. Tí v druhom polčase pritvrdili obranu, vyhrali tretiu štvrtinu a po nej viedli 67:63. Lenže posledná časť vyšla hosťom skvele, padali im trojky (dve posledné dal Fapšo) a zo Spiša si odniesli cenné víťazstvo.
l R Lukáč, Tomašovič a Matejčík, TH: 30/22 - 25/18, fauly: 21 - 24, 5 OCH: Pešta - Pohánka, trojky: 10 - 11, 1000 divákov.
l SNV: Avalič 19, Pešta 17, Madaj 16.
l AX SPU: Hill 27 (2), Lawrence 23 (2), Fapšo 9 (3), Červenka 6 (1), Tomek 4 (Pohánka 22 (4), Vido 2, Körner). Užitočnosť: Hill 32, Lawrence 20, Pohánka 18, Červenka 11.
Ľubomír Urban, tréner: „Odohrali sme podstatne lepší zápas ako v stredu. Na Spiši sa dá vyhrať len kvalitným výkonom. Najmä našich šesť skúsených hráčov splnilo svoju úlohu. Je to dobrý odrazový mostík do ďalších kôl.“⋌(KI)
Komárno - Inter 91:81 (46:36). Domáci si do polčasu vybudovali 10-bodový náskok, po obrátke viedli už o 17 bodov. Snaha Interu o zvrat nevyšla.
l RIEKER: Majoroš 17, Barišič 16, Jurík 15, Závodný 15, Marič 14, Seman 7, Lehman 5, Suja 2.
l Ostatné výsledky: B. Bystrica - Handlová 93:83, Levice - Prievidza 69:66, Dolný Kubín - Košice 79:81, Poprad - Pezinok 88:90.
12. Dolný Kubín 2 0 2 145:173 2
l Ďalší program - 3. kolo - 15. 10. o 18.00 h Nitra - D. Kubín, Handlová - Komárno.
l 4. kolo - 18. 10. o 18.00 h Komárno - Košice, o 20.00 h B. Bystrica - Nitra.